Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Okropny linux !  (Przeczytany 33288 razy)

gregus

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-02-15, 17:02:07 »
2007-02-14 23:03:26 ush napisał:

> Ja mam pytanie: po co w ogole odpowiadacie na ten post? Przeciez to ewidentny trol, ja bym byl
 > za tym aby watek calkowicie wykasowac :D

Poczytałem sobie troszkę ten wątek i zgadzam się w 150% z przedmówcą .

Mogę się wypowiedzieć tylko w jedyny mi znany sposób.
Linux jest dla ludzi leniwych ale myślących raz dobrze zainstalowany i skonfigurowany działa praktycznie w nieskączoność.
Gość pewnie widział w działaniu którąś z dystrybucji typy mandiva ( Przepraszam nie chcę tym nikogo kto tej dystrybucji używa obrazić ) ale nie widział jak się to instaluje . Nawet Debian i nie mówie tu o serge -u czy o etch -u ale  nawet woody nie był tak skomplikowany w instalacji wystarczyło czytać co instalator pisze.

xavery

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-02-15, 18:42:41 »
>  > Zatroskałbym się o przyszłość syna. Autentycznie.
 >  >
 > Dziękuję za troskę ale proszę się nie troszczyć..

Wyluzuj, nie chciałem Cię urazić a jeśli mi się to udało to mea culpa i przepraszam. I tym razem piszę poważnie.

 > mógłby zastąpić Windę ale wymaga jak widać wiele pracy. Jedyną metodą upowszechnienia jest
 > ułatwienie obsługi sprzętu i łatwość instalacji programów.

Nie wydaje mi się to dobrym kierunkiem. Tak jak pisałem - dla Linuksa lepiej by było gdyby była większa dostępność sterowników urządzeń. Łatwość obsługi to rzecz wtórna. To jest jedną z większych zalet Linuksa, że są dystrybucje obsługiwane okienkowo a są też dystrybucje gdzie samemu się trzeba nagrzebać za co otrzymuje się większą kontrolę nad tym co i jak się instaluje. W Windowsach trudno (o ile jest to możliwe) choćby znaleźć pliki zainstalowane z jakąś aplikacją.

 > Oczywiście można używać komputera zamiast krzyżówki lub mieć za cel życia nadążanie za
 > nowinkami. Ale nie należy przy tym traktować pozostałych jak - nie przymierzając - idiotów. A
 > taka manierka dość często gości na forach linuksowych

Zgadzam się, że często źle się traktuje pytających, ale zrozum też drugą stronę - pytających obowiązują ścisłe zasady których zapisując się na forum zobowiązali się przestrzegać. Tymczasem często się zdarza, że to pytający traktują ludzi odpowiadających jak idiotów.Nie chodzi o to żeby się przerzucać odpowiedzialnością, ale żeby nawzajem szanować siebie i innych.

 > Pozdrawiam

Również pozdrawiam

douglasmclloyd

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-02-15, 19:33:53 »
2007-02-14 00:37:20 Ciseq napisał:

> Dzisiaj sie wręcz niemiło zszokowałem. Naczytałem sie głupot, że jak to fajne jest na linuxie
 > itd. a tu chu... wielki i dwa bombelki. Najlepsze "Instalacja trawa okolo 40 minut"
 > dobre robilem to od 20 poł godziny temu skonczylem .... Winda ze wszystkim by już stała. Ja nie
 > wiem co wy ludzie w tym widzicie, ale ja sie zawiodłem.
 >
 > Wszystkie operacje przez "Terminal" przy czym instalowanie glupiego "Kadu"
 > zajelo mi 20 minut a i tak nie jest zainstalowane bo jakieś protokoły musza byc zainstalowane
 > ...
 >
 > Na dzień dzisiejszy zamieniłbym ten system choćby na winde 98 ....

Na poczatku tez sie meczylem (Fedora core 6). Ale jak juz zaczelo smigac, to Windowsa wykasowalem na dobre i nie mam zamiaru do niego wracac, nawet po tym, jak Microsoft przyslal mi darmowa wersje Visty Business.

