Nowe posty

Autor Wątek: Formatowanie dyskietek  (Przeczytany 7756 razy)

Arutim

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« dnia: 2005-07-20, 11:29:48 »
Hej! To znowu ja. Tym razem mam troszke inny problem. Mianowicie KDE jest instalowane przez emerge kdebase-startkde no (split ebuildy). Doinstalowalem kde-i18n wiec polski i polskie czcionki mam tylko ze nie moge wpisac ani jednego polskiego znaku..:(. W centrum sterowania nie ma nawet wzmianki o klawiaturze (poza miejscem gdzie mozna sobie z numerycznej zrobic myszke :D)... Prosze o pomoc

xis

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-20, 12:21:43 »
Najwyra?niej Twój XSerwer nie jest przystosowany do obs?ugi polskiej klawiatury. Wyedytuj plik /etc/X11/xorg.conf (albo /etc/X11/XF86Config, w zale?no?ci od tego, który znajdziesz) w sekcji InputDevice odpowiadaj?cej za klawiatur?. Powinny si? tam znale?? nast?puj?ce wpisy:
 
 Driver      \\"keyboard\\"
 Option     \\"XkbModel\\" \\"pc105\\"
 Option     \\"XkbLayout\\" \\"pl\\"

Oczywi?cie XkbModel mo?e by? inny, bo mo?esz u?ywa? innej klawiatury.

greg000

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-20, 12:49:50 »
Bez XkbLayout tez dziala bo tak mam. Poprostu musisz w KDE ustawic polska klawiature i bedzie wszystko OK.
Jezeli nie masz tej opcji w KDE to znaczy ze musisz pewnie cos doinstalowac.

Arutim

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-20, 13:00:40 »
2005-07-20 12:49:50 greg000 napisa?:

> Bez XkbLayout tez dziala bo tak mam. Poprostu musisz w KDE ustawic polska klawiature i bedzie
 > wszystko OK.
 > Jezeli nie masz tej opcji w KDE to znaczy ze musisz pewnie cos doinstalowac.

Najbardziej to jestem ciekawy co ...

greg000

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-20, 14:50:47 »
W KDE w Centrum Sterownia masz Ustawienia regionalne czy jakos tak i tam masz opcje zwiazane z klawiatura. Wystarczy wybraz poslki programisty w ukladzie klawiatury i wszystko dziala. Sprawdz dobrze bo te opcje musisz miec.

Arutim

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-20, 14:55:27 »
2005-07-20 14:50:47 greg000 napisa?:

> W KDE w Centrum Sterownia masz Ustawienia regionalne czy jakos tak i tam masz opcje zwiazane z
 > klawiatura. Wystarczy wybraz poslki programisty w ukladzie klawiatury i wszystko dziala.
 > Sprawdz dobrze bo te opcje musisz miec.

Jakby bylo to juz bym dawno zmienil... az taki glupi to nie jestem. Kilka lat siedzialem na slackware... ale teraz sie wziolem za gentoo i zainstalowalem ze split-ebuildow (jezeli wiesz co to takiego) i np. po zainstalowaniu nie bylo \\"paska zadan\\" wiec pewnie i to nie zostalo zainstalowane i chcialbym wiedziec jak to sie nazywa zebym mogl to doinstalowac...

greg000

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-20, 15:00:10 »
A moze ci poprostu brakuje kdeadmin. Sprawdz czy to masz.

Arutim

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-20, 15:00:47 »
Zapomnialem dodac ze ustawienia regionalne sa ale nie ma ustawien klawiatury

Arutim

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-20, 15:06:21 »
2005-07-20 15:00:10 greg000 napisa?:

> A moze ci poprostu brakuje kdeadmin. Sprawdz czy to masz.
 >

Dzieki za pomoc. To pewnie jest to tylko ze mi polowa kde blokuje to wiec tego nie zainstaluje... w miedzy czasie zrobilem tak jak podpowiadal kolega i dziala wiec nie ma zadnego problemu z pisaniem po polsku. jeszcze raz thx

greg000

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-20, 15:10:45 »
Jezeli instalowales ze split-ebuild to musisz odpowiednia wersje teraz doinstalowac  prawdopodobnie kdeadmin-meta, zreszta popatrz do katalogu portage/kde.

individual

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-21, 09:03:53 »
To dorzuc? pytanie:
kde-3.4.1 instalowane z ebiuldów, kompilator 3.4.4, kernel 2.6.12 + xorg 6.8.2
kdm po starcie wisi bez komunikatów o b??dzie w xorg.log ani kdm.log
Jak odpal? xdm i zaloguj? si? do kde to owszem odpala si? ale wiesza przy starcie splash screenu albo podczas otwierania centrum sterowania.
Any ideas?

greg000

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-07-21, 15:57:14 »
A jak uruchomisz same X\\'y to tez tak masz ? Moze masz kompilowane z zbyt ostrymi ustawieniami do kompilatora. Jaka grafika ?

Zajrzyj tez na moze na gentoo.pl, gentoo.org

individual

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-07-25, 09:25:41 »
2005-07-21 15:57:14 greg000 napisał:

> A jak uruchomisz same X\\'y to tez tak masz ? Moze masz kompilowane z zbyt ostrymi ustawieniami do
 > kompilatora. Jaka grafika ?
 >
 > Zajrzyj tez na moze na gentoo.pl, gentoo.org

nvidia 440
flagi są rzeczywiście ostre.
Po zmianie ekranu spalshscreena z domyślnego na blue-coś tam kde startuje OK.
Wywala mi się przy:
Control center - ale poszczególne moduły dostępne z paska poprzez menu konfiguracji działają. No poza Ekran - tzn tło czy wygaszacz mogę ustawić ale próba zmiany rozdzielczości działają.
Wywla się też na konquerorze ale przy próbie korzystania z internetu - przeglądanie plików na dysku działa. Również centum informacyjne zawiesza kompa.
CFLAGS=\\" -march=athlon-xp -mtune=athlon-xp -O3 -pipe -s -fforce-addr -momit-leaf-frame-pointer -fomit-frame-pointer -ftracer\\"
CXXFLAGS=to samo bez -fomit-frame-pointer z dodanym \\"-fvisibility-inlines-hidden\\"
Kompilator 3.4.4

Tabletka

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-07-20, 10:31:41 »
Mam linuxa Mandrake 10. Mój problem polega na tym, ?e nie mog? sformatowa? dyskietek. Je?li mam now? dyskietk?, to ma ona system plików FAT i kiedy wpisuj? polecenie fdformat /dev/fd0u1440, to pjawia si? komunikat Read-only file system. Próbowa?am korzysta? z programu KFloppy, ale on te? nie sformatowa? i nie wy?wietla ?adnego komunikatu. Kiedy? raz uda?o mi si? formatowania, ale teraz nie wiem jak.
Z góry dzi?ki za pomoc.
                          Tabletka

greg000

  • Gość
Formatowanie dyskietek
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-07-20, 11:52:01 »
A moze dyskietka zabezpieczona jest co ?