Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?  (Przeczytany 14899 razy)

Maciek_Rutecki

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-05-22, 19:33:36 »
2005-05-22 13:30:02 erni napisał:

 > 1. Jakiego Linuxa wybrać (do tej pory urzywałem Windowsa i Makintosza)

Pytanie pojawia sie co 2 tygodnie, poszukaj w archiwum.

 > 2. Mój komputer składa się z Karty graficznej ,, GeFource MX 440 64 MB " Płyty ,, KT4V
 > " (MSI) Modemu neostrady TP ,, Sagem 800 Fast " Procesora AMD ,, Athlon 1700 "
 > Karty muzycznej wbudowanej w płyte główną ,, VIA AC'97 " Dysku twardego o pojemnosci 12.6
 > GB i z 2 kości ramu 1 to DDR 128 333 2 to DDR 256 400. Czy to sprosta systemowi Linux? i gdzie
 > znajde sterowniki? czy nie bende miał z ich instalacja wienkszych problemów?

Sprosta.

 > 3. Skad wziac Linuxa. Nikt go niema!

ROTFL

 > 4. Czy moge miec Linuxa i Windowsa Xp na 1 Partycji?

Zdaje sie ze Mandriva to potrafi.

 >
 > Jak cos to mój e-mail: mateuszuk@tlen.pl

Nie podawaj e-maila bo i tak nikt nie napisze. Od pytan (dobrze zadanych) jest forum.


ORTOGRAFIA!

Czesto korzystaj z www.google.pl/linux

erni

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-05-22, 21:50:35 »
O ortografi mi nie wspominajcie prosze. Mam z polskiego 3 :D i jestem w 2 gimnazjum.

PS. Dzienki wam ALL za ALL :P

xadmi

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-05-22, 21:57:07 »
2005-05-22 18:22:48 erni napisał:

> Hmmmm dzienki za informacje. Wezme Mandarke 9.1 Jeszcze sie odezwe. Jak cos to maila.
 9.1 to przeszłość , instaluj najnowsze distro jakie sobie upodobałeś  - powtarzam NAJNOWSZE !!!!! -zajarzyłeś ?
 Mogę osobiście polecić Mdk , ale nie chcę być posądzony o tendencyjność ....:)    powodzenia.

karsonjey

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-05-28, 12:16:55 »
Witam .
 Jestem tu od niedawna mam  ,SUSEE 9.3 i jestem z niej ogromnie zadowolony , nie stwarza wielu problemow i  jest prosta w  uzytku .
  Przepraszam ale jesli ktos ma problemy z ortografia to mu napiszcie prywatnie a nie publicznie bo zniechecacie czlowieka do Was i do bywania na forum .Nieladnie Panowie!!! (czepiacie sie ) :Pozdrawiam .

Maciek_Rutecki

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-05-28, 15:13:26 »
2005-05-28 12:16:55 karsonjey napisał:

[...]

 >   Przepraszam ale jesli ktos ma problemy z ortografia to mu napiszcie prywatnie a nie
 > publicznie bo zniechecacie czlowieka do Was i do bywania na forum .Nieladnie Panowie!!!
 > (czepiacie sie ) :Pozdrawiam .

W erze programow sprawdzajacych poprawnosc pisowni pisanie z bledami to juz duze lenistwo...

karsonjey

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-05-28, 17:18:25 »
2005-05-28 15:13:26 Maciek_Rutecki napisal
 > W erze programow sprawdzajacych poprawnosc pisowni pisanie z bledami to juz duze lenistwo...

Moze  dla Pana wydaje sie to proste , lecz np. w moim przypadku to niejest  latwo ,ustawic system wloski z ustawieniami jezykowymi po polsku i majac klawiature amerykanska  ,w dystrybucji ktora uzywam brak bibliotek  do tego rodzaju dzialania ,open Office 2.0 beta niema polskich wstawek, Pozdrawiam .

Ps. nawiasem mowiac lenistwo czy nie , publiczne czepianie pozostaje zawsze CZEPIANIEM .

wojtekm

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-05-28, 20:30:09 »
2005-05-28 17:18:25 karsonjey napisał:
 
 > Moze  dla Pana wydaje sie to proste , lecz np. w moim przypadku to niejest  latwo ,ustawic
 > system wloski z ustawieniami jezykowymi po polsku i majac klawiature amerykanska  ,w
 > dystrybucji ktora uzywam brak bibliotek  do tego rodzaju dzialania ,open Office 2.0 beta niema
 > polskich wstawek, Pozdrawiam .
 >
 > Ps. nawiasem mowiac lenistwo czy nie , publiczne czepianie pozostaje zawsze CZEPIANIEM .

