Sprzęt > Napędy CD/DVD

Mount Rainer pod Linuxem

(1/2) > >>

GrLT:
Zainstalowałem Knoppixa 3.9 na dysku [hda3], niestety 2 tygodnie później musiałem przeinstalować XP :( Oczywiście zamazał mi MBR...
Pytanie: jak odzyskać dostęp do linuxa, czyli jak naprawić grub\\'a ? Odpalić Knoppixa z CD i co dalej? Wpisać po prostu grub, tak jak z lilo? Bardzo proszę o instrukcję dla laika....

gomath:
2005-07-27 22:27:06 GrLT napisał:

> Zainstalowałem Knoppixa 3.9 na dysku [hda3], niestety 2 tygodnie później musiałem przeinstalować
 > XP :( Oczywiście zamazał mi MBR...
 > Pytanie: jak odzyskać dostęp do linuxa, czyli jak naprawić grub\\'a ?

Pytanie nie brzmi jak naprawić gruba, ale jak naprawić to , co windows popsuł...

> Odpalić Knoppixa z CD i co
 > dalej? Wpisać po prostu grub, tak jak z lilo? Bardzo proszę o instrukcję dla laika....

Ten temat był wałkowany setki razy. Przeszukaj następnym razem forum zanim zduplikujesz posta. Rozwiązanie sprowadza się właśnie do uruchomienia systemu z płyty, podmontowania partycji z systemem i zrobienia na nią chroot, a następnie wydania polecenia grub-install.

:
Czy możliwe jest sformatowanie płyty tak , jak to robi InCD pod Windą ? I zamontowanie w taki sposób , abym mógł z taką płytą obchodzic się jak z dyskietk·ą , czyli tak , jak pod InCD ?

chmooreck:
a co robi InCD pod Windą ?

P.S. i co to wogole jest ta Winda ?

Małolat:
2005-07-27 22:46:40 chmooreck napisał:

> a co robi InCD pod Windą ?
 >
 > P.S. i co to wogole jest ta Winda ?

Coś o tej windzie gdzieś słyszałem. Podobno to taki syfny system. Jest on tak zwalony że kliknięcie na jakąś ikonę grozi przejęciem kontroli nad systemem przez osobe nieupoważnioną :D. A kliknięcie na dysk (co za debil mógł nazwać partycje jako "C"?!) może spowodować format dysku. Pozdro dla chmooreck'a!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej