Nowe posty

Autor Wątek: Nurtujące mnie pytania. [Ubuntu]  (Przeczytany 1308 razy)

DrakQ

  • Gość
Nurtujące mnie pytania. [Ubuntu]
« dnia: 2007-03-11, 21:54:23 »
Witam państwa, jestem trochę niedoinformowany w kilku sprawach i bardzo potrzebuję Waszej pomocy.

Zastanawiam się co daje aktualizacja kernela (mam 2.6.17-11-generic ze strukturą i386) na powiedzmy i686?

Dodatkowo chciałbym w coś zagrać np. na Cededze, albo Crossover (np.World of Warcraft) i tu jest pytanie, mam Radeona 9550 i sterowniki wbudowane w Ubuntu, fglrx, muszę je zmienić na niewolne sterowniki ATI (AIGLX), aby zagrać w cokolwiek z normalną akceleracją 3D?

Bardzo dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.

TheUsh

  • Gość
Nurtujące mnie pytania. [Ubuntu]
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-11, 22:15:55 »
2007-03-11 21:54:23 DrakQ napisał:

> Witam państwa, jestem trochę niedoinformowany w kilku sprawach i bardzo potrzebuję Waszej
 > pomocy.
 >
 > Zastanawiam się co daje aktualizacja kernela (mam 2.6.17-11-generic ze strukturą i386) na
 > powiedzmy i686?

Nieznaczny wzrost predkosci albo nawet nic.

 > Dodatkowo chciałbym w coś zagrać np. na Cededze, albo Crossover (np.World of Warcraft) i tu
 > jest pytanie, mam Radeona 9550 i sterowniki wbudowane w Ubuntu, fglrx, muszę je zmienić na
 > niewolne sterowniki ATI (AIGLX), aby zagrać w cokolwiek z normalną akceleracją 3D?
 >
 > Bardzo dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.

fglrx to wlasnie niewolne sterowniki. aiglx to jest serwer obslugujacy OpenGLa na biurku http://pl.wikipedia.org/wiki/AIGLX

btw. sprawdz czy otworzy ci sie taki programik glxgears i czy te obracajace sie zebatki beda chodzily plynnie jesli tak, to akceleracja 3d dziala