Nowe posty

Autor Wątek: Jak wyłączyć wtyczke Totem z Firefox  (Przeczytany 9230 razy)

Crusader

  • Gość
Jak wyłączyć wtyczke Totem z Firefox
« dnia: 2007-05-01, 20:32:11 »
Po kliknięciu na odnośniki do mp3 czy mpg są one odtwarzane w oknie Firefoxa za pomocą pluginu Totem. Ja nie chce żeby tak było, chcę żeby otworzyło się okno które zasugeruje zapisanie mp3 na dysku.
Nie chce odinstalowywać całej wtyczki totem ponieważ jak odinstalowałem z pod Synaptica plugin "totem-mozilla" to przestały mi się otwierać teledyski z interii i tego typu rzeczy.
Wtyczke totem chcę wyłączyć dla plików mp3, mpg, mpeg... etc
Jak to zrobić?

Brix

  • Gość
Jak wyłączyć wtyczke Totem z Firefox
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-05-01, 21:29:58 »
2007-05-01 20:32:11 Crusader napisał:

>  chcę żeby otworzyło się okno które zasugeruje zapisanie mp3 na
> dysku.
 
Coś mi się skojarzyło, więc z ciekawości zaglądam w Preferencje -> Treść -> Typy plików (Zarządzaj), a tam... figa! Nic nie ma, nic nie działa... :/ Na razie więc jestem w trakcie szukania przyczyn problemu na Google, ale jeśli o to chodzi, to może u Ciebie będzie to działać...

Crusader

  • Gość
Jak wyłączyć wtyczke Totem z Firefox
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-05-01, 21:46:39 »
> Coś mi się skojarzyło, więc z ciekawości zaglądam w Preferencje -> Treść -> Typy plików
 > (Zarządzaj), a tam... figa! Nic nie ma, nic nie działa... :/ Na razie więc jestem w trakcie
 > szukania przyczyn problemu na Google, ale jeśli o to chodzi, to może u Ciebie będzie to
 > działać...

Zaglądałem już tam wcześniej, nie ma tam żadnych wtyczek przyporządkowanych do mp3, mpg... etc :/

opioom

  • Gość
Jak wyłączyć wtyczke Totem z Firefox
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-05-02, 09:02:10 »
Ja bym pokombinował tak:
about:config w oknie firefox'a a pole filtr wpisz mp3, otrzymasz kilka opcji dotyczących mp3. Jedna z nich to np. : extensions.mediaplayerconnectivity.enableEmbedMP3
...nie wiem, może to ta opcja ustawiona na false zadziała. Próbuj.
Pzdr.

Crusader

  • Gość
Jak wyłączyć wtyczke Totem z Firefox
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-05-02, 10:02:24 »
Pokombinowałem tak jak piszesz niestety bez rezultatu....
Można też wpisać about:plugins gdzie pięknie są rozpisane wtyczki i przyporządkowane do nich rozszerzenia... nawet jest kolumna "włączone" a pod nią opcje "tak" (co sugeruje że można przestawić na "nie") jednak nie sposób tam tego dokonać.....
pzdr


Crusader

  • Gość
Jak wyłączyć wtyczke Totem z Firefox
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-05-02, 11:55:26 »
2007-05-02 10:02:24 Crusader napisał:
Póki co częściowo rozwiązałem swój problem jeśli idzie o same mp3 poprzez ręczne usunięcie pliku /usr/lib/totem/libtotem-basic-plugin.so (wraz z .xpt)

Jednak uważam że jest to półśrodek (plik ma liczne dowiązania w systemie itp.) dlatego nie odznaczam tego wątku jako rozwiązanego...

Wydaje mi się że powinien być gdzieś jakiś plik konfiguracyjny w którym można to elegancko poustawiać...
Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to niech napisze...


TheUsh

  • Gość
Jak wyłączyć wtyczke Totem z Firefox
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-05-02, 12:54:20 »
2007-05-02 11:55:26 Crusader napisał:

> 2007-05-02 10:02:24 Crusader napisał:
 > Póki co częściowo rozwiązałem swój problem jeśli idzie o same mp3 poprzez ręczne usunięcie
 > pliku /usr/lib/totem/libtotem-basic-plugin.so (wraz z .xpt)
 >
 > Jednak uważam że jest to półśrodek (plik ma liczne dowiązania w systemie itp.) dlatego nie
 > odznaczam tego wątku jako rozwiązanego...
 >
 > Wydaje mi się że powinien być gdzieś jakiś plik konfiguracyjny w którym można to elegancko
 > poustawiać...
 > Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to niech napisze...
 >
 >

Nie latwiej poprostu jak chcesz sciagnac jakies mp3 kliknac na link prawym przyciskiem myszy i wybrac "Zapisz element docelowy jako" ?

Crusader

  • Gość
Jak wyłączyć wtyczke Totem z Firefox
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-05-02, 18:33:57 »
Wiem że tak da radę ale nie jestem przyzwyczajony do takiego otwierania multimediów...
chciałbym żeby system reagował tak jak ja bym tego chciał... :)
 po za tym rozwiązując jakiś problem czy nawet próbując go rozwiązać zawsze można się czegoś nauczyć... :)