Nowe posty

Autor Wątek: Karta sieciowa - zasięg, kompatybilność, opinie  (Przeczytany 4793 razy)

komorra

• Gość
Karta sieciowa - zasięg, kompatybilność, opinie
« dnia: 2007-05-02, 18:20:11 »
1. Chcę kupić kartę sieciową bezprzewodową. Jej przeznaczeniem będzie udostępniać internet dla laptopa w całym domku (duży dom - jednopiętrowy, posiada dosyć grube sciany (30-50cm, konstrukcja z przed 80 lat, w środku ścian zwykła cegła).
   Czy będę miał dobry poziom sygnału będąc na pierwszym piętrze z laptopem, gdy karta będzie na komputerze na parterze? (średnio sygnał po prostej linii ma do przebicia 3-4 ściany). Router tymczasowo odpada ze względu na cenę, jestem zdecydowany na karte wi-fi.

2. Mam do wyboru te oto karty:
a) Gigabyte Wireless PCI Adapter GN-WP01GS
b) Asus karta PCI WL-138g V2
c) Asmax Wireless PCI 411g
d) Asmax Wireless PCI 311G

Która wg. Was jest najlepsza/najgorsza i dlaczego?  Ja najbardziej jestem przekonany do opcji a). Jezeli uzywaliście tych kart, to mile widziane są komentarze nt. ich pracy w systemie Linux.

3. Czy macie jakieś uwagi co do całej tej mojej koncepcji, do kart które wymieniłem w pkt.2, uwagi dotyczące instalacji/konfiguracji kart wi-fi w linuxie (bo jak narazie to jeszcze nie konfigurowałem nic bezprzewodowego).

4. Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

maciasz

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-05-03, 11:35:39 »
A nie łatwiej kupić jakiś router z AP lub samego AP??? Zasięg będzie na pewno lepszy niż z samej karty.

Pozdrawiam Maciasz

komorra

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-05-03, 16:47:47 »
W pkt 1 napisałem o tym. Router byłby oczywiście lepszy, ale nie stać mnie.

Offline roobal

• Users
  • Guru
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-05-03, 20:36:15 »
2007-05-02 18:20:11 komorra napisał:

> 2. Mam do wyboru te oto karty:
 > a) Gigabyte Wireless PCI Adapter GN-WP01GS
 > b) Asus karta PCI WL-138g V2
 > c) Asmax Wireless PCI 411g
 > d) Asmax Wireless PCI 311G
 >
 > Która wg. Was jest najlepsza/najgorsza i dlaczego?  Ja najbardziej jestem przekonany do opcji
 > a). Jezeli uzywaliście tych kart, to mile widziane są komentarze nt. ich pracy w systemie
 > Linux.
 Asmax nie polecam mialem 2 karty asmaksa i szybko sie psuja, na jednej dzialo mi sie tak ze po odlaczeniu kompa z pradu nie mialem neta i musialem najpierw wlaczac kompa na ok. 20 minut po czym na kolejne 20 minut musial byc wylaczony ale podlaczony do pradu, po wymianie nowy asmax znowu spowalnial mi szybkosc lacza, mam lacze 4Mb/s a przy tej predkosci wszystko chodzilo jakbym mial ledwo 128kb/s. Teraz mam karte realteka i chodzi elegancko, tak wiec asmaksow nie polecam :)

Pozdrawiam!

kmp

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-05-03, 22:24:44 »
2007-05-03 16:47:47 komorra napisał:

> W pkt 1 napisałem o tym. Router byłby oczywiście lepszy, ale nie stać mnie.
 >

Ja jednak polecam:
http://www.allegro.pl/item188823786_linksys_wrt54gl_gwar_poznan_fv_sklep_jak_nowy_.html

Na prawdę warto !

BTW. używam w domu 3 sztuki Gigabyte Wireless PCI Adapter GN-WP01GS z takim routerem jw - ZERO problemów w mieszkaniu 120 m2 .... firmware Tomato 1.06...