Nowe posty

Autor Wątek: zmiana ikon w kde  (Przeczytany 17159 razy)

quailo

  • Gość
zmiana ikon w kde
« dnia: 2007-03-22, 09:28:18 »
Witam!! Jestem bardzo nowym uzytkownikiem linuxa z kde i nieabrdzo wiem jak zmienic ikony w kde.!!! kiedy przez centrum sterowania w zakładce ikony i motywy dodaje nowy pakiet ikon który pobrałem z www.kde-look.org o rozszerzeniu tar.gz lub tar.bz2 to wyskakuje mi ze to nie jest plik z ikonami> niewiem co jest. prosze bardzo o pomoc jak równiez linka do pełnego pakietu ikon!!!

TheUsh

  • Gość
zmiana ikon w kde
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-22, 15:54:03 »
2007-03-22 09:28:18 quailo napisał:

> Witam!! Jestem bardzo nowym uzytkownikiem linuxa z kde i nieabrdzo wiem jak zmienic ikony w
 > kde.!!! kiedy przez centrum sterowania w zakładce ikony i motywy dodaje nowy pakiet ikon który
 > pobrałem z www.kde-look.org o rozszerzeniu tar.gz lub tar.bz2 to wyskakuje mi ze to nie jest

to trzeba najpierw rozpakowac... tar.gz to cos jak zip
najlepiej to bedzie jak rozpakujesz i wrzucisz katalog z ikonami do /home/TwojaNazwaUzytkownika/.kde/share/icons

 > plik z ikonami> niewiem co jest. prosze bardzo o pomoc jak równiez linka do pełnego pakietu
 > ikon!!!
 >

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
zmiana ikon w kde
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-23, 01:01:07 »
2007-03-22 09:28:18 quailo napisał:

> Witam!! Jestem bardzo nowym uzytkownikiem linuxa z kde i nieabrdzo wiem jak zmienic ikony w
 > kde.!!! kiedy przez centrum sterowania w zakładce ikony i motywy dodaje nowy pakiet ikon który
 > pobrałem z www.kde-look.org o rozszerzeniu tar.gz lub tar.bz2 to wyskakuje mi ze to nie jest
 > plik z ikonami> niewiem co jest. prosze bardzo o pomoc jak równiez linka do pełnego pakietu
 > ikon!!!
 >
Witam!

Niektore pakiety musisz przekonwertowac, aby je instalowac w centrum sterowania! Mozna je rowniez wrzucac do folderu z ikonami, ale u mnie to niestety nie dziala, dlatego konwertuje je. Jesli w paczkach masz plik Buildset musisz go wykonac i wtedy bedziesz mogl zainstalowac nowe ikony. Ja natomiast ikony zmieniam recznie, we wlasciwosciach programu, gdyz nie wszystkie ikony z danego tematu mi sie podobaja i skladam wlasny temat z roznych upodobanych przeze mnie ikon. jesli chcesz zmienic jakakolwiek ikone recznie danego programu, wejdz w jego wlasciwosci klikni we wlasciwosciach ikone tego programu i przejdziesz do okienka z wyborem ikon.

Oto przyklad mojego pulpitu z ikonami pobranymi z dwoch motywow: http://linux.pl/images/foto/3251420070315000323.jpg

Pozdrawiam

quailo

  • Gość
zmiana ikon w kde
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-03-23, 11:38:12 »
Zlitujcie sie, jestem bardziej zielony niz trawa na wiosne!!! prosze powiedzCie mi krok po kroku jak to zainstalowac, chce mic ikony nuvoX_06. prosze


TheUsh

  • Gość
zmiana ikon w kde
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-03-23, 14:40:47 »
2007-03-23 11:38:12 quailo napisał:

>  
 > Zlitujcie sie, jestem bardziej zielony niz trawa na wiosne!!! prosze powiedzCie mi krok po
 > kroku jak to zainstalowac, chce mic ikony nuvoX_06. prosze

... z nudow wlazlem na kde-look.org i poszukalem tego nuvoxa... CZLOWIEKU, W OPISIE TYCH IKON MASZ OPIS INSTALACJI! zacznij myslec albo wroc do ms windows...

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
zmiana ikon w kde
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-03-23, 14:49:58 »
2007-03-23 14:40:47 Ush napisał:

> 2007-03-23 11:38:12 quailo napisał:
 >
 > >  
 >  > Zlitujcie sie, jestem bardziej zielony niz trawa na wiosne!!! prosze powiedzCie mi krok
 > po
 >  > kroku jak to zainstalowac, chce mic ikony nuvoX_06. prosze
 >
 > ... z nudow wlazlem na kde-look.org i poszukalem tego nuvoxa... CZLOWIEKU, W OPISIE TYCH IKON
 > MASZ OPIS INSTALACJI! zacznij myslec albo wroc do ms windows...

Ja tu sie naprodukowalem i ch.... strzelil opis instalacji

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
zmiana ikon w kde
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-03-23, 15:02:23 »
Trzeci raz nie bede sie produkowal!

Akurat uzywam tych samych ikon, jesli zagladales na screen, ktory podalem pod linkie pare postow wyzej!

1. Wchodzisz do konsoli,
2. wpisujesz tar -xvzf/twoja_nazwa_uzytkownika/nuvoX6.tar.gz (gdzie twoja_twoja_nazwa_uzytkownika to twoj login do systemu, a nuvoX6.tar.gz to przyklad wiec nie sugeruj sie ta nazwa tylko sprawdz poprawna nazwe paczki!)
3. po rozpakowaniu paczki nuvoX6.tar.gz powinienes miec katalog np. nuvoX6. Wchodzisz w ten katalog komenda cd nuvoX6,
4. w tym katalogu powinien byc plik o nazwie buildset! Uruchom go wydajac polecenia ./Buildset lub ./buildset (sprawdz nazwe! W linuksie wielkosc liter ma bardzo duze znaczenie!)
5. po uruchomieniu pliku buildset powinno rozpoczac sie konwertowanie ikon i pakowanie do tar.bz2,
6. gdy ikony zostana juz przekonwertowane i spakowane do paczki tar.bz2 (powinno zostac potwierdzone slowem "Done!"), wychodzisz z konsoli i w centrum sterowania instalujesz ta paczke tar.bz2 z ikonami tak jak to chciales instalowac poprzednio. W centrum sterowani wchodzisz w zmiane ikon i podajesz lokalizacje paczki tar.bz2 i instalujesz. Instalacja powinna zakonczyc sie powodzeniem!

Nie pamietam tylko czy plik trzeba uruchamiac jako root, wiec gdy nie poszlo bez logowania, analogicznym jest zalogowanie sie!

A co do instrukcji to ona jest calkowicie po angielsku i moze kolega nie rozumie w ogole angielskiego, wiec stad moja wyrozumialosc, gdyz sam znam tylko podstawy angileskiego i jak jest juz cos bardziej skomplikowanego w tym jezyku, szukam pomocy w jezyku polskim, czyli czasami na forum, ale takie rzeczy akurat rozumiem, a staram sie rowniez czasami eksperymentowac  z systemem co pozwala na lepsze jego poznanie!

Pozdrawiam i zycze powodzenia!