Nowe posty

Autor Wątek: Opera 9.2 + flashplayer 9  (Przeczytany 7811 razy)

meehaw

  • Gość
Opera 9.2 + flashplayer 9
« dnia: 2007-04-11, 22:30:34 »
Witam wszystkich :)
od 3 dni jestem szczesliwym posiadaczem gentoo (oj, ile mnie to czasu i roboty kosztowalo ;) ), wszystko pieknie ladnie, ale mam pewien problem, nie moge zainstalowac flash playera tak, aby operka z nim wspolpracowala... zainstalowalem najswiezsza wersje opery (9.20), sciagnalem instalator flasha ze strony adobe i bum! dowiaduje sie, ze Opera is  not supported ... przeszukalem troche google i naord powiada, ze flashplayer jako-tako pracuje z operka po dodaniu libflashplayer.so i flashplayer.xpt do /usr/lib/opera/plugins . tak tez uczynilem, ale niestety - flash jak nie dzialal tak nie dziala, nei wiem czemu w ogole opera nie laduje tej wtyczki, w konsoli tez nic sie nie pluje. mial ktos podobny problem, wie moze jak temu zaradzic? nie bardzo chcialbym przenosic sie na cos a'la mozilla, przyzwyczailem sie do opery :) z gory dziekuje za odpowiedz

//edit
oo, mam jeszcze jeden problem :P nie wiedziec czemu opera sie wylacza tak ~10minut po uruchomieniu :/

m.gorny

  • Gość
Opera 9.2 + flashplayer 9
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-07-13, 14:01:23 »
2007-04-11 22:30:34 meehaw napisał:

 > operka z nim wspolpracowala... zainstalowalem najswiezsza wersje opery (9.20), sciagnalem
 > instalator flasha ze strony adobe i bum! dowiaduje sie, ze Opera is  not supported ...

Błąd. Flashplayera mamy w portage jako 'netscape-flash'. O ile się nie mylę, odpowiednie symlinki są już zawarte w ebuildzie Opery, więc instalacja tegoż (tj. flashplayera z ebuildu) powinna wystarczyć.

kopa66

  • Gość
Opera 9.2 + flashplayer 9
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-07-16, 01:58:31 »
2007-04-11 22:30:34 meehaw napisał:

> Witam wszystkich :)
 > od 3 dni jestem....
Cześć ! Od niedawna bawię się PCtem, bo linuksem to juz lata (na Amidze, która sie
rozsypała) i nawet nie wiedziałem o FlashPlayerze, że może mi się kiedykolwiek przydać.Ale z ciekawości zainstalowałem Crossover i przy instalacji IE6 zainstalował mi również kilka przydatnych wtyczek, w tym i FPlayera - oczywiście moja Opera 9.21 wykorzystuje ten fakt bez problemów.Podobny do twojego problem i mnie spotkał - mianowicie w najmniej oczekiwanym momencie ściągania czegoś z sieci,
np. pod sam koniec transferu Opera znika mi z pulpitu. I też nie wiem dlaczego tak się dzieje.

darko

  • Gość
Opera 9.2 + flashplayer 9
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-07-17, 13:16:29 »
Ostatnią wersją Flash Player'a, która prawidłowo pracuje z Operą jest w wersji 7.
Od wersji 8 (a więc i wersja 9) Opera nie jest wspierana.

kopa66

  • Gość
Opera 9.2 + flashplayer 9
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-07-19, 10:33:01 »
2007-07-17 13:16:29 darko napisał:

> Ostatnią wersją Flash Player'a, która prawidłowo pracuje z Operą jest w wersji 7.
 > Od wersji 8 (a więc i wersja 9) Opera nie jest wspierana.
 >
Nie jestem taki pewny czy tak właśnie jest.Ja mam MDV Discovery 2007.1 Xtreme i w czasie instalacji z płyty instaluje się Opera 9.1 wraz z flashem 9.0.Jak aktualizowałem Operę do ver.9.21 to nic się nie zmieniło i dalej mam flasha 9.0 z którym Opera bez problemów współpracuje.

Bogon

  • Gość
Opera 9.2 + flashplayer 9
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-07-19, 16:29:48 »
emerge netscape-flash i bedzie smigac
uruchom opere z terminala a nie ikonka  to jak sie wywali to bedziesz widziec co jest nie tak

Brix

  • Gość
Opera 9.2 + flashplayer 9
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-07-19, 18:19:39 »
2007-07-19 10:33:01 kopa66 napisał:

>  dalej mam flasha 9.0 z którym Opera bez problemów
 > współpracuje.

Rzeczywiście! Właśnie ściągnąłem Operę 9.22 ze strony opery (w repo jest starsza wersja) i o dziwo działa. Piszę "o dziwo", bo czasu instalacji flash plugin 9 do tej pory Opera działała mi co najwyżej parę minut i zwis...

Na razie podejrzewam, że zwis "flaszki" nie wpływa już tak bardzo na działanie Opery. Też jest podobny problem jak w Fx z reklamami, które się "rozwijają", ale zwijając się zasłaniają dalej tekst (ale naprawdę proszę nie polecać mi adblocka :)

A żeby było jeszcze śmieszniej, jak na złość ostatnio tragicznie zaczął mi działać Firefox (ze strony mozilli) - zbyt częste wyskoki do systemu z komunikatem o naruszeniu pamięci. Na razie za cholerę nie wiem o co chodzi, czy sam coś namieszałem (bo mieszałem...), czy to po tej aktualizacji flasha 9, ale będę dalej kombinował... Choć od dawna mam wrażenie, że choć flash 7 działał tragicznie, ale przynajmniej był demonem stabilności.