Nowe posty

Autor Wątek: Nagrywanie bootowalnych płyt CD z Linux'em - możliwe  (Przeczytany 9151 razy)

Buziaczek007

  • Gość
Witam Wszystkich Serdecznie. Pobrałem ostatnio płytę z systemem Gentoo Linux, ale jest to MinimalCD/Install CD. Żeby móc zainstalować system Linux Gentoo za pomocą tej płyty, to trzeba mieć dostęp do internetu, a ja mam modem ADSL Thomson Speedtouch 330 USB, który nie jest automatycznie rozpoznawany przez ten system i dlatego trzeba go ręcznie zainstalować, więc pomyślałem sobie aby stworzyć płytę Bootowalną tego instalatora systemu Linux Gentoo wraz zpotrzebnymi do instalacji pakietami. Czy jest to możliwe za pomocą programów do nagrywania płyt CD w systemie Windows albo musi to być program pracujący pod kontrolą systemu Linux? Proszę o kontakt i pomoc. Dziękuję i do widzenia

zonk386

  • Gość
Nagrywanie bootowalnych płyt CD z Linux'em - możliwe
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-11, 20:26:54 »
nie wiem jak to jest w Gentoo, ale w np. Ubuntu jest oprogramowanie Ubuntu Customization Kit pozwalający na dodawanie, bądź usuwanie pakietów, które miały być w danym obrazie lub płycie. za jego pomocą można było do Ubuntu dodać tego typu sterowniki.

paziu

  • Gość
Nagrywanie bootowalnych płyt CD z Linux'em - możliwe
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-13, 01:21:23 »
prawdopodobnie najprosciej byloby skompilowac kernel i initramfs/initrd/moduly ( genkernel na przyklad ) wraz potrzebnymi sterownikami na dzialajacym juz gentoo systemie, i wsadzic wszystko manualnie na minimal cd lub install cd za pomoca MagicISO (win32 ) lub mkisofs ( gentoo i inne )

druga opcja jest pakiet mondo-rescue ( emerge mondo-rescue ). ktory zawiera mindi, a mindi to po odpowiednim skonfigurowaniu, automatyczny process tworzenia mini dystrybucji LiveCD linuxa....

trzecia opcja, prawdopodobnie bardziej zaawansowana, jest pakiet Catalyst, ktory pozwala takze na tworzenie LiveCD, embedded, czy tez mini dystrybucji linuxa ktore mozna odpalic z jakiegokiolwiek nosnika.

powodzenia!

paziu