P.S.
Winzgroze mam na codzien w robocie.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Okropny linux !
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-02-16, 13:02:22 »
> Dzisiaj sie wręcz niemiło zszokowałem. Naczytałem sie głupot,
> że jak to fajne jest na linuxie
Bo jest, i to nie głupoty, ale trzeba mieć IQ>90

> Najlepsze "Instalacja trawa okolo 40 minut"
I tyle trwa. Wybierz w pakietach tylko podstawowe składniki systemu + notatnik + kalkulator + saper, jak w swoim ukochanym windowsie... W linuxie nieco więcej się instaluje, więc i dłużej trwa. Do tego porównaj rozmiar pakietu przed zainstalowaniem i rozmiar programu. Na coś ten czas idzie.

> Winda ze wszystkim by już stała.
No nie wiem. Pamiętam, że nieźle było roboty z tym, stery, dodatkowe programy, bo windows nawet rar-a nie otworzy, masakra.

> Ja nie wiem co wy ludzie w tym widzicie, ale ja sie zawiodłem.
I oceniłeś to po czasie instalacji. Geniusz.

> Wszystkie operacje przez "Terminal"
Kilka razy szybciej niż wyklikiwanie w durnych okienkach. Owszem, na początku jest to szok, ale teraz bez konsoli ani rusz.

> przy czym instalowanie glupiego "Kadu" zajelo mi 20 minut
Mi zajmuje 30 sekund, ale może szybciej myślę i stąd ten zysk. Do tego Kadu nie jest takie głupie. Bardzo fajny program.

> czytanie tego chlamu na forach "No powinienes to tak zrobić i tak,
> a jak sie nie uda to len jestes, liczac tylko na innych"
Nikt tak nie odpisuje. Jeżeli podany przez kogoś sposób nie działa, to zawsze możesz napisać do niego ponownie.
Ale google też nie gryzie. I owszem, zanim zapytasz, poszukaj sam. To często pojawia się na forach i z tym się zgodzę.
Ci ludzie pomagają dobrowolnie. Jak ci się nie podoba to kup komercyjnego Linuxa z pomocą techniczna. Przynajmniej dostaniesz coś za te pieniądze, a nie jak przy windowsie wyrzucisz w błoto kilkaset zł.

Grafit_alpha3

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-02-16, 18:04:19 »
Mnie zainstalowanie Kadu w Ubuntu zajęło dwa dni i nie zrażam się do Linuxa tylko dlatego, że nie umiem, czy nie wiem czegoś. Teraz od 4 dni ustawiam sieć na Debianie i też się nie poddam.
Skoro winshit instaluje ci się szybciej to gratulacje. Mnie ostatnio przeinstalowanie, konfiguracja i instalacja programów zajęła... 3 dni... a niby wystarczy tylko klikać?

badkonis

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-02-17, 12:50:52 »
2007-02-14 00:37:20 Ciseq napisał:

> Dzisiaj sie wręcz niemiło zszokowałem. Naczytałem sie głupot, że jak to fajne jest na linuxie
 > itd. a tu chu... wielki i dwa bombelki.
Ludzie, dajmy spokoj.
Gosc puscil posta i zakonczyl wspolprace, na forum pewnie tez juz nie wroci, nawet aby zajrzec do odpowiedzi.
A nasze wszelkie wyjasnienia mu i tak nie pomoga, on po prostu nie chce.
Najwazniejsze, ze cisnienie mu zeszlo po tym poscie, szkoda zeby byl sfrustrowany.
Pozdrawiam, tych co wytrwali z L.
B.A.

serge

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-02-17, 12:55:16 »
2007-02-16 18:04:19 Grafit_alpha3 napisał:

> Mnie zainstalowanie Kadu w Ubuntu zajęło dwa dni i nie zrażam się do Linuxa tylko dlatego, że
 > nie umiem, czy nie wiem czegoś. Teraz od 4 dni ustawiam sieć na Debianie i też się nie poddam.
 > Skoro winshit instaluje ci się szybciej to gratulacje. Mnie ostatnio przeinstalowanie,
 > konfiguracja i instalacja programów zajęła... 3 dni... a niby wystarczy tylko klikać?

