Nowe posty

Autor Wątek: [Xubuntu 7.04] Serwer X i stary monitor.  (Przeczytany 1421 razy)

jkrzysss

  • Gość
[Xubuntu 7.04] Serwer X i stary monitor.
« dnia: 2007-04-27, 17:36:42 »
Witam. Mam pewien problem. Do komputera na ktorym chce zainstalowac Xubuntu mam podlaczony bardzo stary monitor ktory wytrzymuje jedynie rozdzielczosc 800x600. Gdy uruchomie plytke xubuntu wlaczam jezyk polski i ustawiam vga na 800x600x32 (zawsze zaznaczalem choc nie wiedzialem roznicy co bym nie ustawil). Ale nie chodzi o to. Uruchamia sie liveCD uruchamia i statuja Xy i oczywiscie zbyt wysoka rozdzielczosc wiec ekran szaleje i nic nie widac;)

I teraz tak: W Xubuntu/Kubuntu/Ubuntu 6.10 zawsze wchodzilem do konsoli ctrl+alt+Fx wpisywalem:
sudo killall gdm (ew. kdm)
sudo vi /etc/X11/xorg.conf
i edytowalem rozdzielczosci zostawiajac 800x600 i nizsze.
Odpalalem gdm/kde i wlaczal sie serwer Xow. A potem instalacja(po instalacji oczywiscie znow trzeba bylo edytowac xorg.conf;)).

A w Xubuntu 7.04 jest inaczej. Pierwsza zmiana... LiveCD odpala sie 2 razy dluzej. U was tez? Startuja sobie Xy. Powracam do kosnoli zabijam GDM(bo z niego korzysta xubuntu) zmieniam ustawiania... odpalam GDM i.... Zawiecha systemu. Moze jakies pomysly?

jkrzysss

  • Gość
[Xubuntu 7.04] Serwer X i stary monitor.
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-27, 20:28:36 »
Gdy zamiast GDM uruchomie STARTX serwer Xow wstaje na nogi. Nie mam pojecia co jest. Ale trudno. Wazne ze dziala