Nowe posty

Autor Wątek: Powolne doczytywanie zawartości stron  (Przeczytany 1199 razy)

genek01

  • Gość
Powolne doczytywanie zawartości stron
« dnia: 2007-02-12, 11:00:04 »
Witam
Mam małą sieć na kikla osób. Postawiony jest serewr na slackware. Łącze to neostrada 2 mega podłączona przez router sprzętowy do serwera skrętką. Kiedy podłącze komputer bezpośrednio do routera sprzętowego strony działają o wiele szybciej niż jeśli podłącze się przez serwer. Na serwerze mam jeszcze zrobiony podział przez niceshaper.
Pytanie: czy można to jakoś poprawić zeby chodzilo tak jak na routerze bądź z podobną prędkością?
Dodam jeszcze że ściąganie ze stron i pingi są ok.
Liczę na jakieś podpowiedzi, na linuxie nie znam sie najlepiej, w sumie to niedawno zacząłem interesować się tym systemem i chciałbym go lepiej poznać.

szpuni

  • Gość
Powolne doczytywanie zawartości stron
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-13, 12:28:02 »
2007-02-12 11:00:04 genek01 napisał:

> Witam
 > Mam małą sieć na kikla osób. Postawiony jest serewr na slackware. Łącze to neostrada 2 mega
 > podłączona przez router sprzętowy do serwera skrętką. Kiedy podłącze komputer bezpośrednio do
 > routera sprzętowego strony działają o wiele szybciej niż jeśli podłącze się przez serwer. Na
 > serwerze mam jeszcze zrobiony podział przez niceshaper.
 > Pytanie: czy można to jakoś poprawić zeby chodzilo tak jak na routerze bądź z podobną
 > prędkością?
 > Dodam jeszcze że ściąganie ze stron i pingi są ok.
 > Liczę na jakieś podpowiedzi, na linuxie nie znam sie najlepiej, w sumie to niedawno zacząłem
 > interesować się tym systemem i chciałbym go lepiej poznać.

Poczytaj troche o kolejkowaniu HTB plus o priorytetach na porty im nizszy proirytet dasz portowi w tym wypadku na 80 tym strony beda dzialac szybciej no i przytnij troche p2p bo to ci wlasnie spowalnia lacze