Nowe posty

Autor Wątek: Konfiguracja neo w instalce debiana net install  (Przeczytany 1416 razy)

ad3k

  • Gość
Konfiguracja neo w instalce debiana net install
« dnia: 2007-02-13, 18:36:51 »
Mam taki problemik, chcem zainstalowac debiana net install i mam neo, a zeby go zainstalowac musze skonfigurowac neo w polaczeniu ppp i powstaje taki problemik ze nie wiem jak i gdzie co wpisywac :(
Prosiłbym o szczególowy opisik...

Kaka

  • Gość
Konfiguracja neo w instalce debiana net install
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-13, 18:48:56 »
Jaki modem? Wpisz w Google nazwę Twojego modemu i Debian a poradnik sam się znajdzie ;)

severson

  • Gość
Konfiguracja neo w instalce debiana net install
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-13, 21:30:38 »
2007-02-13 18:48:56 Kaka napisał:

> Jaki modem? Wpisz w Google nazwę Twojego modemu i Debian a poradnik sam się znajdzie ;)

Może się nie popiszę, ale warto napisać.

Hint:
W instalatorze Debiana możesz dostać się do konsoli przez ALT+Fx lub CTRL+ALT+Fx gdzie x należy dobrać odpowiednio ;)

Może (ale ne na pewno, bo nie próbowałem) uda się skonfigurować połączenie na czas instalacji.

Hint2:
Tuż po partycjonowaniu dysków można łatwo podmontować (lub są podmontowane) własne dyski. Posiadanie dostępu do własnych plików może być korzystne podczas instalacji ;)

Hint3:
Nie __musisz__ tylko __chcesz__ mieć połączenie podczas instalacji. Ja zainstalowałem z netinstalla przed uzyskaniem połączenia. Działa. :]

P.S. Zdaje się (pewności nie mam), że można się zalogować do systemu zanim będzie potrzebne połączenie ze światem. O ile mnie pamięć nie myli, to po ustaleniu hasła roota można się na tegoż ;) zalogować i  działać w systemie (który jest cokolwiek wkurzający, np. nie ma less albo cywilizowanych edytorów).