Archiwum > Archiwum

Petycja - Linux w szkołach

(1/2) > >>

WMP:
http://www.presja.org/index.php?action=show&idp=90 Proszę o głosy :)

Robert:
2007-04-12 13:33:12 WMP napisał:

> http://www.presja.org/index.php?action=show&idp=90 Proszę o głosy :)

Ważna rzecz. Tym bardziej, że obecnie nie można wprowadzić linuksa w szkole podstawowej, ze względu na brak podręcznika. Co do gimnazjum, to taki podręcznik istnieje, wystarczy tylko dobra wola nauczyciela. A co do szkół srednich - nie mam żadnych wiadomości w tym temacie. Na pewno również spadły by koszty załozenia nowoczesnej pracowni komputerowej. Zamiast kilku licencji możnaby kupić kilka komputerów więcej.

flak:
2007-04-12 16:30:30 roca napisał:

> 2007-04-12 13:33:12 WMP napisał:
 >
 > > http://www.presja.org/index.php?action=show&idp=90 Proszę o głosy :)
 >
 > Ważna rzecz. Tym bardziej, że obecnie nie można wprowadzić linuksa w szkole podstawowej, ze
 > względu na brak podręcznika. Co do gimnazjum, to taki podręcznik istnieje, wystarczy tylko dobra
 > wola nauczyciela. A co do szkół srednich - nie mam żadnych wiadomości w tym temacie. Na pewno
 > również spadły by koszty załozenia nowoczesnej pracowni komputerowej. Zamiast kilku licencji
 > możnaby kupić kilka komputerów więcej.
 >

Nie chciałbym krakać ale tej petycji trzeba poważnej korekty językowej. Już w samym tytule jest błąd "Lnuxa". Jest też trochę kolokwializmów ("przeżuciłaby", "boom"). Ministwo Edukacji to użąd publiczny i raczej należałoby posługiwać się adekwatnym językiem do powagi użędu (pomijając nasze prywatne opinie o ministrze Romanie G.) i celu petycji. Przypominam również iż nasz minister jest wyczulony na temat stanu wiedzy (w tym z języka polskiego) Polaków i taką petycje mógłby po prostu zignorować lub wyśmiać.

arctgx:
Do Romka mi wprawdzie daleko, ale i na mnie polszczyzna tej petycji działa jak ość w gardle. Więcej samokontroli! A programy sprawdzające pisownię też wszystkiego nie wyłapią.

A merytoryczna zawartość to druga sprawa. Myślę że warto byłoby poczekać na bardziej przekonujące argumenty ze strony forumowiczów i innych osób znających się na temacie zamiast pospiesznie słać lichej jakości tekst.

Sam pomysł uważam za warty dopracowania, ale pod taką wersją nie myślę się podpisywać ani też poddawać jej obróbce językowej.

Pozdrawiam!

arctgx:
Nie przekonują mnie np. przesadnie optymistycznie ujęte wizje "boomu informatycznego" czy "złamania monopolu".  Nie ma ani słowa o otwartości źródeł i korzyściach z tego płynących. Cała treść wymaga przeformułowania i rozwinięcia. Obecna wersja to, moim zdaniem, przewaga entuzjazmu nad rzeczowością. Nie znaczy to, że sam byłbym w stanie napisać coś, co uważałbym za wystarczające do wysłania. Dlatego liczę na większy odzew.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej