Nowe posty

Autor Wątek: Problem z paskiem na pulpicie  (Przeczytany 3016 razy)

toffik

  • Gość
Problem z paskiem na pulpicie
« dnia: 2007-03-29, 19:37:54 »
Mam troche nietypowy problem: "uciekł" mi pasek narzędzi na pulpicie, ulokował sie w prawej części ekranu. Jest w pozycji pionowej, górna połowa wogóle nie reaguje (nic nie mogę otworzyc) a dolna "miga". Wydaje mi sie że zawiesił mi się system. Dodam że mam Mandrive Linux 2007-free. kde (od 4 dni). A oto moje dzieło: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20a30920f4f5cf38.html.

kriswoj

  • Gość
Problem z paskiem na pulpicie
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-29, 20:04:34 »
2007-03-29 19:37:54 toffik napisał:

> Mam troche nietypowy problem: "uciekł" mi pasek narzędzi na pulpicie, ulokował sie w
 > prawej części ekranu. Jest w pozycji pionowej, górna połowa wogóle nie reaguje (nic nie mogę
 > otworzyc) a dolna "miga". Wydaje mi sie że zawiesił mi się system. Dodam że mam
 > Mandrive Linux 2007-free. kde (od 4 dni). A oto moje dzieło:
 > http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20a30920f4f5cf38.html.

spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy i zobaczyć we właściwościach jakie jest położenie paska.

toffik

  • Gość
Problem z paskiem na pulpicie
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-29, 21:24:45 »
2007-03-29 20:04:34 kriswoj napisał:

> 2007-03-29 19:37:54 toffik napisał:
 >
 > > Mam troche nietypowy problem: "uciekł" mi pasek narzędzi na pulpicie, ulokował
 > sie w
 >  > prawej części ekranu. Jest w pozycji pionowej, górna połowa wogóle nie reaguje (nic nie
 > mogę
 >  > otworzyc) a dolna "miga". Wydaje mi sie że zawiesił mi się system. Dodam że
 > mam
 >  > Mandrive Linux 2007-free. kde (od 4 dni). A oto moje dzieło:
 >  > http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20a30920f4f5cf38.html.
 >
 > spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy i zobaczyć we właściwościach jakie jest położenie
 > paska.



Nic nie reaguje. Juz próbowałam resetowac i nic. Mam pytanie: jak przywraca sie system w przypadku gdy sie zawiesil, ewentualnie prosze o pomoc przy odinstalowaniu.

kriswoj

  • Gość
Problem z paskiem na pulpicie
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-03-29, 22:59:11 »
2007-03-29 21:24:45 toffik napisał:

> 2007-03-29 20:04:34 kriswoj napisał:
 >
 > > 2007-03-29 19:37:54 toffik napisał:
 >  >
 >  > > Mam troche nietypowy problem: "uciekł" mi pasek narzędzi na pulpicie,
 > ulokował
 >  > sie w
 >  >  > prawej części ekranu. Jest w pozycji pionowej, górna połowa wogóle nie reaguje (nic
 > nie
 >  > mogę
 >  >  > otworzyc) a dolna "miga". Wydaje mi sie że zawiesił mi się system. Dodam
 > że
 >  > mam
 >  >  > Mandrive Linux 2007-free. kde (od 4 dni). A oto moje dzieło:
 >  >  > http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20a30920f4f5cf38.html.
 >  >
 >  > spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy i zobaczyć we właściwościach jakie jest
 > położenie
 >  > paska.
 >
 >
 >
 > Nic nie reaguje. Juz próbowałam resetowac i nic. Mam pytanie: jak przywraca sie system w
 > przypadku gdy sie zawiesil, ewentualnie prosze o pomoc przy odinstalowaniu.
 >

Spróbój odpalić pierwszą płytę instalacyjną i sprawdzić czy nie ma opcji aktualizacji systemu.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Problem z paskiem na pulpicie
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-03-29, 23:09:09 »
2007-03-29 22:59:11 kriswoj napisał:

