Nowe posty

Autor Wątek: Locale i Xlib  (Przeczytany 5114 razy)

Alex_DeLarge

  • Gość
Locale i Xlib
« dnia: 2005-07-23, 02:09:53 »
Witam... byc moze moje problemy z Mandriva spowodowane sa blednym Hashem MDK5 (czy jakos tak ;P) o ktorym pisze w poprzednim watku (Mandriva z emula zostala sciagnieta...)

ale wracajac do sedna - mialem problem z instalacja mandrivy... porzednio mialem mandrake\\'e (ext 3 - 6 giga na / 1 giga na swap i 9 giga na /home) ale po jakims czasie (bardzo malo uzywany) zacz?? si? ?limaczyc.... praktycznie myszka sie nawet zacinala np w SuperTuxie (moj mlodszy brat czasem gral...)

no i sciagnelem sobie mandrive i przy instalacji straaaasznie dlugo trzeba bylo czekac na kolejne ekrany instalacji... chyba nwet zaczynalem j? ze 3 razy bo myslalem ze sie kompletnie zwiesilo... ale w koncu udalo mi sie jakos po praktycznie paru godz. dobrn?? do konca....(\\"dalej\\" - ide na cz??? faktów albo kawalek filmu do pokoju - i czasem jest juz nastepny ekran.. tak tak... dlugo...)...z tym ze i tak pracuje do?? wolno... bardzo dlugo trzeba czekac nim np.. uruchomi sie centrum sterowania.... nie wiem, ale zdawolo mi sie ze linux powinien pracowac troche szybciej.... a tak bajde?ej.. to zaznaczalem przy instalacji ze chce lilo w trybie textowym - jest graficznie.... zaznaczalem ze chce tylko KDE - instalowalo sie takze gnome.... nie wiem czemu...


tak sie zastanawiam ze moze to ?limaczenie jest z winy mojego kompa.... P4 256 ram..... moze mi sie spalila ktoras kosc ramu albo cos.. i o tym nie wiem???

wiecie moze czym to moze byc spowodowane?

dzieki
marcin

Da4w1D

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-23, 11:35:31 »
Witaj ja mam ten sam problem z SuSem tylko ze u mnie katalog domowy wlacza sie 10 min(ale tylko wredy kiedy posiedze troche na necie), nie wiem nadal jak rozwiazac ten problem, na poczatku myslalem ze kiedy powieksze patrycje swap, problem zniknie, ale jak narazie nie odtrzyma?em odpowiedzi.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-23, 11:43:33 »
2005-07-23 02:09:53 Alex_DeLarge napisa?:

> Witam... byc moze moje problemy z Mandriva spowodowane sa blednym Hashem MDK5 (czy jakos tak ;P)
 > o ktorym pisze w poprzednim watku (Mandriva z emula zostala sciagnieta...)
 >
 > ale wracajac do sedna - mialem problem z instalacja mandrivy... porzednio mialem mandrake\\'e
 > (ext 3 - 6 giga na / 1 giga na swap i 9 giga na /home) ale po jakims czasie (bardzo malo
 > uzywany) zacz?? si? ?limaczyc.... praktycznie myszka sie nawet zacinala np w SuperTuxie (moj
 > mlodszy brat czasem gral...)
 >
 > no i sciagnelem sobie mandrive i przy instalacji straaaasznie dlugo trzeba bylo czekac na
 > kolejne ekrany instalacji... chyba nwet zaczynalem j? ze 3 razy bo myslalem ze sie kompletnie
 > zwiesilo... ale w koncu udalo mi sie jakos po praktycznie paru godz. dobrn?? do
 > konca....(\\"dalej\\" - ide na cz??? faktów albo kawalek filmu do pokoju - i czasem jest
 > juz nastepny ekran.. tak tak... dlugo...)...z tym ze i tak pracuje do?? wolno... bardzo dlugo
 > trzeba czekac nim np.. uruchomi sie centrum sterowania.... nie wiem, ale zdawolo mi sie ze
 > linux powinien pracowac troche szybciej.... a tak bajde?ej.. to zaznaczalem przy instalacji ze
 > chce lilo w trybie textowym - jest graficznie.... zaznaczalem ze chce tylko KDE - instalowalo
 > sie takze gnome.... nie wiem czemu...
 >
 >
 > tak sie zastanawiam ze moze to ?limaczenie jest z winy mojego kompa.... P4 256 ram..... moze mi
 > sie spalila ktoras kosc ramu albo cos.. i o tym nie wiem???
 >
 > wiecie moze czym to moze byc spowodowane?
 >
 > dzieki
 > marcin

Uruchom w konsoli polecenie \\"top\\"

Kombinacja Shift+P pokaze Ci procesy, ktore najbardziej obciazaja procesor, zas Shift +M pamiec.

Do sprawdzenia pamieci sluzy program memtest, byc moze jest na 1 CD z Mandriva, chyba sie wpisuje w pole boot polecenie \\"memtest\\" po uruchomieniu z niej komputera. Z reszta program jest w sieci. Dostepny jest takze z PLD rescue-cd (pld-linux.org)

Przejrzyj zawartosc /var/log (szczegolnie pliki dmesg, kern(el), message itp).

