Nowe posty

Autor Wątek: Mplayer + sterowniki wideo = błąd  (Przeczytany 5212 razy)

anakin9

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« dnia: 2005-07-26, 18:40:54 »
Witam :)
mam taki problem , posiadam w domu dwa komuptery polaczone w siec za pomoca switha , w jednym zainstalowany jest Linux Debian , a na drugim Windows XP , i chcialbym sie dowiedziec czy mozna je polaczyc by korzystac z zasobow na dysku , a jesli jest taka mozliwosc to jak to zrobic ?
z gory dziekuje za odpowiedz

Małolat

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-26, 18:56:18 »
2005-07-26 18:40:54 anakin9 napisał:

> Witam :)
 > mam taki problem , posiadam w domu dwa komuptery polaczone w siec za pomoca switha , w jednym
 > zainstalowany jest Linux Debian , a na drugim Windows XP , i chcialbym sie dowiedziec czy mozna
 > je polaczyc by korzystac z zasobow na dysku , a jesli jest taka mozliwosc to jak to zrobic ?
 > z gory dziekuje za odpowiedz


instalujesz sobie sambe (apt-get install samba) najlepiej gdybyś miał kde (bo ja go używam :D)  bo najłatwiej dostroić tą sambe w kade. W centrum sterowania masz zakładke internet i sieć, włazisz do \\"konfiguracji samby\\" konfigurujesz, następnie wchodzisz do \\"przeglądanie sieci lokalnej\\" konfigurujesz. Musisz to jeszcze uruchomić: klikasz na jakikolwiek folder (ten który chcesz udostępnić albo jakiś przypadkowy) prawym klawiszem ---> właściwości ----> udostępnij ----> konfiguruj współdzielenie plików (wpisujesz hasło roota) ----> zaznaczasz \\"uruchom udostępnianie katalogów w sieci lokalnej ----> ew. dodajesz jakąś pozycje w ramce poniżej -------> zastosuj ---------> OK i winda będzie cie widzieć. Pozostała jeszcze instalacja programu do przeglądania sieci z poziomu linuksa ale niestety nie pamiętam jak się nazywał ;( ale możesz trochu pogooglować. Mam nadzieje że pomogłem. Pozdrawiam!

Małolat

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-27, 00:20:58 »
Wiem! w gnome jest to nautilius a w kde lisa chyba ale bardziej polecam nautiliusa na kde chyba się otworzy.

konradnie

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-27, 18:39:49 »
2005-07-27 00:20:58 Małolat napisał:

>
 > Wiem! w gnome jest to nautilius a w kde lisa chyba ale bardziej polecam nautiliusa na kde chyba
 > się otworzy.



lub w konqeror  
smb://\\"adres\\"    jak masz sambe

Małolat

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-26, 16:58:00 »
Witam dopiero co zainstalowałem (ze źródeł) sobie mplayera. Mam probelm. Włączając jakiś film wyskakuje błąd krytyczny: Błąd przy otwieraniu/inicjalizacji wybranego urządzenia video (-vo). Wiem że trzeba w konsoli wklepać jakąś komende żeby mplayer używał sterownika. Niestety to co jest w dokumentacji (czyli: -vo ) jest niezbyt jasne dla mnie i poprostu nie rozumiem co to ma znaczyć. Czy mógłby mi ktoś napisać całą tą komende? Chciałbym używać sterowników "xv". Debian 3.1

maciasz

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-26, 22:32:10 »
2005-07-26 16:58:00 Małolat napisał:

> Witam dopiero co zainstalowałem (ze źródeł) sobie mplayera. Mam probelm. Włączając jakiś film
 > wyskakuje błąd krytyczny: Błąd przy otwieraniu/inicjalizacji wybranego urządzenia video (-vo).
 > Wiem że trzeba w konsoli wklepać jakąś komende żeby mplayer używał sterownika. Niestety to co
 > jest w dokumentacji (czyli: -vo  > ik2,...[,]>) jest niezbyt jasne dla mnie i poprostu nie rozumiem co to ma znaczyć. Czy
 > mógłby mi ktoś napisać całą tą komende? Chciałbym używać sterowników "xv". Debian 3.1

mplayer -vo xv jakis_film.avi

Małolat

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-26, 22:42:42 »
> mplayer -vo xv jakis_film.avi

A jak zrobić aby mplayer używał zawsze tego sterownika (mam zrobionego z tym całym osd czy jakoś tak)?

maciasz

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-27, 09:16:30 »
> A jak zrobić aby mplayer używał zawsze tego sterownika (mam zrobionego z tym całym osd czy
 > jakoś tak)?

w ~/.mplayer/config sproboj dopisac vo_driver = "xv"
ale nie jestem pewien czy zadziala jak cos to musisz grzebac w tym pliku

Małolat

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-27, 10:59:58 »
> w ~/.mplayer/config sproboj dopisac vo_driver = "xv"
 > ale nie jestem pewien czy zadziala jak cos to musisz grzebac w tym pliku

w tym configu mam ten wpisik i był tam zawsze. Ale filmu jak nie było tak nie ma ;(. Czy możliwe że nie posiadam żadnych sterowników video ponieważ w preferencjach mplayera nie moge skonfigurować żadnego z wymienionych tam sterowników tak jakby ich nie było?!

maciasz

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-27, 12:17:57 »
> w tym configu mam ten wpisik i był tam zawsze. Ale filmu jak nie było tak nie ma ;(. Czy
 > możliwe że nie posiadam żadnych sterowników video ponieważ w preferencjach mplayera nie moge
 > skonfigurować żadnego z wymienionych tam sterowników tak jakby ich nie było?!

moze poprostu podczas konfiguracji nie wymusiles, zeby sie te sterowniki wkompilowaly w mplayera musisz podac odpowiednie przelaczniki do ./configure np --with-xv jesli dobrze pamietam

Małolat

  • Gość
Mplayer + sterowniki wideo = błąd
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-27, 13:38:21 »
Niestety dupa blada :(. --with-xv nie działa (wywala jakiś błąd) ale za to spróbowałem --enable-xv wszystko jakby pięknie sprawdziłem jeszcze to co mi napisała konsola: checking for xv ... yes - więc chyba wporzo?! mejkuje instaluje (ze wcześniejszym make uninstall) włączam sobie gmplayera otwieram jakieś dvd i ten sam błąd! Nie wiem co mam jeszcze zrobić dokumentacji oryginalnej mplayera nie czytam bo kiedyś próbowałem i nic nie zdziałałem. Może tu chodzi o moją karte graf.? troche z niej zabytek (matrox millennium2) 4mb pod pci bez żadnej akceleracji 3d itp. Czy jest jakiś sposób na uruchomienie filmu z gmplayer? jak włączam film z konsoli to śmiga pięknie. o  sterach do karty nie ma mowy nie ma ich nigdzie mam tylko te z jaja. Pozdrawiam!