Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Formularz kontaktowy  (Przeczytany 8530 razy)

Maciek_Rutecki

  • Gość
Formularz kontaktowy
« dnia: 2007-02-28, 13:33:02 »
Witam

Na stronie jest formularz kontaktowy, gdzie ktoś może wysłać maila do osoby mającej konto na serwisie. Dzisiaj otrzymałem takie kwiatki:

"tadek (tadek6060xxxxx):
jest b.dobra wiec super klimat na Linuxa w Polsce.Gdy sie czyta-jak to policja wylapuje po kilkadziesiat osob z programem nielegalnym Window.Jak zabiera komputery-to wlasnie LINUX jest wolny od tego terroru.Podam tylko przyklad.W Jastrzebiu zkonfistowano kilkadziesiat komputerow,T smo Wodzislawiu.W centralnej polse podobnie.Wlasnie naglasnianie tego na czatach i w mediach-sposwoduje latwy zwrot uzytkownikow."


"lucas123456789 (lucas-ciesielskixxxxx):
Cześć! Mam duży problem. Wiem że moge zapytać na forum itd. ale nie mam czasu żeby czekać na odp. Poza tym juz kiedys pytalem i nie dostalem odp. Nie moge zainstalować OpenGL. Mam zainstalowane sterowniki do karty (wczoraj zainstalowalem). Teoretycznie są ok. Ale nie mam OpenGL w dalszym ciągu. Co mam z tym zrobic? Od półroku posługuję się tylko linuksem. Wczesniej programowalem pod windows (obiect pascal, cpp, asembler itd.) ale mam juz dosyc windows. Im bardziej czlowiek go poznaje tym nabiera wiekszego dystansu bo widzi jego niedoskonalosci. Mam za soba 12 lat programowania jako hobbysta. I tu jest moj drugi dylemat. Na windzie zrobie prawie wszystko, ale na linuxie nie wiem nic bo dopiero sie ucze. Czy ktos moze mi wyslac jakis kurs dla poczatkujących odnosnie programowania pod linuxa? Chyba sie od tego uzaleznilem  ;-)  Aha, chcialbym programowac dla GNOME. Osobiscie nie podoba mi sie KDE, zbytnio kojarzy sie z winda. Pozdrawiam szanowna redakcje i administratorow +lucas;-
 ) PS: odpowiedz prosilbym na maila, mozliwie szybko. Dziekuje."

I takich średnio 2-3 sztuki dziennie.

Można zablokować wysyłanie formularzy na dane konto?

A piszących ostrzegam, na stronie z formularzem jest coś takiego:

"Uwaga! Formularz ten nie służy do zadawania pytań dotyczących pomocy w Linuksie! Wszelkie tego typu pytania bez uzgodnienia z adresatem prawdopodobnie będą ignorowane. Właściwym miejscem na tego typu pytania jest dział forum."

Ja nie mam zwyczaju ignorować. W najlepszym przypadku dostanie RTFM, jeśli pytanie powinno isć na forum a nie na priv. A jak jest uparty to ma zapewniony PLONK do końca życia i wyzwiska pod swoim adresem.

--
Maciek

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Formularz kontaktowy
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-28, 14:14:09 »
2007-02-28 13:33:02 Maciek_Rutecki napisał:

> Witam
 >
 > Na stronie jest formularz kontaktowy, gdzie ktoś może wysłać maila do osoby mającej konto na
 > serwisie. Dzisiaj otrzymałem takie kwiatki:
 >
 > Można zablokować wysyłanie formularzy na dane konto?

OK, zrobi się pole do odznaczenia jeżeli ktoś nie chce mieć udostępnionego formularza do kontaktu.

Ewentualnie można zmienić, żeby trzeba było być zalogowanym aby z niego skorzystać - wtedy w razie namolnych pytań można delikwenta przystopować dając mu bana :)

 > A piszących ostrzegam, na stronie z formularzem jest coś takiego:
 >
 > "Uwaga! Formularz ten nie służy do zadawania pytań dotyczących pomocy w Linuksie! Wszelkie
 > tego typu pytania bez uzgodnienia z adresatem prawdopodobnie będą ignorowane. Właściwym miejscem
 > na tego typu pytania jest dział forum."
 
