Nowe posty

Autor Wątek: wine - kilka problemów  (Przeczytany 3267 razy)

Chochlik

  • Gość
wine - kilka problemów
« dnia: 2007-02-18, 11:30:31 »
Witam!

W linuxsie bawie się od niedawna, zaledwie od kilku miesięcy. Wcześniej na windowsie projektowałem (i nawet dobrze mi to szło) w 3dsmax'ie. Wiem że mogę zainstalować blendera, ale jak śpiewała Doda, to są dwie różne bajki. Nie chce aby cała ta wiedza, którą gromadziłem przez wiele lat teraz poszła w piach. Chce zatem zapytać czy jest możliwość odpalenie 3ds pod linuxem? Jeśli nie to będe musiał zainstalować jeszcze windowsa... Mam też problem z uruchomieniem wine. Otóż, zainstalowałem go z rpm'ów (szukałem ale chyba nie ma source'ów z mandrake (mam mandrake 9). Więc, instalacja przebiegła pomyślnie, system wykrywa wine bo nadaje plikom .exe jego ikonke. Jednak próba odpalenia jakiegokolwiek z programów spełza na niczym, po prostu nic się nie dzieje (jakby system nie wiedział co ma z tym zrobić). W pasku zadań pojawia się odpalony program, klepsydra kręci się, i po jakiś 1-2 minutach przestaje i znika. Pisałem już w tej sprawie do autowa artykułu o wine w tym serwisie, ale odpowiedzi nie dostałem.

Pozdrawiam Chochlik!

P.S. Istnieje też możliwość odpalenia "Medal of Honor" na linie przez wine?

yunak

  • Gość
wine - kilka problemów
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-18, 17:04:25 »
2007-02-18 11:30:31 Chochlik napisał:

> Witam!
 >
 > W linuxsie bawie się od niedawna, zaledwie od kilku miesięcy. Wcześniej na windowsie
 > projektowałem (i nawet dobrze mi to szło) w 3dsmax'ie. Wiem że mogę zainstalować blendera, ale
 > jak śpiewała Doda, to są dwie różne bajki. Nie chce aby cała ta wiedza, którą gromadziłem przez
 > wiele lat teraz poszła w piach. Chce zatem zapytać czy jest możliwość odpalenie 3ds pod linuxem?
 > Jeśli nie to będe musiał zainstalować jeszcze windowsa... Mam też problem z uruchomieniem wine.
 > Otóż, zainstalowałem go z rpm'ów (szukałem ale chyba nie ma source'ów z mandrake (mam mandrake
 > 9). Więc, instalacja przebiegła pomyślnie, system wykrywa wine bo nadaje plikom .exe jego
 > ikonke. Jednak próba odpalenia jakiegokolwiek z programów spełza na niczym, po prostu nic się
 > nie dzieje (jakby system nie wiedział co ma z tym zrobić). W pasku zadań pojawia się odpalony
 > program, klepsydra kręci się, i po jakiś 1-2 minutach przestaje i znika. Pisałem już w tej
 > sprawie do autowa artykułu o wine w tym serwisie, ale odpowiedzi nie dostałem.
 >
 > Pozdrawiam Chochlik!
 >
 > P.S. Istnieje też możliwość odpalenia "Medal of Honor" na linie przez wine?
Zdecydowanie więcej programów się uruchamia po doinstalowaniu programu wine tools  http://www.winehq.com/site/download

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
wine - kilka problemów
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-18, 17:49:59 »
> P.S. Istnieje też możliwość odpalenia "Medal of Honor" na linie przez wine?

Witam!

Medal of Honor pod wine Ci nie pojdzie, probowalem osobiscie, mam oryginalna gre ale to nic nie dalo. Mozesz sprobowac zainstalowac przez port do gry mohaa, ale mi nie poszlo moze dlatego ze mam uszkodzona plyte i zmuszony jestem kopiowac pliki na dysk i instalowac z dysku, gdyz mam peknieta plyte instalacyjna. Poszukaj tego portu na www.gry.linux.pl w dziale porty gier. Powiem tylko, ze medal of honor aa i mohaa spearhead odpali Ci komercyjna cedega. Sprawdzalem na wersji cedega timedemo instaler, jak nazwa wskazuje jest to wersja demo czasowa niestety, cedega odpala mi ta gre, rozni sie tym jedynie, ze na linuksie strasznie zre procesor przez co grafika nie jest zbytnio plynna jak na windowsie, ale grac sie da!

Pozdrawiam!

Chochlik

  • Gość
wine - kilka problemów
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-18, 20:02:42 »
Thx!

Ale co z tym wine? Co jest nie tak? żeby zainstalować to winetool to chyba wine musi być sprawny? I co z tym 3ds? I mam kolejny problem. Mam od niedawna nową komórkę - sonny ericsson k750i, żeby można było ściągnąć z niego na kompa zdjęcia, filmy, etc. trzeba zainstalować sterowniki które są na płytce. Niestety ręcznie nie chyba nie da, a program instalacyjny jest napisamy na winde.

Pozdrawiam Chochlik!

