Nowe posty

Autor Wątek: Partycje Auroxa w Ubuntu  (Przeczytany 1785 razy)

WaRr

  • Gość
Partycje Auroxa w Ubuntu
« dnia: 2007-03-28, 15:55:11 »
Powoli uczę się obsługi Ubuntu. Mam następuący problem:
Na dysku zainstalowanego mam Auroxa 12.0. Odpalam Ubuntu z Live CD. Montuję partycje z dysku twardego ale pomimo tego kiedy tylko próbuję się dostać do hda2 otrzymuję komunikat:
"bash: /dev/hda2: Permission denied"

Partycja jest poprawnie zamontowana (chyba :P w każdym razie polecenia "mount -l" i "fdisk -l" twierdzą, że jest). Posiadam uprawnienia root'a.



Jeżeli ktoś wie co mam zrobić żeby otrzymać dostęp do tej partycji to będę wdzięczny za oświecenie mnie ;-)

TheUsh

  • Gość
Partycje Auroxa w Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-28, 16:01:21 »
2007-03-28 15:55:11 WaRr napisał:

> Powoli uczę się obsługi Ubuntu. Mam następuący problem:
 > Na dysku zainstalowanego mam Auroxa 12.0. Odpalam Ubuntu z Live CD. Montuję partycje z dysku
 > twardego ale pomimo tego kiedy tylko próbuję się dostać do hda2 otrzymuję komunikat:
 > "bash: /dev/hda2: Permission denied"
 >
 > Partycja jest poprawnie zamontowana (chyba :P w każdym razie polecenia "mount -l" i
 > "fdisk -l" twierdzą, że jest). Posiadam uprawnienia root'a.

Nie wiem czy dobrze kojarze ale uzytkownik livecd w Ubuntu nie ma uprawien roota :P Tak jak w normalnym Ubuntu aby miec dostep do konta roota musisz wpisac pod konsola sudo su

 >
 >
 > Jeżeli ktoś wie co mam zrobić żeby otrzymać dostęp do tej partycji to będę wdzięczny za
 > oświecenie mnie ;-)

WaRr

  • Gość
Partycje Auroxa w Ubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-28, 16:03:56 »
2007-03-28 16:01:21 Ush napisał:

 > Nie wiem czy dobrze kojarze ale uzytkownik livecd w Ubuntu nie ma uprawien roota :P Tak jak w
 > normalnym Ubuntu aby miec dostep do konta roota musisz wpisac pod konsola sudo su

Przepraszam...źle się wyraziłem. Mam dostęp do konta roota. Właśni w ten sposób który opisujesz ;-)