1. Na tym forum trudno zwracać uwagę _prywatnie_, chyba że będzie się specjalnie pisało maile, ale... to trochę śmieszne i na wyrost.

2. W dobie masowej dysleksji jaka panuje na forach w Internecie ta forma jest jednym z nielicznych sposobów który może odnieść skutek - uważam jak piszę, bo mogę narazić się na nieprzyjemności. Jest to forma wychowania - takie błędy trzeba piętnować.

3. Ortografia to wizytówka osoby, która wypowiada się publicznie. Błędy ortograficzne, kiedyś dotyczyły głównie 'ó/u', 'rz/ż' czy 'ch/h' - dzisiaj młode pokolenie nie potrafi nawet rozróżnić pomiędzy głoskami twardymi i miękkimi czy nosowymi. Jeśli wszystcy będziemy to "tolerować" i wysylać sobie upomnienia "prywatnie" to ten analfabetyzm będzie się poglębiał.

4. Dziwaczne tłumaczenia o niemożności skonfigurowania sobie programu do sprawdzania pisowni uważam za śmieszne - przecież równie dobrze można sobie wejść na stronę PWN i sprawdzić w słowniku ortograficznym. Przy okazji, robiąc to bardziej świadomie, można się czegoś nauczyć.

Taki mały, nic nie wnoszący do tematu offtopic ode mnie...
Wojtek

Maciek_Rutecki

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-05-28, 20:44:01 »
2005-05-28 17:18:25 karsonjey napisał:

> 2005-05-28 15:13:26 Maciek_Rutecki napisal
 >  > W erze programow sprawdzajacych poprawnosc pisowni pisanie z bledami to juz duze
 > lenistwo...
 >
 > Moze  dla Pana wydaje sie to proste , lecz np. w moim przypadku to niejest  latwo ,ustawic
 > system wloski z ustawieniami jezykowymi po polsku i majac klawiature amerykanska  ,w
 > dystrybucji ktora uzywam brak bibliotek  do tego rodzaju dzialania ,open Office 2.0 beta niema
 > polskich wstawek, Pozdrawiam .
 >
 > Ps. nawiasem mowiac lenistwo czy nie , publiczne czepianie pozostaje zawsze CZEPIANIEM .
 >

Jak nie ma sie programu, to jest slownik w wersji "analogowej" (ksiazka). A CZEPIAC ortografii sie bede ;-)

--
Maciek

PS. Na forum przyjelo sie mowic do siebie na "ty" nie "pan" :-)

Kobcio

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-05-28, 21:15:12 »
Wracajac jeszcze do glownego watku, chcialbym polecic dystrybucje Ubuntu lub ( jesli ktos nie lubi GNOM'a ) Kubuntu,    jest dosc mloda wyszla dopiero jej druga ze tak powiem odslona, mam ja od 2 miesiecy i nie mialem z nia wiekszych problemow, oprocz podlaczania neostrady ( zajelo mi to cale dwa dni :D ), jest bardzo dobrze spolszczona ( male niedociagniecia w konsoli ) i ogolnie bardzo mi sie spodobala.
Kobcio

karsonjey

  • Gość
HELP JAKI LINUX WYBRAC? CO Z STEROWNIKAMI?
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-05-29, 12:00:04 »
2005-05-28 20:44:01 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-05-28 17:18:25 karsonjey napisał:
 >
 > > 2005-05-28 15:13:26 Maciek_Rutecki napisal
 >  >  > W erze programow sprawdzajacych poprawnosc pisowni pisanie z bledami to juz duze
 >  > lenistwo...
 >  >
 >  > Moze  dla Pana wydaje sie to proste , lecz np. w moim przypadku to niejest  latwo
 > ,ustawic
 >  > system wloski z ustawieniami jezykowymi po polsku i majac klawiature amerykanska  ,w
 >  > dystrybucji ktora uzywam brak bibliotek  do tego rodzaju dzialania ,open Office 2.0 beta
 > niema
 >  > polskich wstawek, Pozdrawiam .
 >  >
 >  > Ps. nawiasem mowiac lenistwo czy nie , publiczne czepianie pozostaje zawsze CZEPIANIEM .
 >  >
 >
 > Jak nie ma sie programu, to jest slownik w wersji "analogowej" (ksiazka). A CZEPIAC
 > ortografii sie bede ;-)
 >
 > --
 > Maciek
 >
 > PS. Na forum przyjelo sie mowic do siebie na "ty" nie "pan" :-)
 >
Witam
Okey Maciek , jestem Jozek ,milo mi poznac  , a niemam zbyt wielkiego doswiadczenia w linuxsie i na forumkach wiec prosze wybaczyc niedociagniecia .Pozdrawiam.