Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: ?limak Mandriva  (Przeczytany 4956 razy)

Kobcio

  • Gość
?limak Mandriva
« dnia: 2005-07-23, 11:12:36 »
Witam
Mam Kadu 0.4.0 instalowane ze ?róde?, a teraz pojawila si? wersja nowsza ( 0.4.1 ) i chcia?bym sobie moje Kadu upgrade\\'owa? , i teraz : musze usun?? stare Kadu i dopiero zainstalowac nowe ?? a je?li tak to jak moge zachowac liste kontaktow i ustawienia w kofiguracji ?? a jesli nie musze usuwa? starego to jak mam to zrobic ??
Kobcio

Maciek_Rutecki

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-23, 11:46:02 »
2005-07-23 11:12:36 Kobcio napisa?:

> Witam
 > Mam Kadu 0.4.0 instalowane ze ?róde?, a teraz pojawila si? wersja nowsza ( 0.4.1 ) i chcia?bym
 > sobie moje Kadu upgrade\\'owa? , i teraz : musze usun?? stare Kadu i dopiero zainstalowac nowe ??
 > a je?li tak to jak moge zachowac liste kontaktow i ustawienia w kofiguracji ?? a jesli nie musze
 > usuwa? starego to jak mam to zrobic ??
 > Kobcio

Witam

Odinstaluj stare (konfiguracja i kontakty zostana w katalogu ~/.gg, wiec nie ma obaw) wydajac polecenie make uninstall w katalogu z zrodlami, z skompilowanym kadu i kompilujesz nowe.

--
Maciek

Kobcio

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-23, 20:29:32 »
Dzieki, tak wlasnie zamierzalem zrobic tylko nie bylem pewien tych plikow konfiguracyjnych, ale skoro zostaja to juz nie ma obaw,
Kobcio

Alex_DeLarge

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-23, 02:09:53 »
Witam... byc moze moje problemy z Mandriva spowodowane sa blednym Hashem MDK5 (czy jakos tak ;P) o ktorym pisze w poprzednim watku (Mandriva z emula zostala sciagnieta...)

ale wracajac do sedna - mialem problem z instalacja mandrivy... porzednio mialem mandrake'e (ext 3 - 6 giga na / 1 giga na swap i 9 giga na /home) ale po jakims czasie (bardzo malo uzywany) zacz?? si? ?limaczyc.... praktycznie myszka sie nawet zacinala np w SuperTuxie (moj mlodszy brat czasem gral...)

no i sciagnelem sobie mandrive i przy instalacji straaaasznie dlugo trzeba bylo czekac na kolejne ekrany instalacji... chyba nwet zaczynalem j? ze 3 razy bo myslalem ze sie kompletnie zwiesilo... ale w koncu udalo mi sie jakos po praktycznie paru godz. dobrn?? do konca....("dalej" - ide na cz??? faktów albo kawalek filmu do pokoju - i czasem jest juz nastepny ekran.. tak tak... dlugo...)...z tym ze i tak pracuje do?? wolno... bardzo dlugo trzeba czekac nim np.. uruchomi sie centrum sterowania.... nie wiem, ale zdawolo mi sie ze linux powinien pracowac troche szybciej.... a tak bajde?ej.. to zaznaczalem przy instalacji ze chce lilo w trybie textowym - jest graficznie.... zaznaczalem ze chce tylko KDE - instalowalo sie takze gnome.... nie wiem czemu...


tak sie zastanawiam ze moze to ?limaczenie jest z winy mojego kompa.... P4 256 ram..... moze mi sie spalila ktoras kosc ramu albo cos.. i o tym nie wiem???

wiecie moze czym to moze byc spowodowane?

dzieki
marcin

Da4w1D

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-23, 11:35:31 »
Witaj ja mam ten sam problem z SuSem tylko ze u mnie katalog domowy wlacza sie 10 min(ale tylko wredy kiedy posiedze troche na necie), nie wiem nadal jak rozwiazac ten problem, na poczatku myslalem ze kiedy powieksze patrycje swap, problem zniknie, ale jak narazie nie odtrzyma?em odpowiedzi.

Maciek_Rutecki

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-23, 11:43:33 »
2005-07-23 02:09:53 Alex_DeLarge napisa?:

> Witam... byc moze moje problemy z Mandriva spowodowane sa blednym Hashem MDK5 (czy jakos tak ;P)
 > o ktorym pisze w poprzednim watku (Mandriva z emula zostala sciagnieta...)
 >
 > ale wracajac do sedna - mialem problem z instalacja mandrivy... porzednio mialem mandrake'e
 > (ext 3 - 6 giga na / 1 giga na swap i 9 giga na /home) ale po jakims czasie (bardzo malo
 > uzywany) zacz?? si? ?limaczyc.... praktycznie myszka sie nawet zacinala np w SuperTuxie (moj
 > mlodszy brat czasem gral...)
 >
 > no i sciagnelem sobie mandrive i przy instalacji straaaasznie dlugo trzeba bylo czekac na
 > kolejne ekrany instalacji... chyba nwet zaczynalem j? ze 3 razy bo myslalem ze sie kompletnie
 > zwiesilo... ale w koncu udalo mi sie jakos po praktycznie paru godz. dobrn?? do
 > konca....("dalej" - ide na cz??? faktów albo kawalek filmu do pokoju - i czasem jest
 > juz nastepny ekran.. tak tak... dlugo...)...z tym ze i tak pracuje do?? wolno... bardzo dlugo
 > trzeba czekac nim np.. uruchomi sie centrum sterowania.... nie wiem, ale zdawolo mi sie ze
 > linux powinien pracowac troche szybciej.... a tak bajde?ej.. to zaznaczalem przy instalacji ze
 > chce lilo w trybie textowym - jest graficznie.... zaznaczalem ze chce tylko KDE - instalowalo
 > sie takze gnome.... nie wiem czemu...
 >
 >
 > tak sie zastanawiam ze moze to ?limaczenie jest z winy mojego kompa.... P4 256 ram..... moze mi
 > sie spalila ktoras kosc ramu albo cos.. i o tym nie wiem???
 >
 > wiecie moze czym to moze byc spowodowane?
 >
 > dzieki
 > marcin

