Nowe posty

Autor Wątek: kubunt - problem z j. polskim  (Przeczytany 1212 razy)

Cahir

  • Gość
kubunt - problem z j. polskim
« dnia: 2007-05-09, 21:25:57 »
Witam

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Kubuntu :) właściwie od niespełna 2 godzin :D To moje pierwsze spotkanie z Linuxem.........kolega który mi instalował Kubunta mówił, że to jakaś najnowsza wersja, ale do rzeczy.....chodzi o to, że nie mogę ustawić opcji aby posiadać interfejs w języku polskim.........mogę wybrać tylko język angielki albo angielski :/
Jako nowy użytkownik wolałbym jednak język polski..........bardzo proszę o pomoc :)

Cahir :)

TheUsh

  • Gość
kubunt - problem z j. polskim
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-05-09, 22:12:50 »
2007-05-09 21:25:57 Cahir napisał:

> Witam
 >
 > Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Kubuntu :) właściwie od niespełna 2 godzin :D To moje
 > pierwsze spotkanie z Linuxem.........kolega który mi instalował Kubunta mówił, że to jakaś
 > najnowsza wersja, ale do rzeczy.....chodzi o to, że nie mogę ustawić opcji aby posiadać
 > interfejs w języku polskim.........mogę wybrać tylko język angielki albo angielski :/
 > Jako nowy użytkownik wolałbym jednak język polski..........bardzo proszę o pomoc :)
 >
 > Cahir :)

znalazlem jakies takie rozwiazanie http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=33119
te wszystkie komendy ktore tam podaja wykonujesz w konsoli (w menu bedzie gdzies program o nazwie konsole).
troche to malo user friendly... no ale coz. lepiej jest w zwyklym ubuntu, bo tam wystarczy z menu wybrac languages i po zaznaczeniu na polski samo sie wszystko sciaga...