--
Maciek

xadmi

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-23, 14:29:16 »
2005-07-23 02:09:53 Alex_DeLarge napisa?:

> Witam... byc moze moje problemy z Mandriva spowodowane sa blednym Hashem MDK5 (czy jakos tak ;P)
 > o ktorym pisze w poprzednim watku (Mandriva z emula zostala sciagnieta...)
 >
 > ale wracajac do sedna - mialem problem z instalacja mandrivy... porzednio mialem mandrake\\'e
 > (ext 3 - 6 giga na / 1 giga na swap i 9 giga na /home) ale po jakims czasie (bardzo malo
 > uzywany) zacz?? si? ?limaczyc.... praktycznie myszka sie nawet zacinala np w SuperTuxie (moj
 > mlodszy brat czasem gral...)
 >
 > no i sciagnelem sobie mandrive i przy instalacji straaaasznie dlugo trzeba bylo czekac na
 > kolejne ekrany instalacji... chyba nwet zaczynalem j? ze 3 razy bo myslalem ze sie kompletnie
 > zwiesilo... ale w koncu udalo mi sie jakos po praktycznie paru godz. dobrn?? do
 > konca....(\\"dalej\\" - ide na cz??? faktów albo kawalek filmu do pokoju - i czasem jest
 > juz nastepny ekran.. tak tak... dlugo...)...z tym ze i tak pracuje do?? wolno... bardzo dlugo
 > trzeba czekac nim np.. uruchomi sie centrum sterowania.... nie wiem, ale zdawolo mi sie ze
 > linux powinien pracowac troche szybciej.... a tak bajde?ej.. to zaznaczalem przy instalacji ze
 > chce lilo w trybie textowym - jest graficznie.... zaznaczalem ze chce tylko KDE - instalowalo
 > sie takze gnome.... nie wiem czemu...
 >
 >
 > tak sie zastanawiam ze moze to ?limaczenie jest z winy mojego kompa.... P4 256 ram..... moze mi
 > sie spalila ktoras kosc ramu albo cos.. i o tym nie wiem???
 >
 > wiecie moze czym to moze byc spowodowane?
 >
 > dzieki
 > marcin

 Wg. mnie to problem z RAM - em......:(
 Linux rozsiada si? w pami?ci jak grubas w fotelu (to wcale nie jest z?e !) ile mu nie dasz : 256 , 512 ...itp . i tak si? rozsi?dzie....:). A masz swapa ? A ile ? A mo?e za ma?o?

Alex_DeLarge

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-23, 16:21:33 »
> A masz swapa ? A ile ? A mo?e za ma?o?

Jeden giga...

xadmi

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-23, 19:01:08 »
2005-07-23 16:21:33 Alex_DeLarge napisa?:

> > A masz swapa ? A ile ? A mo?e za ma?o?
 >
 > Jeden giga..
  1. wywal zb?dne us?ugi
  2. sprawd? ko?ci RAM

Alex_DeLarge

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-25, 00:44:47 »
wiecie co? dalem sobie spokoj z piep*zoną mandriva i mandrake... sciagnelem na jednej plytce ubuntu, zainstalowalem i wszystko jak na razie cacy. miodzi i w ogole. polecam. i dzieki za wczesniejsze rady. :)

patek

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-25, 10:57:44 »
Co do instalacji niechcianych X
Ja też dopiero zaczynam. Wybrałem instalację tylko kde, a potem zobaczyłem w menedżerze pakietów że jest gnome. Dałem deinstalację pakietów i znikło m.in. openoffice, mozilla (cała), i sam manager pakietów, którego do tej pory nie udało mi się przywrócić.
Pozdro

Małolat

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-22, 23:53:29 »
Witam! Mam wkurzaj?cy mnie ju? problem z localami. Gdy instaluje jaki kolwiek program gre itp. po zainstalowaniu wywala mi: "perl: warning: Setting locale failed.
perl: warning: Please check that your locale settings:
        LANGUAGE = "pl_PL:pl:en_GB:en",
        LC_ALL = (unset),
        LANG = "pl_PL"
    are supported and installed on your system.
perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory". wpisuje: locale i wypisuje mi: "locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory
LANG=pl_PL
LC_CTYPE="pl_PL"
LC_NUMERIC="pl_PL"
LC_TIME="pl_PL"
LC_COLLATE="pl_PL"
LC_MONETARY="pl_PL"
LC_MESSAGES="pl_PL"
LC_PAPER="pl_PL"
LC_NAME="pl_PL"
LC_ADDRESS="pl_PL"
LC_TELEPHONE="pl_PL"
LC_MEASUREMENT="pl_PL"
LC_IDENTIFICATION="pl_PL"
LC_ALL=
" wi?c prawie wszystko w porz?dku z wyj?tkiem tych paru linijek na górze. kiedy w??czam aMula wywala mi b??d:Cannot set locale to 'pl_PL'. Co ja mam robi??

Drugi problem jest przy grach a mianowicie gdy odpalam np. Colina Mcrae 2 (cedeg?) wyskakuje mi b??d:Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0". Gra si? w??cza ale niepokoi mnie ta informacjab??d. Zapewne co? z xlib. Mam debiana 3.1 kde 3.3.2. Nie jestem jeszcze bardzo kompatybilny z linuksem wi?c prosi? bym jasno i zrozumiale :D. Prosze o pomoc (szybk?). Pozdrawiam

Małolat

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-23, 11:44:51 »
Czy problem jest tak trudny ?e nie da si? go zrobi??

Małolat

  • Gość
Locale i Xlib
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-23, 18:45:17 »
z localami zrobione :]. wystarczy?o wzi?? na iso2