Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: problem zaden linux nie działa prosze o pomoc  (Przeczytany 2824 razy)

  • Gość
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« dnia: 2007-04-08, 13:57:51 »
Witam
Bardzo bym prosił o pomoc bo nie moge ani zainstalowac ani załadowac zadnego linuxa z live cd

cor 2 duo 2,4
2gb ramu
gigabyte 965p-dq6
gigabyte 7600gt
250gb sata2

ustawiłem w biosie ze pierwsze ma z cd-ka
zdarłem kilka wersji linuksów z idg  w tym knopixa udunta tropixa i jeszce jakiegos nagrałem na plyte właczajac opcje ze płyta ma byc botowana gdy sie ładuje to dochodzi zawsze do pewnego momentu i sie jakby zawiesza bo dalej nie chce isc
pisze o partycjach c d e ze tam cos załadował nastepnie dochodzi do do A i tyle i tak przy kazdym razie
czy proba z linuxem z jadrem smp dla procków 2 rdzenowwych moze cos pomoc ??moge zrobic fotke i udostepnic w sieci jesli to w czyms moze pomoc

prosiłbym o jakies sugestie w rozwiazaniu problemu

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-08, 15:35:01 »
2007-04-08 13:57:51 stig9 napisał:

> Witam
 > Bardzo bym prosił o pomoc bo nie moge ani zainstalowac ani załadowac zadnego linuxa z live cd
 >
 > cor 2 duo 2,4
 > 2gb ramu
 > gigabyte 965p-dq6
 > gigabyte 7600gt
 > 250gb sata2
 >
 > ustawiłem w biosie ze pierwsze ma z cd-ka
 > zdarłem kilka wersji linuksów z idg  w tym knopixa udunta tropixa i jeszce jakiegos nagrałem na
 > plyte właczajac opcje ze płyta ma byc botowana gdy sie ładuje to dochodzi zawsze do pewnego
 > momentu i sie jakby zawiesza bo dalej nie chce isc
 > pisze o partycjach c d e ze tam cos załadował nastepnie dochodzi do do A i tyle i tak przy
 > kazdym razie
 > czy proba z linuxem z jadrem smp dla procków 2 rdzenowwych moze cos pomoc ??moge zrobic fotke i
 > udostepnic w sieci jesli to w czyms moze pomoc
 >
 > prosiłbym o jakies sugestie w rozwiazaniu problemu

Przeszukaj dobrze to forum! Przynajmniej 10 tematow z tym samym problemem widzialem!

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-08, 15:45:01 »
> Przeszukaj dobrze to forum! Przynajmniej 10 tematow z tym samym problemem widzialem!
 >

Jak wspomnialem, wystarczylo tylko poszukac na forum!

To jeden z podobnych tematow jak ten nie rozwiaze probleu szukaj dalej http://forum.linux.pl/?id=forum&show=post&post=108341

Pozdrawiam!

tomus90

  • Gość
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-04-09, 23:13:28 »
2007-04-08 13:57:51 stig9 napisał:

> Witam
 > Bardzo bym prosił o pomoc bo nie moge ani zainstalowac ani załadowac zadnego linuxa z live cd
 >
 > cor 2 duo 2,4
 > 2gb ramu
 > gigabyte 965p-dq6
 > gigabyte 7600gt
 > 250gb sata2
 >
 > ustawiłem w biosie ze pierwsze ma z cd-ka
 > zdarłem kilka wersji linuksów z idg  w tym knopixa udunta tropixa i jeszce jakiegos nagrałem na
 > plyte właczajac opcje ze płyta ma byc botowana gdy sie ładuje to dochodzi zawsze do pewnego
 > momentu i sie jakby zawiesza bo dalej nie chce isc
 > pisze o partycjach c d e ze tam cos załadował nastepnie dochodzi do do A i tyle i tak przy
 > kazdym razie
 > czy proba z linuxem z jadrem smp dla procków 2 rdzenowwych moze cos pomoc ??moge zrobic fotke i
 > udostepnic w sieci jesli to w czyms moze pomoc
 >
 > prosiłbym o jakies sugestie w rozwiazaniu problemu


wrzuć fotkę bo to chyba o nagranie płytki chodzi powiedz mi czym i jak nagrywasz CD (lub DVD).

skazi

  • Gość
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-04-09, 23:34:25 »
2007-04-08 13:57:51 stig9 napisał:

> Witam
 > Bardzo bym prosił o pomoc bo nie moge ani zainstalowac ani załadowac zadnego linuxa z live cd
 >
 > cor 2 duo 2,4
 > 2gb ramu
 > gigabyte 965p-dq6
 > gigabyte 7600gt
 > 250gb sata2
 >
 > ustawiłem w biosie ze pierwsze ma z cd-ka
 > zdarłem kilka wersji linuksów z idg  w tym knopixa udunta tropixa i jeszce jakiegos nagrałem na
 > plyte właczajac opcje ze płyta ma byc botowana gdy sie ładuje to dochodzi zawsze do pewnego
 > momentu i sie jakby zawiesza bo dalej nie chce isc
 > pisze o partycjach c d e ze tam cos załadował nastepnie dochodzi do do A i tyle i tak przy
 > kazdym razie
 > czy proba z linuxem z jadrem smp dla procków 2 rdzenowwych moze cos pomoc ??moge zrobic fotke i
 > udostepnic w sieci jesli to w czyms moze pomoc
 >
 > prosiłbym o jakies sugestie w rozwiazaniu problemu
Niech zgadnę ściągasz iso rozpakowujesz rarem bo masz domyślnie ustawione że ma otwierać w rarze i to co wypakujesz nagrywasz na płytę. To błąd trzeba nagrać plik obrazu.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-04-10, 00:55:31 »
 > Niech zgadnę ściągasz iso rozpakowujesz rarem bo masz domyślnie ustawione że ma otwierać w
 > rarze i to co wypakujesz nagrywasz na płytę. To błąd trzeba nagrać plik obrazu.

Ja kiedys tez ten blad zrobilem, tylko, ze w tym przypadku w ogole nie bootowalo mi plyty, wiec jesli jemu bootuje to moze dobrze nagral. Jesli jednak rozpakowujesz je rarem to musisz albo odinstalowac rara albo zmienic w ustwawieniach rara, zeby nie rozpakowywal plikow iso, obraz iso najlepiej nagrywaj programem ImageBurn.

Pozdrawiam!

opioom

  • Gość
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-04-10, 10:34:00 »
Roobal co ty wypisujesz???!!! Po jakiego ...ma odinstalowywać rar'a? Co to za porada?
Przecież jak nie będzie chciał rozpakowywać tego pliku to mu się sam nie rozpakuje....a nagrać to może czymkolwiek i wcale nie jakimś tam Image Burn (co to w ogóle jest za program?).
Jedną rzeczą jaką jest to nagranie pliku ISO jako obraz. Cała filozofia. Swoja drogą jak ktoś takich podstaw nie ma to może niech daruje sobie linuksa....po prostu małe widzę szanse aby sobie poradził.
Niejednego takiego zapaleńca linuksowego widziałem już w życiu i z reguły mało który korzysta z tego systemu W DOMU. Włączają linuksa jak trzeba coś na forum napisać żeby w user agent widniał napis Linux i686...itp. i pochwalić się przed kolegami.
Pzdr.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-04-10, 14:20:32 »
2007-04-10 10:34:00 opioom napisał:

> Roobal co ty wypisujesz???!!! Po jakiego ...ma odinstalowywać rar'a? Co to za porada?
 > Przecież jak nie będzie chciał rozpakowywać tego pliku to mu się sam nie rozpakuje....

Napisalem tak, poniewaz kiedy mialem zainstalowanego rara to zaden program do nagrywania obrazow ISO nie traktowal tego jako obraz iso, bo rar traktowal to jako swoja paczke i nie pozwalal innym programom na zmiane tego faktu. Przynajmniej tak bylo w moim przypadku! Poza tym napisalem zeby odinstalowal, gdyby nie wiedzial jak wylaczyc obsluge iso w rarze, wiec czytaj dokladniej!

 >a nagrać to może czymkolwiek i wcale nie jakimś tam Image Burn (co to w ogóle jest za program?).

Widac male pojecie masz! Jak zaczynalem z linuksem to zaczynalem od ubuntu. Na oficjalnej stronie ubuntu zalecalono wypalic obraz wlasnie programem Image Burn a nie nero, teraz proponuja jakis inny program, wiec jesli nie znasz czegos, o czyms nie slyszales to sie nie wymadrzaj!

 > takich podstaw nie ma to może niech daruje sobie linuksa....po prostu małe widzę szanse aby
 > sobie poradził.
 > Niejednego takiego zapaleńca linuksowego widziałem już w życiu i z reguły mało który korzysta z
 > tego systemu W DOMU. Włączają linuksa jak trzeba coś na forum napisać żeby w user agent widniał
 > napis Linux i686...itp. i pochwalić się przed kolegami.
 > Pzdr.