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
wine - kilka problemów
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-18, 22:49:06 »
2007-02-18 20:02:42 Chochlik napisał:

> Thx!
 >
 > Ale co z tym wine? Co jest nie tak? żeby zainstalować to winetool to chyba wine musi być
 > sprawny? I co z tym 3ds? I mam kolejny problem. Mam od niedawna nową komórkę - sonny ericsson
 > k750i, żeby można było ściągnąć z niego na kompa zdjęcia, filmy, etc. trzeba zainstalować
 > sterowniki które są na płytce. Niestety ręcznie nie chyba nie da, a program instalacyjny jest
 > napisamy na winde.
 >
 > Pozdrawiam Chochlik!
 >
Sciagnij paczke pod swoja dystrubucje i ja zainstaluj. Winetools mozesz zainstalowac bez wine, winetools sluzy do ustawienia katalogu dla wine, ale winetools nie jest konieczne, bo wine sobie samo to zrobi, wiec mozesz najpierw instalowac winetool a potem wine, w koncu wine ciebie najbardziej interesuje. Tak poza tym napisz na jaka dystrybucje szukasz wine:D
Co do telefonu mam identyczny model i nie potrzebuje sterownikow na linuksie, niezaleznie od dystrybucji (nie sprawdzalem jeszcze wszystki dystrybucjach, ale na ubuntu edgy eft, mandriva 2007 one i free, open suse 10.2 i kubuntu 6.10 nie potrzebuje sterownikow), podlaczam telefon pod usb i mi go wykrywa bez problemu jako nosnik danych. Podlacz go pod usb kablem i zobacz czy go wykryje. Niestety na XP bez sterownikow do tego modelu sie nie obejdzie.

Pozdrawiam!

Chochlik

  • Gość
wine - kilka problemów
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-19, 13:42:42 »
Witam!

 No dobra a gdzie jest ten folder z soniakiem? Bo wykrywać to chyba go wykrywa, ale nie wiem jak się do niego dostać. Wine mam już zainstalowane pod swoją dystrybucje czyli Mandrake 9.2, tyle że nie działa...

Pozdrawiam Chochlik!

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
wine - kilka problemów
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-19, 15:32:49 »
2007-02-19 13:42:42 Chochlik napisał:

> Witam!
 >
 >  No dobra a gdzie jest ten folder z soniakiem? Bo wykrywać to chyba go wykrywa, ale nie wiem
 > jak się do niego dostać. Wine mam już zainstalowane pod swoją dystrybucje czyli Mandrake 9.2,
 > tyle że nie działa...
 >
 > Pozdrawiam Chochlik!

Hmm pod taki stary linuks podlaczas telefon? hmm jesli ci sie nie pojawillo okienko wyboru, tzn. czy chcesz otworzyc zawartosc telefonu czy zrobic to pozniej to poszukaj tam gdzie ci pokozauje partycje i tam powinno sie pojawic zamontowany dysk jako nosnik pamieci. Jesli go tam nie to poszukaj na partycji root (partycji podstawowej gdzie linuks jest zainstalowany) w folderze mnt lub media.

Jesli nigdzie ich nie ma to jesli sie nie myle to musisz sprobowac zamontowac nosnik pamieci telefonu recznie w konsoli wpisujac komende:

mount /dev/sda

Ale zainstaluj sobie nowsza wersje mandrake np. mandrive 2007. W mandrivie 2007 telefon wykryje ci automatycznie. Polecam, sam korzystam i jestem zadowolony:D

Pozdrawiam!

yunak

  • Gość
wine - kilka problemów
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-02-19, 17:08:40 »
2007-02-18 22:49:06 roobal napisał:

> 2007-02-18 20:02:42 Chochlik napisał:
 >
 > > Thx!
 >  >
 >  > Ale co z tym wine? Co jest nie tak? żeby zainstalować to winetool to chyba wine musi być
 >  > sprawny? I co z tym 3ds? I mam kolejny problem. Mam od niedawna nową komórkę - sonny
 > ericsson
 >  > k750i, żeby można było ściągnąć z niego na kompa zdjęcia, filmy, etc. trzeba
 > zainstalować
 >  > sterowniki które są na płytce. Niestety ręcznie nie chyba nie da, a program instalacyjny
 > jest
 >  > napisamy na winde.
 >  >
 >  > Pozdrawiam Chochlik!
 >  >
 > Sciagnij paczke pod swoja dystrubucje i ja zainstaluj. Winetools mozesz zainstalowac bez wine,
 > winetools sluzy do ustawienia katalogu dla wine, ale winetools nie jest konieczne, bo wine sobie
 > samo to zrobi, wiec mozesz najpierw instalowac winetool a potem wine, w koncu wine ciebie
 > najbardziej interesuje. Tak poza tym napisz na jaka dystrybucje szukasz wine:D
 > Co do telefonu mam identyczny model i nie potrzebuje sterownikow na linuksie, niezaleznie od
 > dystrybucji (nie sprawdzalem jeszcze wszystki dystrybucjach, ale na ubuntu edgy eft, mandriva
 > 2007 one i free, open suse 10.2 i kubuntu 6.10 nie potrzebuje sterownikow), podlaczam telefon
 > pod usb i mi go wykrywa bez problemu jako nosnik danych. Podlacz go pod usb kablem i zobacz czy
 > go wykryje. Niestety na XP bez sterownikow do tego modelu sie nie obejdzie.
 >
 > Pozdrawiam!
Mylisz się piszac że wine tools służy tylko do ustawiania folderu.Może i  nie jest konieczne ale czym zainstalujesz fonty,explorera i parę innych rzeczy?