Nowe posty

Autor Wątek: Kubuntu i "umierająca" klawiatura  (Przeczytany 1263 razy)

krism50

  • Gość
Kubuntu i "umierająca" klawiatura
« dnia: 2007-02-27, 18:25:31 »
Witam, jestem nowym zwolennikiem kubusia :-)
Mam problem, mianowicie, gdy zaloguje się do systemu i jestem w pulpicie to klawiatura przestaje działać... Mam Kubunt 6.06 LiveCd. Podczas bootowania klawiatura działa, ale już po wejściu w KDE przestaje działać. Proszę o pomoc. W XP nie mam żadnych problemów z klawiaturą. Nie jest to usb tylko zwykły kabel.

Pozdrawiam

PS przepraszam, za podwójny post, ale bardzo potrzebuje odpowiedź na to pytanie, ponieważ nie mogę używać linuxika mojego

Zbooj

  • Gość
Kubuntu i "umierająca" klawiatura
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-28, 09:03:03 »
2007-02-27 18:25:31 krism50 napisał:

> Witam, jestem nowym zwolennikiem kubusia :-)
 > Mam problem, mianowicie, gdy zaloguje się do systemu i jestem w pulpicie to klawiatura
 > przestaje działać... Mam Kubunt 6.06 LiveCd. Podczas bootowania klawiatura działa, ale już po
 > wejściu w KDE przestaje działać. Proszę o pomoc. W XP nie mam żadnych problemów z klawiaturą.
 > Nie jest to usb tylko zwykły kabel.
 >
 > Pozdrawiam
 >
 > PS przepraszam, za podwójny post, ale bardzo potrzebuje odpowiedź na to pytanie, ponieważ nie
 > mogę używać linuxika mojego

A w konsoli działa jeśli Iksy sie wyłączy? Sprobuj na innych środowiskach graficznych.No i jakis log z uruchamiania Xservera bys dal.

swierq

  • Gość
Kubuntu i "umierająca" klawiatura
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-28, 09:53:45 »
2007-02-28 09:03:03 Zbooj napisał:


 > A w konsoli działa jeśli Iksy sie wyłączy? Sprobuj na innych środowiskach graficznych.No i
 > jakis log z uruchamiania Xservera bys dal.

proponuje przekonfigurowac xorga

#sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Pozdro