Jesli to bylo skierowane do mnie to wybacz, ale uzywam linuksa juz od pol roku i ani razu nie mialem z nim problemow, i do dzis z niego korzystam i nie potrzebuje zadnej pomocy, na dodatek pomagam innym na gg i na forach, ktorzy sobie jeszcze nie radza, wiec ja nie uzywam linuksa tylko po to zeby zablysnac na forum czy pochwalic sie przed kolegami, a jesli wg ciebie moja znajomosc windowsa przeklada sie na znajomosc linuksa to gratuluje inteligentnej dedukacji. Dodam tylko, ze juz dlugo nie korzystalem z windowsa i jak ktos sie mnie pyta o cos zwiazanego z windowsem musze sobie gleboko w pamieci szukac by rozwiazac czyjs problem, bo teraz zyje linuksem! Na forum mozesz zobaczyc dwa moje posty, gdzie pojawilo sie, ze korzystalem z windowsa a tak na prawde testowalem przegladarke Internet Explorer 6 pod linuksa, ktora zostawia taki wpis.

Pozdrawiam!

opioom

  • Gość
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-04-10, 15:22:09 »
roobal to nie było skierowane do ciebie tylko do newbie którzy nie potrafią wypalić obrazu, a biorą się za linuksa. W tym systemie trzeba myśleć, a jak ktoś nie widzi że ISO przez przypadek skojarzone z rar'em to nie archiwum do rozpakowania tylko obraz płyty do nagrania to zapewne znając linuksa możesz sobie wyobrazić jakie problemy będą mieli potem?
Napisałem posta bo mi się od razu przypominają znajomi którzy się napalili na linuksa, a potem jak się spytałem czy korzystają z tego systemu to kombinowali jak mogli żeby się tylko nie przyznać do tego że nie mają o nim pojęcia. Teksty w stylu "jak by wydali skype video na linuksa to wyrzuciłbym windowsa na zawsze"....od tego momentu mnie śmieszą.
A uwaga o user agencie nie była skierowana do ciebie (czytaj dokładnie).
pzdr,

PS. A swoją drogą gdzie ja napisałem że wypalać to najlepiej Nero???

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
problem zaden linux nie działa prosze o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-04-10, 17:39:22 »
2007-04-10 15:22:09 opioom napisał:

> roobal to nie było skierowane do ciebie tylko do newbie którzy nie potrafią wypalić obrazu, a
 > biorą się za linuksa.

To ciesze sie bardzo, ze to nie bylo do mnie, a ze do innych to tez sie domyslielm:P I niestety tak to juz jest z uzytkownikami windowsa, wiekszosc przyzwyczaila sie, ze wszystko jest robione za nich i wielu z nich mnie meczy na gg z byle blachostkami, juz nie wpsomne ile padlo do mnie pytan jak zainstalowac kadu, bo ciezko im bylo dobrze przeczytac instrukcje instalacji i lamali sobie glowy a jak podalem im gotowca to okazali wielkie zdziwienie jakie to latwe:) Ale i tak nie ocenialbym znajomosci linuksa po znajomosci windowsa, ja tez wiele rzeczy na windowsie nie potrafilem albo nie wiedzialem o czyms a na linuksie idzie mi w miare swietnie, jedynie z czym mam problem to z kompilacja a tak poza tym wszystko jest idealnie, znam tez wielu, ktorzy nie byli orlami w windowsie a daja rade na linuksie. Moim zdaniem tu decyduje myslenie i znajomosc systemu oraz spryt, determinacja i samonauka. Ja nie mam problemow z komputerami i systemami, gdyz ja lubie eksperymentowac i grzebac w systemi, dzieki czemu sie ucze, nie boje sie kliknac tu czy tam, pogrzebac w tych czy innych ustawieniach, jak to sie mowi, jak cos zepsuje bede pamietal o tym zeby drugi raz nie zepsuc, natomiast wiekszosc boi sie eksperymentowac z systemem, ze go zepsuja, niestety tak juz jest!

 > PS. A swoją drogą gdzie ja napisałem że wypalać to najlepiej Nero???

Ty nie pisales, ze najlepiej uzywac nero tylko kiedys na stronie ubuntu.com byly zaznaczone, zeby uzywac image burn zamiast nero:D

Pozdrawiam!