Nowe posty

Autor Wątek: doc a cups  (Przeczytany 2404 razy)

jvm

  • Gość
doc a cups
« dnia: 2007-04-30, 13:12:56 »
Dla niektórych opinia zaprezentowana tutaj może wydać sie niedorzeczna ale po tym, co przeszedłem z doc'ami na linuksie, nie widzę innego wytłumaczenia.

Musiałem wydrukować doc'a (niestety większość nadal używa badziewnego windows i ms office oczywiście). Odpalam oo, biorę drukuj, czekam - kicha. Sprawdzam w kcontrol zadania drukarki no i stoi jedno z błędem. Dzielnie nie poddaje sie i próbuje drukować pojedyncze strony dokumentu w takich i innych konfiguracjach, zmieniam czcionkę i jej formatowane. Jak sie okazało w niczym to nie pomogło. Myślę sobie: "znowu coś skopałem w konfiguracji" ale co się okazuje: z kwrite drukuje, ba nawet oo drukuje dokumenty, które sam stworzyłem oraz dowolną treść z nowo utworzonego pliku. Super myślę: "doc'a nie drukuje, zrobię eksport do pdf". Więc zrobiłem. Otwieram pdf'a w kpdf, wszystko pięknie wygląda, biorę drukuj i ... kaplica. Nie poddaję się łatwo więc otwieram pdf'a adobe reader'em, biorę drukuj i ... dupa.

Obecnie nie przychodzi mi do głowy nic innego jak tylko to, że cioteczki z ms, miast szlifować swoje badziewne oprogramowanie, znaleźli sposób na cups'a (jakąś sekwencję znaków sterujących), która powoduje błąd druku dokumentu (może uczynili to nieświadomie). Nie twierdzę, że wszystkie wersje ms office muszą to powodować ale myślę, że te nowsze tak. Używam cups 1.2.7. Może ktoś ma takie same problemy?

kriswoj

  • Gość
doc a cups
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-05-01, 00:12:12 »
2007-04-30 13:12:56 jvm napisał:

> Dla niektórych opinia zaprezentowana tutaj może wydać sie niedorzeczna ale po tym, co
 > przeszedłem z doc'ami na linuksie, nie widzę innego wytłumaczenia.
 >
 > Musiałem wydrukować doc'a (niestety większość nadal używa badziewnego windows i ms office
 > oczywiście). Odpalam oo, biorę drukuj, czekam - kicha. Sprawdzam w kcontrol zadania drukarki no
 > i stoi jedno z błędem. Dzielnie nie poddaje sie i próbuje drukować pojedyncze strony dokumentu w
 > takich i innych konfiguracjach, zmieniam czcionkę i jej formatowane. Jak sie okazało w niczym to
 > nie pomogło. Myślę sobie: "znowu coś skopałem w konfiguracji" ale co się okazuje: z
 > kwrite drukuje, ba nawet oo drukuje dokumenty, które sam stworzyłem oraz dowolną treść z nowo
 > utworzonego pliku. Super myślę: "doc'a nie drukuje, zrobię eksport do pdf". Więc
 > zrobiłem. Otwieram pdf'a w kpdf, wszystko pięknie wygląda, biorę drukuj i ... kaplica. Nie
 > poddaję się łatwo więc otwieram pdf'a adobe reader'em, biorę drukuj i ... dupa.
 >
 > Obecnie nie przychodzi mi do głowy nic innego jak tylko to, że cioteczki z ms, miast szlifować
 > swoje badziewne oprogramowanie, znaleźli sposób na cups'a (jakąś sekwencję znaków sterujących),
 > która powoduje błąd druku dokumentu (może uczynili to nieświadomie). Nie twierdzę, że wszystkie
 > wersje ms office muszą to powodować ale myślę, że te nowsze tak. Używam cups 1.2.7. Może ktoś ma
 > takie same problemy?

Witam

Ja nie mam tego typu problemów. mam cups 1.2.7-4 i drukarke hp920c połączoną z kompem na usb i wszystkie *.doc drukuje bez problemu. Nawet wypróbowałem tekst napisany w office xp, (którego nie używam od dawna z powodu samowolnego poprawiania przez niego domniemanych błędów) i śmignęło bardzo ładnie.