Nowe posty

Autor Wątek: Problem z zamykaniem lub uruchamianiem następnej sesji KDE  (Przeczytany 1721 razy)

petterson

  • Gość
...no więc mam tak, że za każdym razem gdy chcę zamknąć sesję KDE w Mandrivie 2006 poprzez "K"->"Zakończ pracę..." zamykają sie okienka, pojawia sie niebieski ekran i wszystko zamiera - komputer na nic nie reaguje - pomaga tylko restart. Skutkują za to inne sposoby zabicia okienek - np. Ctrl+Alt+Backspace, halt, reboot, itd. pod rootem w konsoli oczywiście. Ponadto gdy wybieram K->Przełącz użytkownika->...i cokolwiek czyli albo "Zablokuj bieżącą sesje i uruchom nową..." lub "Uruchom nową" = czarny ekran i brak jakiejkolwiek reakcji - jest tylko ślad białej kreski niczym kursora i pozostaje tylko twardy reset.
Dodam także, że na świeżym systemie nie miałem z tym problemu, a pytanie moje jest następujące: czy gdzies w logach systemowych znajdę ślady,które wskażą co działa źle? Mile tez widziana każda inna wskazówka :-)

Bees

  • Gość
Problem z zamykaniem lub uruchamianiem następnej sesji KDE
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-14, 18:55:14 »
2007-03-14 12:28:06 petterson napisał:

 > Dodam także, że na świeżym systemie nie miałem z tym problemu, a pytanie moje jest następujące:
 > czy gdzies w logach systemowych znajdę ślady,które wskażą co działa źle? Mile tez widziana każda
 > inna wskazówka :-)

Logi można znaleźć w /var/log/
może messages na cos wskaże...
Osobiscie nie miałem takich doświadczeń.

Pozdrawiam!