Nowe posty

Autor Wątek: kopia dysku do pliku  (Przeczytany 1914 razy)

xawery

  • Gość
kopia dysku do pliku
« dnia: 2007-04-10, 15:49:37 »
Witam!!! Niedawno zakupiłem gotowy serwer na botowalnej CD znajduje się tam plik obrazu, który ma niecałe 700 MB po wgraniu i konfiguracji na własny użytek chciałbym zrobic też taką kopie do pliku. Posłużyłem się KNOPPIX-em i zrobiłem to tak

dd if=/dev/hdX | gzip> /mnt/hdY/obraz.gz.img.

i byłoby wszystko ok gdyby nie waga pliku, bo zajmuje mi grubo ponad 2 GB. Jak zrobić aby nie zapisywać pustego miejsca bo podejrzewam, że właśnie dane i puste miejsce na dysku mam zapisane w tym obrazie.


HelDoRe

  • Gość
kopia dysku do pliku
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-10, 22:02:47 »
http://www.partimage.org/Main_Page



2007-04-10 15:49:37 xawery napisał:

> Witam!!! Niedawno zakupiłem gotowy serwer na botowalnej CD znajduje się tam plik obrazu, który
 > ma niecałe 700 MB po wgraniu i konfiguracji na własny użytek chciałbym zrobic też taką kopie do
 > pliku. Posłużyłem się KNOPPIX-em i zrobiłem to tak
 >
 > dd if=/dev/hdX | gzip> /mnt/hdY/obraz.gz.img.
 >
 > i byłoby wszystko ok gdyby nie waga pliku, bo zajmuje mi grubo ponad 2 GB. Jak zrobić aby nie
 > zapisywać pustego miejsca bo podejrzewam, że właśnie dane i puste miejsce na dysku mam zapisane
 > w tym obrazie.
 >
 >

xawery

  • Gość
kopia dysku do pliku
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-11, 09:32:27 »
 Dzięki za zainteresowanie tematem ale wydaje mi się, że partimage jest do archiwizowania partycji a nie całego dysku. Oczywiście mogę się mylić bo nie znam zbyt dobrze tego programu.Pzdr.