Nowe posty

Autor Wątek: Problem z instalacją Mandriva 2007  (Przeczytany 2321 razy)

Xamill

  • Gość
Problem z instalacją Mandriva 2007
« dnia: 2007-04-29, 02:23:20 »
Witam, wczoraj pobrałem Linux'a Mandriva 2007 One
 
 Dokładnie chyba z tego serwera:
 
http://ftp.ale.org/pub/mirrors/mandrake/official/iso/2007.1/
Jest to wersja Live CD, którą mmożna i uruchomić z płyty jak i zainstalować.Po włożeniu płyty wybieram język Polski i wciskam Enter.Wszystko się ładuje aż w pewnym momencie wyskakuje komunikat aby podać login i hasło: "localhost login" a później "localhost password".Chwilę później wyskakuje jakiś błąd związany z serwerem X (nie jestem w stanie teraz dokładnie powiedzieć o co chodziło".Ale po pojawieniu się komunikatu wszystko wraca spowrotem do wiersza poleceń i nadal prosi o login i haśło.Ktoś wie o co chodzi?Próbowałem uruchomić system z płyty i zainstalować go ale nie dałem rady.Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

P.S. Mój komp:

AMD Sempron 3000+ (64)
384Mb RAM
GeForce 2 mx440 64mb
Płyta GIGABYTE (nie wiem dokładnie jaka)
Dysk 120GB i mniejszy 20GB

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Problem z instalacją Mandriva 2007
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-30, 00:04:49 »
2007-04-29 02:23:20 Xamill napisał:

> Wszystko się ładuje aż w pewnym momencie wyskakuje
 > komunikat aby podać login i hasło: "localhost login" a później "localhost
 > password".

A probowales podac login: guest i wcisnac enter? Z wlasnego doswiadczenia zauwazylem, ze wersje live cd mandrivy sa kiepskie, wrecz powiedzialbym do du...
Lepszym rozwiazaniem sa wersje Free, na ktorych wszystko dziala, zazwyczaj na wersjach One malo co mi dzialalo natomiast na wersjach free wszystko smiga bez zarzutow :)

Pozdrawiam!

Xamill

  • Gość
Problem z instalacją Mandriva 2007
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-30, 13:28:55 »
> A probowales podac login: guest i wcisnac enter?

Znajomy już mi tak radził, ale do tej pory nie byłem w domu (teraz też nie jestem u siebie).Dlatego później, sprawdzę i poinformuję
Was tutaj ;-)
A co wersji to mam Live CD i Free, tylko, że Free dopiero teraz pobrałem.

Xamill

  • Gość
Problem z instalacją Mandriva 2007
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-05-01, 00:31:52 »
Witam, instalacja (druga) poszła mi bezproblemowo, więc pstanowiłem się cieszyć nowym systemem.Najpierw wszystko było ok, ale w pewnym momencie system się zaiwsił.Nic nie reagowało przez dłuższy czas, więc zrestarowałem system i po ponownym uruchomieniu uszkodził się system plików.Więc "fsck" i wszystko działa.Teraz coraz częściej się zawiesza, kilka sekund po starcie.Przez 2 sejundy w głośnikach słychać brzęk i już nic nie reaguje.Nawet wskaźnik myszy czy lampka "CapsLock" w klawiaturze się nie zapala.Nie wiem co mam poradzić, jeśli chodzi o linuxy jestem na prawde początkujący, dzisiaj pierwszy raz "wszedłem" w ten system.

