Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja OO 2.2 dla Mandrivy  (Przeczytany 2644 razy)

  • Gość
Instalacja OO 2.2 dla Mandrivy
« dnia: 2007-04-11, 20:07:48 »
Witam

Są momenty, kiedy z instalacjami juz sobie radzę, i są takie kiedy się zacinam i nie weimco dalej. Chciałem zainstalować sobei najnowszą wersję  OO 2.2 - ściągnąłęm (było jako tar.gz), rozpakowałem i mam katalog główny, a w nim podkatalogi RPMS, licenses, readmes. I tu zagwostka. Jak zainstalować pojedyńczy rpm - to wiem, ale jak zainstalować wszytkie na raz (które sa katalogu RPMS)? - tu leżę. Próbowałem przez instalowanie/usuwanie pakietów - ta opcja z podaniem lokalizacji do pakietów na dysku, ale zgłasza błąd i nie chce czytać tego katalogu.

Jeśli temat juz był, to proszę tylko o wklejejnie linku, keśli nie prośba o pomoc

TomHorn

TheUsh

  • Gość
Instalacja OO 2.2 dla Mandrivy
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-11, 20:46:28 »
2007-04-11 20:07:48 tomhorn napisał:

> Witam
 >
 > Są momenty, kiedy z instalacjami juz sobie radzę, i są takie kiedy się zacinam i nie weimco
 > dalej. Chciałem zainstalować sobei najnowszą wersję  OO 2.2 - ściągnąłęm (było jako tar.gz),
 > rozpakowałem i mam katalog główny, a w nim podkatalogi RPMS, licenses, readmes. I tu zagwostka.
 > Jak zainstalować pojedyńczy rpm - to wiem, ale jak zainstalować wszytkie na raz (które sa
 > katalogu RPMS)? - tu leżę. Próbowałem przez instalowanie/usuwanie pakietów - ta opcja z podaniem
 > lokalizacji do pakietów na dysku, ale zgłasza błąd i nie chce czytać tego katalogu.
 >
 > Jeśli temat juz był, to proszę tylko o wklejejnie linku, keśli nie prośba o pomoc
 >
 > TomHorn

wejdz do tego katalogu rmps, kliknij prawym przyciskiem myszy na tlo pod ikonkami, poszukaj opcji w stylu "otworz tutaj terminal", wykonaj komende su i wpisz haslo roota, potem wykonaj komende rpm -ivh *.rpm ewentualnie jak zacznie krzyczec ze brak mu zaleznosci daj rpm -ivh --no-deps *.rpm ;)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Instalacja OO 2.2 dla Mandrivy
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-11, 22:56:23 »
2007-04-11 20:46:28 Ush napisał:

> ewentualnie jak zacznie krzyczec ze brak mu zaleznosci daj rpm
 > -ivh --no-deps *.rpm ;)

U mnie ta komenda nie dziala, wyskakuje mi komunikat: --no-deps: nieznana opcja, moze zle podales komende??

Pozdrawiam!

  • Gość
Instalacja OO 2.2 dla Mandrivy
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-04-11, 22:56:40 »
2007-04-11 20:46:28 Ush napisał:

> 2007-04-11 20:07:48 tomhorn napisał:
 >
 > > Witam
 >  >
 >  > Są momenty, kiedy z instalacjami juz sobie radzę, i są takie kiedy się zacinam i nie
 > weimco
 >  > dalej. Chciałem zainstalować sobei najnowszą wersję  OO 2.2 - ściągnąłęm (było jako
 > tar.gz),
 >  > rozpakowałem i mam katalog główny, a w nim podkatalogi RPMS, licenses, readmes. I tu
 > zagwostka.
 >  > Jak zainstalować pojedyńczy rpm - to wiem, ale jak zainstalować wszytkie na raz (które
 > sa
 >  > katalogu RPMS)? - tu leżę. Próbowałem przez instalowanie/usuwanie pakietów - ta opcja z
 > podaniem
 >  > lokalizacji do pakietów na dysku, ale zgłasza błąd i nie chce czytać tego katalogu.
 >  >
 >  > Jeśli temat juz był, to proszę tylko o wklejejnie linku, keśli nie prośba o pomoc
 >  >
 >  > TomHorn
 >
 > wejdz do tego katalogu rmps, kliknij prawym przyciskiem myszy na tlo pod ikonkami, poszukaj
 > opcji w stylu "otworz tutaj terminal", wykonaj komende su i wpisz haslo roota, potem
 > wykonaj komende rpm -ivh *.rpm ewentualnie jak zacznie krzyczec ze brak mu zaleznosci daj rpm
 > -ivh --no-deps *.rpm ;)


Powyższe komendy (w drugiej nie powinno być chyba myślnika między o i d ;), sprawiają , że instaluje się jedynie pierwszy pakiet rpm w katalogu, tzn. jre-6-linux-i586.rpm. Dopiero po tymczasowym przeniesieniu tego pliku do innego katalogu i wydania jeszcze raz tego samego polecenia instaluje się reszt rpm'ów.

Teraz z innej beczki. Program OO2.2. zainstalował się w katalogu /opt,
Jak mog wywołać jakikolwiek składnik pakietu (edytor tekstu, lub arkusz calc)?

