Nowe posty

Autor Wątek: Podstawy  (Przeczytany 2868 razy)

  • Gość
Podstawy
« dnia: 2007-03-18, 19:49:35 »
Wpisuje komende lspci > plik.txt, wynik komendy zapisuje mi sie do tego pliku, teraz chciałbym go jakoś nie wiem, zapisać na dysku, tak, żebym mógł go w windowsie otworzyć, po prostu chce sie dobrać do jego zawartości odpalając na kompie windowsa, jak to zrobić??

kmp

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-18, 20:05:17 »
2007-03-18 19:49:35 Shade napisał:

> Wpisuje komende lspci > plik.txt, wynik komendy zapisuje mi sie do tego pliku, teraz
 > chciałbym go jakoś nie wiem, zapisać na dysku, tak, żebym mógł go w windowsie otworzyć, po
 > prostu chce sie dobrać do jego zawartości odpalając na kompie windowsa, jak to zrobić??

Jesli nie masz podmontowanych partycji windowsowych w linuksie to np. wyslij go sobie na maila. To chyba zadna filozofia.....


Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Podstawy
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-18, 21:01:52 »
2007-03-18 19:49:35 Shade napisał:

> Wpisuje komende lspci > plik.txt, wynik komendy zapisuje mi sie do tego pliku, teraz
 > chciałbym go jakoś nie wiem, zapisać na dysku, tak, żebym mógł go w windowsie otworzyć, po
 > prostu chce sie dobrać do jego zawartości odpalając na kompie windowsa, jak to zrobić??

Spróbuj tak:

lspci > /ścieżka_do_katalogu_z_winshitem/plik.txt
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

mizumi

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-06-23, 20:24:12 »
2007-03-18 19:49:35 Shade napisał:

> Wpisuje komende lspci > plik.txt, wynik komendy zapisuje mi sie do tego pliku, teraz
 > chciałbym go jakoś nie wiem, zapisać na dysku, tak, żebym mógł go w windowsie otworzyć, po
 > prostu chce sie dobrać do jego zawartości odpalając na kompie windowsa, jak to zrobić??

Nie jestem pewna czy o to Ci chodzi. Windows nie widzi linuksowych systemów plików, a liuksowe dystrybucje nie obsługują ntfs ale ja sobie radzę w ten sposób, że wrzucam pliki z linuksa na partycję w systemie fat (wystarcza mi 10 GB). Ten system plików obsługiwany jest przez oba systemy. Słyszałam też o linuksowych aplikacjach umożliwiających obsługę windowsowych systemów plików, ale nie znam żadnych szczegółów na ten temat.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Podstawy
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-06-23, 22:10:29 »
2007-03-18 20:05:17 kmp napisał:

> 2007-03-18 19:49:35 Shade napisał:
 >
 > > Wpisuje komende lspci > plik.txt, wynik komendy zapisuje mi sie do tego pliku, teraz
 >  > chciałbym go jakoś nie wiem, zapisać na dysku, tak, żebym mógł go w windowsie otworzyć,
 > po
 >  > prostu chce sie dobrać do jego zawartości odpalając na kompie windowsa, jak to zrobić??
 >
 > Jesli nie masz podmontowanych partycji windowsowych w linuksie to np. wyslij go sobie na maila.
 > To chyba zadna filozofia.....
 >
 >
Można też użyć dyskietki, CD RW, pendrive'a, a nawet komórki i cyfrowego aparatu fotograficznego.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

chmooreck

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-06-24, 08:13:37 »
2007-06-23 20:24:12 mizumi napisał:

 > ...a liuksowe
 > dystrybucje nie obsługują ntfs...

obsługują, obsługują... i to całkiem nieźle już od jakiegoś czasu...