Nie wiem, może to zbyt niewyraźne jest, czy co?
Chociaż jest jeden gatunek stonki piszącej przez każdy możliwy formularz - czy to do zgłaszania propozycji newsa, czy przez dodawanie nowych artykułów na FAQ... regularnie i bez skrępowania umieszczają tam swoje żale ;)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Maciek_Rutecki

  • Gość
Formularz kontaktowy
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-28, 15:14:32 »
2007-02-28 14:14:09 A.B. napisał:


 > OK, zrobi się pole do odznaczenia jeżeli ktoś nie chce mieć udostępnionego formularza do
 > kontaktu.
 >
 > Ewentualnie można zmienić, żeby trzeba było być zalogowanym aby z niego skorzystać - wtedy w
 > razie namolnych pytań można delikwenta przystopować dając mu bana :)
 >

Dzięki :-)

 > Nie wiem, może to zbyt niewyraźne jest, czy co?
 > Chociaż jest jeden gatunek stonki piszącej przez każdy możliwy formularz - czy to do zgłaszania
 > propozycji newsa, czy przez dodawanie nowych artykułów na FAQ... regularnie i bez skrępowania
 > umieszczają tam swoje żale ;)

Jeszcze to pisanie w liczbie mnogiej: "moglibyście", "odpowiedzcie" itp. Nadawca nawet nie zadaje sobie trudu spersonalizować treść :)

--
Maciek

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Formularz kontaktowy
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-28, 19:09:44 »

Ja juz wczesniej pisałem, że trzeba usunąć z formularza taka opcję pomoc. Po prostu niektórzy myslą, że skoro jest opcja pomoc, to zastępuje ona pytanie na forum. Niech zostaną propozycje i uwagi i to wystarczy.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Formularz kontaktowy
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-28, 20:13:05 »
2007-02-28 19:09:44 roca napisał:

>
 >
 > Ja juz wczesniej pisałem, że trzeba usunąć z formularza taka opcję pomoc. Po prostu niektórzy
 > myslą, że skoro jest opcja pomoc, to zastępuje ona pytanie na forum. Niech zostaną propozycje i
 > uwagi i to wystarczy.

Tylko, że jest grupa osób, która zajmuje się odpisywaniem na takie listy - moderatorzy forum nie muszą tego robić :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Formularz kontaktowy
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-28, 20:14:16 »
2007-02-28 15:14:32 Maciek_Rutecki napisał:

 > Jeszcze to pisanie w liczbie mnogiej: "moglibyście", "odpowiedzcie" itp.
 > Nadawca nawet nie zadaje sobie trudu spersonalizować treść :)

Nie zadał sobie trudu bo te same pytania poszły przez formularz kontaktowy ze strony - po prostu przeklejone.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

ZipoKing

  • Gość
Formularz kontaktowy
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-28, 23:33:03 »
Kilka miesięcy temu rozpocząłem wątek dot. polskich znaków w MPlayerze i do dzisiaj otrzymuje maile odnośnie tego problemu (jakby się nawet strony w dół nie chciało przewijać...). Poza tym takie kwiatki j/w także dostaję prawie codziennie... no cóż, przynajmniej jak takie coś czytam, to mi się niekiedy humor poprawia :-) A jakbym zaczął odpowiadać na maile typu "napisz mi program za $$$" to bym dzisiaj był bogatszy od Gilla Batesa :-D

Kaka

  • Gość
Formularz kontaktowy
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-03-01, 07:08:06 »
Ja mam to szczęście, że do mnie tylko na gg/jabbera piszą, a na pocztę mam spokój :D

Ale jak już do mnie piszą na gg/jabbera, to najdziwniejsze jest to, że najczęściej z problemami z ... Mandriva hehe. Jak problem jest błachy to mówię, żeby *buntu zainstalowali, lub po prostu to olewam tyle ;)


Maciek_Rutecki

  • Gość
Formularz kontaktowy
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-03-01, 22:29:25 »
2007-03-01 07:08:06 Kaka napisał:

> Ja mam to szczęście, że do mnie tylko na gg/jabbera piszą, a na pocztę mam spokój :D
 >
 > Ale jak już do mnie piszą na gg/jabbera, to najdziwniejsze jest to, że najczęściej z problemami
 > z ... Mandriva hehe. Jak problem jest błachy to mówię, żeby *buntu zainstalowali, lub po prostu
 > to olewam tyle ;)
 >
 >

O GG, jabberze, Tlenie i Skype to już nie wspomnę... Tyle że mnie się pytają, jak odczytać czyjąś korespondencję z GG, bo "nie działa" (nie zawsze piszą co :D) itp.

To jest denerwujące, bo ktoś będzie miał naprawdę ciekawy problem, to go w tym szumie zignoruje.

--
Maciek