Co nalezy zrobić aby wszytkie składniki pakietu pojawiły się w zakładkach wyboru start(gwiazdka)/ Biuro ?.  

Przy okazji jak się to robi z innymi doinstalowanymi (ręcznie - nie przez dodaj/usuń pakiety w konfiguracji ) programami, tak by później były widoczne w zakładkach pod "gwiazdką" ;) ?

TheUsh

  • Gość
Instalacja OO 2.2 dla Mandrivy
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-04-11, 23:24:25 »
2007-04-11 22:56:40 tomhorn napisał:

> 2007-04-11 20:46:28 Ush napisał:
 >
 > > 2007-04-11 20:07:48 tomhorn napisał:
 >  >
 >  > > Witam
 >  >  >
 >  >  > Są momenty, kiedy z instalacjami juz sobie radzę, i są takie kiedy się zacinam i
 > nie
 >  > weimco
 >  >  > dalej. Chciałem zainstalować sobei najnowszą wersję  OO 2.2 - ściągnąłęm (było
 > jako
 >  > tar.gz),
 >  >  > rozpakowałem i mam katalog główny, a w nim podkatalogi RPMS, licenses, readmes. I
 > tu
 >  > zagwostka.
 >  >  > Jak zainstalować pojedyńczy rpm - to wiem, ale jak zainstalować wszytkie na raz
 > (które
 >  > sa
 >  >  > katalogu RPMS)? - tu leżę. Próbowałem przez instalowanie/usuwanie pakietów - ta
 > opcja z
 >  > podaniem
 >  >  > lokalizacji do pakietów na dysku, ale zgłasza błąd i nie chce czytać tego katalogu.
 >
 >  >  >
 >  >  > Jeśli temat juz był, to proszę tylko o wklejejnie linku, keśli nie prośba o pomoc
 >  >  >
 >  >  > TomHorn
 >  >
 >  > wejdz do tego katalogu rmps, kliknij prawym przyciskiem myszy na tlo pod ikonkami,
 > poszukaj
 >  > opcji w stylu "otworz tutaj terminal", wykonaj komende su i wpisz haslo roota,
 > potem
 >  > wykonaj komende rpm -ivh *.rpm ewentualnie jak zacznie krzyczec ze brak mu zaleznosci daj
 > rpm
 >  > -ivh --no-deps *.rpm ;)
 >
 >
 > Powyższe komendy (w drugiej nie powinno być chyba myślnika między o i d ;), sprawiają , że

wiesz, rpm'ow nie uzywam od dawna :P nie pamietam jak te wszystkie komendy leca

 > instaluje się jedynie pierwszy pakiet rpm w katalogu, tzn. jre-6-linux-i586.rpm. Dopiero po
 > tymczasowym przeniesieniu tego pliku do innego katalogu i wydania jeszcze raz tego samego
 > polecenia instaluje się reszt rpm'ów.
 >
 > Teraz z innej beczki. Program OO2.2. zainstalował się w katalogu /opt,
 > Jak mog wywołać jakikolwiek składnik pakietu (edytor tekstu, lub arkusz calc)?
 >
 > Co nalezy zrobić aby wszytkie składniki pakietu pojawiły się w zakładkach wyboru
 > start(gwiazdka)/ Biuro ?.  

tam w katalogu rpms masz tez kolejny katalog z rpm'ami dodajacymi wpisy do menu ;)

  • Gość
Instalacja OO 2.2 dla Mandrivy
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-04-11, 23:31:56 »

 >  > Teraz z innej beczki. Program OO2.2. zainstalował się w katalogu /opt,
 >  > Jak mogę wywołać jakikolwiek składnik pakietu (edytor tekstu, lub arkusz calc i inne)?
 >  >
 >  > Co nalezy zrobić aby wszytkie składniki pakietu pojawiły się w zakładkach wyboru - start(gwiazdka)/ Biuro ?.  
 >
 > tam w katalogu rpms masz tez kolejny katalog z rpm'ami dodajacymi wpisy do menu ;)
 >

Zainstalowałem  wszystko co było w katalogu i podkatalogu z RPM. W podkatalogu znalazłaem takie coś "openoffice.org-mandriva-menus-2.2-9119", zainstalowałem to równeż, ale ale skrótów do składników pakietu OO jak nie widziałem tak i nie widzę  

  • Gość
Instalacja OO 2.2 dla Mandrivy
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-04-12, 09:46:06 »
> Zainstalowałem  wszystko co było w katalogu i podkatalogu z RPM. W podkatalogu znalazłaem takie
 > coś "openoffice.org-mandriva-menus-2.2-9119", zainstalowałem to równeż, ale ale
 > skrótów do składników pakietu OO jak nie widziałem tak i nie widzę  
 
Poszukałem an forum OO i tu jest rozwiązaniwe, gdyby ktoś miał podobny problem. Przypomnę w Mandriva 2007, instalacja OO 2.2 nie dodaje automatycznie ikon do menu. Wystarczy urzyć tego scryp'ciku, lub ściągniąć i uruchomić plik
http://www.oooforum.org/forum/viewtopic.phtml?p=216632&highlight=mandriva+2007#216632