Czasami linuks bywa uciążliwy, są dziwne problemy z java, z driverami. Podam wam przykład miałem linuksa Mandrake10.1 i nie chciałą mi sie zainstalowac java mimo wielu podpowiedzi i robienia wszystkiego według ksiażki. Gdy zainstalowałem Mandriva Free 2007 java bez problemów sie zainstalowała(postępowałem tak samo) Na mandrake wine otwierał mi ulubiona gre Europa U., na Mandriva wyskakuje błąd. Teraz mam problemy ze sterownikami nvidia i tak wiecznie coś trzeba sie męczyć. Głosnik czasami nieczysto graja czasami czysto. Zgadzam sie jedynie z tym ,że po prezwalczeniu wszystkiego linuks jest stabilny i odpłaci sie długa pracą, ale ja mając wcześniej Xp też bez problemów rok pracowałem i grałem na nim bez zawieszek.Dlatego tera zgdy zmienei komputer wgram dwa systemy Xp i linuksa. Linuks będzie do internetu i prac biurowych a winndows do rozrywki hehe. Kosztowac mnie to bedzie 300 zł.Bo gry np w linuksie to porażka a Cedega jest płatna 70 zł. i nie wszystkie gry otwiera hehe.

Weird

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-02-17, 13:12:18 »
2007-02-16 18:04:19 Grafit_alpha3 napisał:

> Mnie zainstalowanie Kadu w Ubuntu zajęło dwa dni
[...]

dajcie spokój... ;]
ja wlasnie zamowilem Ubuntu dzieki uprzejmosci jednego z chmm, chyba moge juz powiedziec _naszych_ towarzyszy (broni?) - w ramach dzialania "rozdajemy linuxa" ;)
o gustach sie nie dyskutuje, bo powstaja wlasnie takie wojenki...
nie lubisz linuxa - spox, idz wypij piwko (gorzkie) - na zdrowie;
lubisz lina - tez se lyknij (najlepiej z miodem - na te pore roku jak znalazl) ;)
happy new day with Linux! ;p
3mka!

ris

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-01-25, 22:11:51 »
Cytat: Ciseq
Dzisiaj sie wręcz niemiło zszokowałem. Naczytałem sie głupot, że jak to fajne jest na linuxie itd. a tu chu... wielki i dwa bombelki. Najlepsze "Instalacja trawa okolo 40 minut" dobre robilem to od 20 poł godziny temu skonczylem .... Winda ze wszystkim by już stała. Ja nie wiem co wy ludzie w tym widzicie, ale ja sie zawiodłem.

Wszystkie operacje przez "Terminal" przy czym instalowanie glupiego "Kadu" zajelo mi 20 minut a i tak nie jest zainstalowane bo jakieś protokoły musza byc zainstalowane ...

Na dzień dzisiejszy zamieniłbym ten system choćby na winde 98 ....





P.S. Jeszcze dodam, najgorsze jest czytanie tego chlamu na forach "No powinienes to tak zrobić i tak, a jak sie nie uda to len jestes, liczac tylko na innych" ..... - Darujcie sobie takie posty cfaniaczki, bo mysle ze jakies parenascie lat temu to obsluga Amigi była dla was za trudna. A Linux popularnosci tym napewno nie zyska ! I to wam gwarantuje !
Mój brat jest zwykłym użytkownikiem ma windows XP ma identyczne problemy co ty. Czy to oznacza, że windows xp jest zły?
Dlaczego warto promować Linuxa z jego "niedoskonałościami"? Nie zrozumiesz tego bo jesteś dzieckiem. Dzieckiem, które nie rozumie, że jak system operacyjny jest w ręku jednej firmy to jest to złe dla użytkownika.

Disc

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-01-27, 01:38:43 »
Ale po co strzępić sobie język, czy też pisząc bardziej obrazowo - "Zdzierać napisy z klawiatur". Nie chce poznać to go nie zmuszajmy, nie nakłaniajmy. Przyjdzie i na niego kolej. Wszystko w swoim czasie...

ZipoKing

  • Gość
Okropny linux !
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-01-27, 12:24:20 »
W myśl słów kampani "Dzieciom Neo mówimy stanowcze NIE" wątek zamykam :)