Nowe posty

Autor Wątek: Fedora 6 Neostrada Problem  (Przeczytany 2183 razy)

slawtaz

  • Gość
Fedora 6 Neostrada Problem
« dnia: 2007-02-06, 13:49:52 »
Chcę zainstalować neostradę na fedorze6. Posiadam modem Sagem F@st 800 E2T. Sciągnąłem sterowniki z http://download.gna.org/eagleusb/eagle-usb-2.3.0/eagle-usb-2.3.3.tar.bz2 Rozpocząłem instalacje poprzez ./configure i sprawdza tam różne rzeczy po czym wywala błąd error: kernel-sources cannot be found. Ściągnałem więc źródła z http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/core/6/source/SRPMS/kernel-2.6.18-1.2798.fc6.src.rpm i przystąpiłęm do ich instalacji poleceniami
rpm -ivh kernel-2.6.18-1.2798.fc6.src.rpm
oraz rpmbuild -bp --target=i586 kernel-2.6.spec
no i na końcu stworzyłem dowiązanie symboliczne żeby źródła były dostępne z /usr/src/ poleceniem ln -s

I problem polega na tym że dalej wywala mi błąd o braku źródeł :/
Czy ja robie coś źle przy instalacji źródeł oraz jak można sprawdzić czy źródła się poprawnie zainstalowały ?? Czy może sterowniki te które chce uzyć poprostu nie są w stanie współpracować z tak nowymi źródłami ??

Kiedyś instalowałem to na RedHat 9 i wszystko poszło gładko :|

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Fedora 6 Neostrada Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-06, 13:52:57 »
2007-02-06 13:49:52 slawtaz napisał:

 > Czy ja robie coś źle przy instalacji źródeł oraz jak można sprawdzić czy źródła się poprawnie
 > zainstalowały ?? Czy może sterowniki te które chce uzyć poprostu nie są w stanie współpracować z
 > tak nowymi źródłami ??

Nie znam fedory, ale czy nie ma w jej zasobach gotowych paczek ze sterownikami eagle-usb? Poza tym zainstaluj pliki nagłówkowe (kernel-headers) odpowiednie dla jądra w Twoim systemie i powinno być ok.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

slawtaz

  • Gość
Fedora 6 Neostrada Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-06, 16:04:54 »
Pliki nagłówkowe są zainstalowane