Nowe posty

Autor Wątek: PROBLEM z filmami w RMVB , potrzebny program!  (Przeczytany 5677 razy)

crova

  • Gość
PROBLEM z filmami w RMVB , potrzebny program!
« dnia: 2007-03-24, 16:23:58 »
witam , uzywałem do odtwarzania plikow Kaffeine lub XINE gdy potrzebne byly napisy do filmu, lecz w xine w formacie rmvb w niektorych filmach można czytać wrzucone napisy, poprostu w wiekoszosci filmow nie wyswietlaja sie, a kaffeine chyba nie obsługuje w formacie RMVB napisow,! prosze podrzuccie jakis program , ktorym bede mogł obejrzeć film rmvb z napisami , lub podrzuccie jakis konwerter abym mogł przerobić np do avi. Nie wiem nawet jak sie takie programy nazywaja!

Mam Debiana,
Knoppixa na dysku!

zebra

  • Gość
PROBLEM z filmami w RMVB , potrzebny program!
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-24, 21:59:42 »
Czyżbys chciał zobaczyc co się działo dalej po ucieczce?

Troche grzebałem w googlach i skończyło się na mplayer kompilowanym samodzielnie - działa.
Kaffeine nie radzi sobie z napisami w formacie klatkowym (nie wiem ja sie to poprawnie nazywa, ale chodzi o to że napisy są synchronizowane wg klatek a nie w sekundach). Za to mplayer owszem, ale był problem: niektóre rmv mają audio zakodowane w aac+, a z tym mój mplayer z rpm-a (mam akurat mandrive) nie radził sobie i nie było dżwieku.
Dlatego:
1. Zainstalowałem paczke kodeków faad (oczywiście oprócz wszystkich kodeków mlpayera, ffmpeg, faac, itd.)
2. Skompilowałem mplayera ze źródeł i zinstalowałem
   
 cd /home/xxx/folder ze źródłami mplayera
 
 ./configure --language=pl --enable-gui --enable-external-faad

 make

 make install
 
 Wyladował tem mój mplayer w /usr/local/
Wystarczyło skopiować jakąś skórke do /usr/local/share/mplayer/skin
oraz
jakąś czcionke do /usr/local/share/mplayer/font

i odpalic /usr/local/bin/gmplayer

Piszę o tym, chociaż może nie jest to bezposrednia odpowiedź na Twój problem, ponieważ od tej pory mogę słuchać strumieni aac+ własnie przez tak skompilowany mplayer i ogladac rmv z napisami klatkowymi i dźwiekiem.

Może sie komus przyda to, co wygooglowałem. Pozdrawiam.


marcin1979

  • Gość
PROBLEM z filmami w RMVB , potrzebny program!
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-06-11, 14:36:05 »
2007-03-24 21:59:42 zebra napisał:

> Czyżbys chciał zobaczyc co się działo dalej po ucieczce?
 >
 > Troche grzebałem w googlach i skończyło się na mplayer kompilowanym samodzielnie - działa.
 > Kaffeine nie radzi sobie z napisami w formacie klatkowym (nie wiem ja sie to poprawnie nazywa,
 > ale chodzi o to że napisy są synchronizowane wg klatek a nie w sekundach). Za to mplayer owszem,
 > ale był problem: niektóre rmv mają audio zakodowane w aac+, a z tym mój mplayer z rpm-a (mam
 > akurat mandrive) nie radził sobie i nie było dżwieku.
 > Dlatego:
 > 1. Zainstalowałem paczke kodeków faad (oczywiście oprócz wszystkich kodeków mlpayera, ffmpeg,
 > faac, itd.)
 > 2. Skompilowałem mplayera ze źródeł i zinstalowałem
 >    
 >  cd /home/xxx/folder ze źródłami mplayera
 >  
 >  ./configure --language=pl --enable-gui --enable-external-faad
 >
 >  make
 >
 >  make install
 >  
 >  Wyladował tem mój mplayer w /usr/local/
 > Wystarczyło skopiować jakąś skórke do /usr/local/share/mplayer/skin
 > oraz
 > jakąś czcionke do /usr/local/share/mplayer/font
 >
 > i odpalic /usr/local/bin/gmplayer
 >
 > Piszę o tym, chociaż może nie jest to bezposrednia odpowiedź na Twój problem, ponieważ od tej
 > pory mogę słuchać strumieni aac+ własnie przez tak skompilowany mplayer i ogladac rmv z napisami
 > klatkowymi i dźwiekiem.
 >
 > Może sie komus przyda to, co wygooglowałem. Pozdrawiam.
 >
 >
Cześć  mam film w rmvb i nie wiem jak go obejrzec bo mplayer tego nie odtwarza. Bardzo bym prosił o instrukjc co mam zrobić żeby działało. Bardzo bym prosił o prosty język.
Pozdrawiam Marcin           marcin_daw@wp.pl