Nowe posty

Autor Wątek: Problem z internetem  (Przeczytany 8223 razy)

tequila

  • Gość
Problem z internetem
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-07-24, 17:40:58 »
wiem że kartę D-link dwl520+ bez żadnego problemu można odpalić praktycznie pod każdą dystrybucją (sam z takiej korzystam), a jeżeli chodzi o Twoją kartę to nie wiem bo nie podałeś modelu
pozdrawiam

dominiq333

  • Gość
Problem z internetem
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-07-22, 14:30:26 »
Pod??czy?em sta?e ??cze przez kablówk?, modem Motorola na porcie USB. System Mandrake 10.2
Wszystko ok. do ponownego uruchomienia. Potem trzeba konfigurowa? od nowa. Wydaje si? ?e system nie zapisuje ustawie?. Co robi??
B?d? wdzi?czny za pomoc

Małolat

  • Gość
Problem z internetem
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-07-22, 23:33:16 »
2005-07-22 14:30:26 dominiq333 napisa?:

> Pod??czy?em sta?e ??cze przez kablówk?, modem Motorola na porcie USB. System Mandrake 10.2
 > Wszystko ok. do ponownego uruchomienia. Potem trzeba konfigurowa? od nowa. Wydaje si? ?e system
 > nie zapisuje ustawie?. Co robi??
 > B?d? wdzi?czny za pomoc

yyy... a robi?e? to jako root czy jako zwyk?y user?

cybek

  • Gość
Problem z internetem
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-08-10, 13:11:01 »
Witam! Ja mam nowa karte sieciowa ktora jest podlaczona do routera a router do modemu a modem do kabla antenowego (mam intrernet z kablowki) wszystko ladnie sie instaluje (linux mandrake 10.1) pisze ze siec jest odlaczona a urzadzenie eth0 dziala tylko mi internet nie dziala!! prosze o pomoc!!

Xax79

  • Gość
Problem z internetem
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-08-10, 16:28:57 »
2005-08-10 13:11:01 cybek napisał:

> Witam! Ja mam nowa karte sieciowa ktora jest podlaczona do routera a router do modemu a modem do
 > kabla antenowego (mam intrernet z kablowki) wszystko ladnie sie instaluje (linux mandrake 10.1)
 > pisze ze siec jest odlaczona a urzadzenie eth0 dziala tylko mi internet nie dziala!! prosze o
 > pomoc!!


co zwraca polecenie 'ifconfig'.

Skoro juz net dzialal to musiales jakos to skonfigurowac, napisz co robiles w tym celu.


ROBO68

  • Gość
Problem z internetem
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-09-19, 20:47:58 »
2005-08-10 16:28:57 Xax79 napisał:

> 2005-08-10 13:11:01 cybek napisał:
 >
 > > Witam! Ja mam nowa karte sieciowa ktora jest podlaczona do routera a router do modemu a
 > modem do
 >  > kabla antenowego (mam intrernet z kablowki) wszystko ladnie sie instaluje (linux mandrake
 > 10.1)
 >  > pisze ze siec jest odlaczona a urzadzenie eth0 dziala tylko mi internet nie dziala!!
 > prosze o
 >  > pomoc!!
 >
 >
 > co zwraca polecenie 'ifconfig'.
 >
 > Skoro juz net dzialal to musiales jakos to skonfigurowac, napisz co robiles w tym celu.
 >
 >

ROBO68

  • Gość
Problem z internetem
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-09-19, 20:53:15 »
Ja mam taki sam problem tyle że z radiówką
w żaden sposób nie moge nawiazać połączenia z netem.
Interfejs sieciowy jest włączony a siec nie jest podłączona!!!!!  NIC NIE ROZUMIEM!!!!!
kto pomoże?

zebra

  • Gość
Problem z internetem
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-09-19, 21:56:35 »
Ostatnio bawiłem sie w konfiguracje internetu więc może pare uwag do wszystkich.
1. Radziłbym poczytać atykuły na temat połączenia z internetem (w dziale Artykuły)
2. Nie panikować, że nie działa od razu, bo nie od razu Kraków zbudowano
3. Uruchomić karte (niezależnie czy bezprzewodowa, czy kablowa). Polecenie w konsoli (oczywiście jako root) ifconfig wyswietli wszystkie zainstalowane i uruchomione karty. Jeśli jest na liście ta, która nas interesuje to jest juz uruchomiona, czyli pierwszy krok mamy za sobą.
4. Trzeba od dostawcy internetu dowiedzić się nt. konfiguracji: DHCP czy adres statyczny, adres bramy, DNS, ewentualnie proksy, i wdług tego skonfigurować swoja karte.
5. w Mandrake jest dobrze działający graficzny konfigurator internetu w Konfiguracja Komputera i wystarczy podać właściwe dane od dostawcy internetu ( w innych dystrybucjach Chyba też)
6. Po tych krokach, jak nie działa, wejśc na to forum, zadać konkretne pytanie podając wszystkie możliwe dane: Dystrybucja, model karty, wszystko co wyplują polecenia ifconfig i iwconfig (dla bezprzewoduwek), zmieniając jedynie autentyczne MAC adresy na fikcyjne, tak dla bezpieczeństwa)
A wtedy napewno ktoś, kto juz przez to przeszedł pomoże.