Nowe posty

Autor Wątek: Zatrzymanie instalacji  (Przeczytany 1245 razy)

go0r

  • Gość
Zatrzymanie instalacji
« dnia: 2007-02-27, 21:10:59 »
Witam,
Chciałem zainstalować Mandrive 2007, jednak kiedy zostaje ok. 4 min. do końca instalacji wyskakuje komunikat o treści: "Segmentation fault: seems like memory is missing as the install crashes". Już szukałem informacji na ten temat i podobno przyczyną mógł być uszkodzony RAM, więc go sprawdziłem i wszystko jest w porządku. Od czego może to zależeć?

xadmi

  • Gość
Zatrzymanie instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-27, 21:34:14 »
2007-02-27 21:10:59 go0r napisał:

> Witam,
 > Chciałem zainstalować Mandrive 2007, jednak kiedy zostaje ok. 4 min. do końca instalacji
 > wyskakuje komunikat o treści: "Segmentation fault: seems like memory is missing as the
 > install crashes". Już szukałem informacji na ten temat i podobno przyczyną mógł być
 > uszkodzony RAM, więc go sprawdziłem i wszystko jest w porządku. Od czego może to zależeć?

 Raczej to nie ma nic wspolnego z RAM, sprawdz md5 nagranego obrazu, ew. plyte z gazety wyrzuc do kibla ( lub reklamuj )
 P.S.
 jak sprawdzales pamiec?

go0r

  • Gość
Zatrzymanie instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-27, 22:12:08 »
2007-02-27 21:34:14 xadmi napisał:

> 2007-02-27 21:10:59 go0r napisał:
 >
 > > Witam,
 >  > Chciałem zainstalować Mandrive 2007, jednak kiedy zostaje ok. 4 min. do końca instalacji
 >  > wyskakuje komunikat o treści: "Segmentation fault: seems like memory is missing as
 > the
 >  > install crashes". Już szukałem informacji na ten temat i podobno przyczyną mógł być
 >  > uszkodzony RAM, więc go sprawdziłem i wszystko jest w porządku. Od czego może to
 > zależeć?
 >
 >  Raczej to nie ma nic wspolnego z RAM, sprawdz md5 nagranego obrazu, ew. plyte z gazety wyrzuc
 > do kibla ( lub reklamuj )
 >  P.S.
 >  jak sprawdzales pamiec?

Sumy właśnie sprawdziłem. Nie zrobiłem tego wcześniej bo płyta była od gościa który nagrywa Mandrivę w większych ilościach. Po sprawdzeniu okazuje się że wszystko jest w porządku :( Jakieś inne pomysły?
A RAM sprawdzałem programem "memtest86". Ja akurat nagrałem obraz na płytę, bo z dyskietki nie chciał się odpalić.
Nie wiem które to moje podejście do Linuxa. Za każdym razem jest coś nie tak, tylko że do tej pory udawało mi się go zainstalować a teraz nawet z tym coś jest nie tak :(