Linux'a mam na dysku 20Gb a Windowsa na Innym 120Gb.Wersję systemu mam x86 a środowisko KDe.

za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Problem z instalacją Mandriva 2007
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-05-01, 03:34:39 »
2007-05-01 00:31:52 Xamill napisał:

 > po starcie.Przez 2 sejundy w głośnikach słychać brzęk i już nic nie reaguje.Nawet wskaźnik myszy
 > czy lampka "CapsLock" w klawiaturze się nie zapala.Nie wiem co mam poradzić, jeśli
 > chodzi o linuxy jestem na prawde początkujący, dzisiaj pierwszy raz "wszedłem" w ten
 > system.
 >
 > Linux'a mam na dysku 20Gb a Windowsa na Innym 120Gb.Wersję systemu mam x86 a środowisko KDe.
 >
 > za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Zostaw wersje One LiveCD w spokoju i zainstaluj lepiej wersje 2007 Free, gdyz moim zdaniem wersje One sa niedopracowane i zrobione jakby tylko na wersje demo a wersja free juz jest dopracowana i na pewno nie bedziesz mial z nia problemow :)

Pozdrawiam!

majewski217

  • Gość
Problem z instalacją Mandriva 2007
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-05-01, 17:26:53 »
2007-05-01 03:34:39 roobal napisał:

> 2007-05-01 00:31:52 Xamill napisał:
 >
 >  > po starcie.Przez 2 sejundy w głośnikach słychać brzęk i już nic nie reaguje.Nawet
 > wskaźnik myszy
 >  > czy lampka "CapsLock" w klawiaturze się nie zapala.Nie wiem co mam poradzić,
 > jeśli
 >  > chodzi o linuxy jestem na prawde początkujący, dzisiaj pierwszy raz "wszedłem"
 > w ten
 >  > system.
 >  >
 >  > Linux'a mam na dysku 20Gb a Windowsa na Innym 120Gb.Wersję systemu mam x86 a środowisko
 > KDe.
 >  >
 >  > za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
 >
 > Zostaw wersje One LiveCD w spokoju i zainstaluj lepiej wersje 2007 Free, gdyz moim zdaniem
 > wersje One sa niedopracowane i zrobione jakby tylko na wersje demo a wersja free juz jest
 > dopracowana i na pewno nie bedziesz mial z nia problemow :)
 >
 > Pozdrawiam!
 >

majewski217

  • Gość
Problem z instalacją Mandriva 2007
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-05-01, 17:46:31 »
2007-04-29 02:23:20 Xamill napisał:

> Witam, wczoraj pobrałem Linux'a Mandriva 2007 One
 >  
 >  Dokładnie chyba z tego serwera:
 >  
http://ftp.ale.org/pub/mirrors/mandrake/official/iso/2007.1/
>  
 >  Jest to wersja Live CD, którą mmożna i uruchomić z płyty jak i zainstalować.Po włożeniu płyty
 > wybieram język Polski i wciskam Enter.Wszystko się ładuje aż w pewnym momencie wyskakuje
 > komunikat aby podać login i hasło: "localhost login" a później "localhost
 > password".Chwilę później wyskakuje jakiś błąd związany z serwerem X (nie jestem w stanie
 > teraz dokładnie powiedzieć o co chodziło".Ale po pojawieniu się komunikatu wszystko wraca
 > spowrotem do wiersza poleceń i nadal prosi o login i haśło.Ktoś wie o co chodzi?Próbowałem
 > uruchomić system z płyty i zainstalować go ale nie dałem rady.Z góry dziękuję za wszystkie
 > podpowiedzi
 >
 > P.S. Mój komp:
 >
 > AMD Sempron 3000+ (64)
 > 384Mb RAM
 > GeForce 2 mx440 64mb
 > Płyta GIGABYTE (nie wiem dokładnie jaka)
 > Dysk 120GB i mniejszy 20GB
 >
 >miałem podobne problemy przy takiej samej konfiguracji komp prubowałem instalacji  mandriwy 2007 liv niie dało się uruchomić dopiero Mandriwa 2007.1Free Edition x86_64  wystartowała podkoniec instalaji  może być problem z głosem[niekoniecznie]wtedy trzeba przejść ALSA na OSS    [To  oprogramowanie polecam jest super] pozdrawim .stach