Uruchom w konsoli polecenie "top"

Kombinacja Shift+P pokaze Ci procesy, ktore najbardziej obciazaja procesor, zas Shift +M pamiec.

Do sprawdzenia pamieci sluzy program memtest, byc moze jest na 1 CD z Mandriva, chyba sie wpisuje w pole boot polecenie "memtest" po uruchomieniu z niej komputera. Z reszta program jest w sieci. Dostepny jest takze z PLD rescue-cd (pld-linux.org)

Przejrzyj zawartosc /var/log (szczegolnie pliki dmesg, kern(el), message itp).

--
Maciek

xadmi

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-23, 14:29:16 »
2005-07-23 02:09:53 Alex_DeLarge napisa?:

> Witam... byc moze moje problemy z Mandriva spowodowane sa blednym Hashem MDK5 (czy jakos tak ;P)
 > o ktorym pisze w poprzednim watku (Mandriva z emula zostala sciagnieta...)
 >
 > ale wracajac do sedna - mialem problem z instalacja mandrivy... porzednio mialem mandrake'e
 > (ext 3 - 6 giga na / 1 giga na swap i 9 giga na /home) ale po jakims czasie (bardzo malo
 > uzywany) zacz?? si? ?limaczyc.... praktycznie myszka sie nawet zacinala np w SuperTuxie (moj
 > mlodszy brat czasem gral...)
 >
 > no i sciagnelem sobie mandrive i przy instalacji straaaasznie dlugo trzeba bylo czekac na
 > kolejne ekrany instalacji... chyba nwet zaczynalem j? ze 3 razy bo myslalem ze sie kompletnie
 > zwiesilo... ale w koncu udalo mi sie jakos po praktycznie paru godz. dobrn?? do
 > konca....("dalej" - ide na cz??? faktów albo kawalek filmu do pokoju - i czasem jest
 > juz nastepny ekran.. tak tak... dlugo...)...z tym ze i tak pracuje do?? wolno... bardzo dlugo
 > trzeba czekac nim np.. uruchomi sie centrum sterowania.... nie wiem, ale zdawolo mi sie ze
 > linux powinien pracowac troche szybciej.... a tak bajde?ej.. to zaznaczalem przy instalacji ze
 > chce lilo w trybie textowym - jest graficznie.... zaznaczalem ze chce tylko KDE - instalowalo
 > sie takze gnome.... nie wiem czemu...
 >
 >
 > tak sie zastanawiam ze moze to ?limaczenie jest z winy mojego kompa.... P4 256 ram..... moze mi
 > sie spalila ktoras kosc ramu albo cos.. i o tym nie wiem???
 >
 > wiecie moze czym to moze byc spowodowane?
 >
 > dzieki
 > marcin

 Wg. mnie to problem z RAM - em......:(
 Linux rozsiada si? w pami?ci jak grubas w fotelu (to wcale nie jest z?e !) ile mu nie dasz : 256 , 512 ...itp . i tak si? rozsi?dzie....:). A masz swapa ? A ile ? A mo?e za ma?o?

Alex_DeLarge

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-23, 16:21:33 »
> A masz swapa ? A ile ? A mo?e za ma?o?

Jeden giga...

xadmi

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-23, 19:01:08 »
2005-07-23 16:21:33 Alex_DeLarge napisa?:

> > A masz swapa ? A ile ? A mo?e za ma?o?
 >
 > Jeden giga..
  1. wywal zb?dne us?ugi
  2. sprawd? ko?ci RAM

Alex_DeLarge

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-25, 00:44:47 »
wiecie co? dalem sobie spokoj z piep*zoną mandriva i mandrake... sciagnelem na jednej plytce ubuntu, zainstalowalem i wszystko jak na razie cacy. miodzi i w ogole. polecam. i dzieki za wczesniejsze rady. :)

patek

  • Gość
?limak Mandriva
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-25, 10:57:44 »
Co do instalacji niechcianych X
Ja też dopiero zaczynam. Wybrałem instalację tylko kde, a potem zobaczyłem w menedżerze pakietów że jest gnome. Dałem deinstalację pakietów i znikło m.in. openoffice, mozilla (cała), i sam manager pakietów, którego do tej pory nie udało mi się przywrócić.
Pozdro