Nowe posty

Autor Wątek: Obraz dysku i pliki konfiguracyjne  (Przeczytany 2966 razy)

Zagiewa

  • Gość
Obraz dysku i pliki konfiguracyjne
« dnia: 2007-03-29, 01:46:04 »
Witam. Siedze na Fedora Core 6 i gdy cos mi sie skopie w systemie na amen to musze stawiac go na nowo przez co na nowo musze go konfigurowac itd. dlatego chcialbym zapytac czy da sie zrobic obrazu dysku/systemu/partycji z linuxem tak abym nie musial instalowac go ewentualnie po zainstalowaniu konfigurowac na nowo. Co do konfiguracji mam na mysli wsystki (zeby byly juz:
-wszystkie poprzednio zainstalowane programy z ustawionymi ustawieniami
-ikony, kursory, wygaszacze skonfigurowane
itp itd) Jesli da się coś takiego zrobic to jak interesuje mnie raczej jakis artykul bo sam za duzo na ten temat znalesc nie moge:( A co do plikow konfiguracyjnych to jesli sie nie da zrobic obrazu to czy jest jakis katalog ktory ma w sobie wszystkie konfiguracje systemu tak zebym mogl go calego skopiowac a pozniej podmienic na nowo zainstalowanym systemie. Byl bym wdzieczny za pomoc. Z gory dzieki.

Pozdrawiam.

gomath

  • Gość
Obraz dysku i pliki konfiguracyjne
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-29, 12:40:56 »
Jeśli chodzi o cały system to da się to zrobić, ale nie próbowałem to nie będę mieszał ;)

> A co do plikow konfiguracyjnych to jesli sie nie da zrobic
 > obrazu to czy jest jakis katalog ktory ma w sobie wszystkie konfiguracje systemu tak zebym mogl
 > go calego skopiowac a pozniej podmienic na nowo zainstalowanym systemie.

Możesz zrobić backup swojego całego katalogu domowego (/home/użytkownik) lub tylko tych podkatalogów, które Cię interesują. Pliki/katalogi konfiguracyjne są z reguły trzymane w katalogu użytkownika i są ukryte (ich nazwa zaczyna się od kropki). Przykładowo konfiguracja kde znajduje się w katalogu /home/użytkownik/.kde, kadu w /home/użytkownik/.gg, a Skype w /home/użytkownik/Skype.

Zagiewa

  • Gość
Obraz dysku i pliki konfiguracyjne
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-29, 12:56:11 »
No tak ale czy podmienienie pozniej tych plikow (tych katalogow) da mi oczekiwany efekt?

gomath

  • Gość
Obraz dysku i pliki konfiguracyjne
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-03-29, 13:06:36 »
2007-03-29 12:56:11 Zagiewa napisał:

> No tak ale czy podmienienie pozniej tych plikow (tych katalogow) da mi oczekiwany efekt?

Tak. Pamiętaj jednak, że to są tylko pliki konfiguracyjne. Same programy nadal będziesz musiał doinstalować.

maneo

  • Gość
Obraz dysku i pliki konfiguracyjne
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-03-29, 14:58:24 »
2007-03-29 01:46:04 Zagiewa napisał:

> Witam. Siedze na Fedora Core 6 i gdy cos mi sie skopie w systemie na amen to musze stawiac go na
 > nowo przez co na nowo musze go konfigurowac itd. dlatego chcialbym zapytac czy da sie zrobic
 > obrazu dysku/systemu/partycji z linuxem tak abym nie musial instalowac go ewentualnie po

Witam

A co ma Ci sie skopac:) Ale jesli sie tak obawiasz to polecam program PARTIMAGE

Zagiewa

  • Gość
Obraz dysku i pliki konfiguracyjne
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-03-30, 14:24:41 »
Zazwyczaj jak cos sobie skopie to sa to X'y :) momentami wydaje mi sie ze mam do tego talent :P A co do tego programu "PARTIMAGE" to czytalem o nim ale zaden z artykulow nie odpowiedzial do konca na moje pytanie. Z tego co pisza to program przywraca partycje ale czy wraz z partycja przywraca caly system wraz z zainstalowanymi na nim programami i skonfigurowanymi plikami konfiguracji?

Maciek_Rutecki

  • Gość
Obraz dysku i pliki konfiguracyjne
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-03-30, 18:09:32 »
2007-03-30 14:24:41 Zagiewa napisał:

> Zazwyczaj jak cos sobie skopie to sa to X'y :) momentami wydaje mi sie ze mam do tego talent :P
 > A co do tego programu "PARTIMAGE" to czytalem o nim ale zaden z artykulow nie
 > odpowiedzial do konca na moje pytanie. Z tego co pisza to program przywraca partycje ale czy
 > wraz z partycja przywraca caly system wraz z zainstalowanymi na nim programami i
 > skonfigurowanymi plikami konfiguracji?

Przywraca wszystko bajt po bajcie i - jak się zdążyłem przekonać - także błędy na dysku :D

Nie zapomnij o kopii mbr, na partimage.org w dokumentacji jest pokazane co i jak.

--
Maciek

Zagiewa

  • Gość
Obraz dysku i pliki konfiguracyjne
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-03-30, 21:20:17 »
Ok dzięki. Przekonales mnie ze ten program bedzie najodpowiedniejszy (robi to co chce zeby robil). Dlatego topic zakonczony.Pozdrawiam.