Nowe posty

Autor Wątek: Debian nie startuje (staje przy ładowaniu)  (Przeczytany 2447 razy)

  • Gość
Debian nie startuje (staje przy ładowaniu)
« dnia: 2007-03-06, 17:21:59 »
Instalowałem GNOME potem zainstalowałem msttcorefonts i zrobiłem /etc/init.d/gdm start . GNOME uruchomił się ale miałem problemy z odświeżaniem ekranu. Zresetowałem komputer i nie uruchomił się. Podczas ładowania kernela pojawiły się komunikaty:

ignoring pci display device 01:00.0
ignoring pci display device 01:00.1
pci        [success]
usb


Dalej system nie wczytuje się. Co może być tego przyczyną.

PS Mam Debiana Sarge kernel 2.6.8-3

Kaka

  • Gość
Debian nie startuje (staje przy ładowaniu)
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-06, 20:22:49 »
W GRUBie powinno być jeszcze coś w stylu Debian twój_kernel recove mode (lub jakoś tak). Spróbuj odpalić z tego Debiana.

  • Gość
Debian nie startuje (staje przy ładowaniu)
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-07, 09:19:31 »
2007-03-06 20:22:49 Kaka napisał:

> W GRUBie powinno być jeszcze coś w stylu Debian twój_kernel recove mode (lub jakoś tak). Spróbuj
 > odpalić z tego Debiana.

Próbowałem i nie działa. Może da się coś naprawić np. za pomocą Knoppixa?

rogowskikomputeromaniak

  • Gość
Debian nie startuje (staje przy ładowaniu)
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-03-07, 13:32:58 »
Spróbuj usunąć ten pakiet msttcorefonts. Skoro system sie nie uruchomi normalnie to weź płytke z np. Knopiksem i jak sie uruchomi to zamontuj partycje z Debianem i potem chroot /mnt/debian. DSELECT i zobacz na zgodności pakietów albo usuń msttcorefonts.

  • Gość
Debian nie startuje (staje przy ładowaniu)
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-03-07, 16:59:52 »
> DSELECT i zobacz na zgodności pakietów

nie wiem co się robi z DSELECT, msttcorefonts usunąłem, ciągle nie działa

Może to mieć związek z kartą telewizyjną?

rogowskikomputeromaniak

  • Gość
Debian nie startuje (staje przy ładowaniu)
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-03-08, 09:51:44 »
> nie wiem co się robi z DSELECT, msttcorefonts usunąłem, ciągle nie działa
DSELECT to jest narzędzie do zarządzania pakietami w trybie tekstowym i dlatego stworzono coś bardziej wygodnego (raczej nakładkę) - synaptic

 > Może to mieć związek z kartą telewizyjną?
Może i mieć. Czy czasami nie zrobiłeś tak że po zainstalowaniu systemu dołożyłeś do płyty głównej kartę rozszerzeń i po restarcie się nie uruchomił system?

  • Gość
Debian nie startuje (staje przy ładowaniu)
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-03-08, 10:06:39 »
> Może i mieć. Czy czasami nie zrobiłeś tak że po zainstalowaniu systemu dołożyłeś do płyty
 > głównej kartę rozszerzeń i po restarcie się nie uruchomił system?

Nic nie wkładałem. Kartę TV mam od dawna i już miałem z kartą w środku zainstalowanego Debiana, ale działał na kernelu 2.4 a teraz mam 2.6. Przed komunikatami, po których staje system, jest jeszcze cała lista z wymienionym chipsetem karty TV (ok.10 razy to samo).