Nowe posty

Autor Wątek: Sterownik do Radeona X1600  (Przeczytany 5814 razy)

w4nd4l

  • Gość
Sterownik do Radeona X1600
« dnia: 2007-02-01, 17:46:36 »
Witam ;)
Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem karty ATI Radeon X1600 Series. Posiadam najnowsze ubuntu. Po zainstalowaniu system nie wykrył prawidłowych sterowników (przez co gnom trochę się ciął). Zainstalowałęm sterownik fglrx, podmieniłem xorg. Gnom się już nie tnie, ale o xgl/beryl/grach mogę pomarzyć w tej chwili ;) (nie śmiać się, to system Dekstopowy ;) )
Góglowałem, ale nie znalazłem żadnego stosownego sterownika (w dodatku mam teraz problemy z internetem i nie bardzo mogę sobie pozwolić na dogłębne buszowanie po 50 stronach w google :D)
Macie jakąś sugestie?
pozdrawiam

edit:
po wpisaniu fglrxinfo dostaje wynik:
Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0".
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.5.1)

toranaga

  • Gość
Sterownik do Radeona X1600
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-01, 17:55:16 »
2007-02-01 17:46:36 w4nd4l napisał:

> Witam ;)
 > Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem karty ATI Radeon X1600 Series. Posiadam najnowsze ubuntu.
 > Po zainstalowaniu system nie wykrył prawidłowych sterowników (przez co gnom trochę się ciął).
 > Zainstalowałęm sterownik fglrx, podmieniłem xorg. Gnom się już nie tnie, ale o xgl/beryl/grach
 > mogę pomarzyć w tej chwili ;) (nie śmiać się, to system Dekstopowy ;) )
 > Góglowałem, ale nie znalazłem żadnego stosownego sterownika (w dodatku mam teraz problemy z
 > internetem i nie bardzo mogę sobie pozwolić na dogłębne buszowanie po 50 stronach w google :D)
 > Macie jakąś sugestie?
 > pozdrawiam
 >
 > edit:
 > po wpisaniu fglrxinfo dostaje wynik:
 > Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0".
 > display: :0.0  screen: 0
 > OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
 > OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
 > OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.5.1)
 >

a ja jednak:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=XFree86-DRI%22+missing+on+display+%22:0.0%22&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

fcornejo

  • Gość
Sterownik do Radeona X1600
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-26, 23:48:24 »
2007-02-01 17:46:36 w4nd4l napisał:

> Witam ;)
 > Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem karty ATI Radeon X1600 Series. Posiadam najnowsze ubuntu.
 > Po zainstalowaniu system nie wykrył prawidłowych sterowników (przez co gnom trochę się ciął).
 > Zainstalowałęm sterownik fglrx, podmieniłem xorg. Gnom się już nie tnie, ale o xgl/beryl/grach
 > mogę pomarzyć w tej chwili ;) (nie śmiać się, to system Dekstopowy ;) )
 > Góglowałem, ale nie znalazłem żadnego stosownego sterownika (w dodatku mam teraz problemy z
 > internetem i nie bardzo mogę sobie pozwolić na dogłębne buszowanie po 50 stronach w google :D)
 > Macie jakąś sugestie?
 > pozdrawiam
 >
 > edit:
 > po wpisaniu fglrxinfo dostaje wynik:
 > Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0".
 > display: :0.0  screen: 0
 > OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
 > OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
 > OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.5.1)
 >