> 2007-03-29 21:24:45 toffik napisał:
 >
 > > 2007-03-29 20:04:34 kriswoj napisał:
 >  >
 >  > > 2007-03-29 19:37:54 toffik napisał:
 >  >  >
 >  >  > > Mam troche nietypowy problem: "uciekł" mi pasek narzędzi na
 > pulpicie,
 >  > ulokował
 >  >  > sie w
 >  >  >  > prawej części ekranu. Jest w pozycji pionowej, górna połowa wogóle nie
 > reaguje (nic
 >  > nie
 >  >  > mogę
 >  >  >  > otworzyc) a dolna "miga". Wydaje mi sie że zawiesił mi się system.
 > Dodam
 >  > że
 >  >  > mam
 >  >  >  > Mandrive Linux 2007-free. kde (od 4 dni). A oto moje dzieło:
 >  >  >  > http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20a30920f4f5cf38.html.
 >  >  >
 >  >  > spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy i zobaczyć we właściwościach jakie jest
 >  > położenie
 >  >  > paska.
 >  >
 >  >
 >  >
 >  > Nic nie reaguje. Juz próbowałam resetowac i nic. Mam pytanie: jak przywraca sie system w
 >  > przypadku gdy sie zawiesil, ewentualnie prosze o pomoc przy odinstalowaniu.
 >  >
 >
 > Spróbój odpalić pierwszą płytę instalacyjną i sprawdzić czy nie ma opcji aktualizacji systemu.

Wloz plyte od mandrivy i rozpocznij instalacje i wybierz opcje "Aktualizuj" i moze to pomoze! Sparwdz jeszcze czy czasem panel nie jest zablokowany. Kliknij prawym na panelu i zobacz czy jest opcja odblokuj! Ja uzywam mandrivy od dobrych 4 miesiecy i nigdy nie mialem z nia problemow a juz na pewno nie takie:D Ewentualnie zainstaluj system calkowicie na nowo:D

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Problem z paskiem na pulpicie
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-03-30, 01:24:31 »
Otwórz Centrum Sterowania klikając Alt+F2 i wpisując "kcontrol".
Tam wejdź w zakładkę Pulpit i kolejną: Panele.
Ustaw panel na dole (klikając na jeden z dolnych prostokątów).
Zastosuj i już.

52aqir

  • Gość
Problem z paskiem na pulpicie
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-03-30, 09:47:29 »
Dzizas przeciez to nie windows, zeby przeinstalowywac system za kazdym razem jak sie cos skopie. Jesli powyzsza ( mam namysli ta o panelu sterowania ) rada Ci nie pomogla to mozesz sprobowac cos takiego:
1. kopiujesz katalog .kde do .kdestary   ( cp .kde .kdestary )
2. usuwasz katalog .kde
3. restartujesz KDE


toffik

  • Gość
Problem z paskiem na pulpicie
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-03-30, 10:52:45 »
2007-03-30 09:47:29 masay napisał:

> Dzizas przeciez to nie windows, zeby przeinstalowywac system za kazdym razem jak sie cos skopie.
 > Jesli powyzsza ( mam namysli ta o panelu sterowania ) rada Ci nie pomogla to mozesz sprobowac
 > cos takiego:
 > 1. kopiujesz katalog .kde do .kdestary   ( cp .kde .kdestary )
 > 2. usuwasz katalog .kde
 > 3. restartujesz KDE
 >
 >
> masay: Już poradziłam sobie z tym problemem, w ten sposób: przeszłam na konsole tekstową (ctrl+alt+F1), zalogowałam sie i wydałam taką oto komendę : rm -rf .kde powróciłam do trybu graficznego (ctrl+alt+F7 ). Oczywiście powyzsze czynności wykonałam nie będąc zalogowanym w grafice. Ale dzięki za pomoc!

52aqir

  • Gość
Problem z paskiem na pulpicie
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-03-30, 12:11:54 »
2007-03-30 10:52:45 toffik napisał:

> 2007-03-30 09:47:29 masay napisał:
 >
 > > Dzizas przeciez to nie windows, zeby przeinstalowywac system za kazdym razem jak sie cos
 > skopie.
 >  > Jesli powyzsza ( mam namysli ta o panelu sterowania ) rada Ci nie pomogla to mozesz
 > sprobowac
 >  > cos takiego:
 >  > 1. kopiujesz katalog .kde do .kdestary   ( cp .kde .kdestary )
 >  > 2. usuwasz katalog .kde
 >  > 3. restartujesz KDE
 >  >
 >  >
 > > masay: Już poradziłam sobie z tym problemem, w ten sposób: przeszłam na konsole tekstową
 > (ctrl+alt+F1), zalogowałam sie i wydałam taką oto komendę : rm -rf .kde powróciłam do trybu
 > graficznego (ctrl+alt+F7 ). Oczywiście powyzsze czynności wykonałam nie będąc zalogowanym w
 > grafice. Ale dzięki za pomoc!

po to napisalem, zebys przekopiowal .kde, bo moglbys poszczegolne ustawienia potem przekopiowac, ale skoro lubisz sobie dodawac roboty ;)

Pozdrawiam