Nowe posty

Autor Wątek: Zamiana Mandrivę na Ubuntu  (Przeczytany 1469 razy)

eser

  • Gość
Zamiana Mandrivę na Ubuntu
« dnia: 2007-01-29, 20:18:09 »
Mam zainstalowaną Mandrivę i Windowsa. Chciałby usunąć Mandrivę i zainstalować Ubuntu. W Mandrivie jest program Lilo a w Ubuntu inny. Czy instalacja Ubuntu automatycznie usunie Mandrivę i lilo, czy przypadkiem nic nie nabroję.

agamemnons

  • Gość
Zamiana Mandrivę na Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-29, 21:09:09 »
2007-01-29 20:18:09 eser napisał:

> Mam zainstalowaną Mandrivę i Windowsa. Chciałby usunąć Mandrivę i zainstalować Ubuntu. W
 > Mandrivie jest program Lilo a w Ubuntu inny. Czy instalacja Ubuntu automatycznie usunie Mandrivę
 > i lilo, czy przypadkiem nic nie nabroję.

Aby przy instalacji Ubuntu nie było najmniejszych problemów to spróbuj z pod Windowsa jakims programem służącym do zarządzania dyskami przeformatować partycje (ext3) na której znajduje się Mandriva,
żeby nie było problemów z umieszczeniem boot loadera, pod dosem wpisz komende która wyczyści ci sektor w którym masz obecnie lilo (cfdisk /mbr)
A następnie instaluj Ubuntu.
Oczywiście to jest moja propozycja.

Kaka

  • Gość
Zamiana Mandrivę na Ubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-29, 21:13:05 »
Prościej już być nie może... Ubuntu, dalej, dalej, dalej, zakończ. Czego chcesz więcej?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=20 Zobacz demonstrację o instalacji Linuksa.

chmooreck

  • Gość
Zamiana Mandrivę na Ubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-29, 21:44:09 »
2007-01-29 21:09:09 agamemnons napisał:

 > Aby przy instalacji Ubuntu nie było najmniejszych problemów to spróbuj z pod Windowsa jakims
 > programem służącym do zarządzania dyskami przeformatować partycje (ext3) na której znajduje się
 > Mandriva,
 > żeby nie było problemów z umieszczeniem boot loadera, pod dosem wpisz komende która wyczyści ci
 > sektor w którym masz obecnie lilo (cfdisk /mbr)
 > A następnie instaluj Ubuntu.
 > Oczywiście to jest moja propozycja.

Zupełnie niepotrzebne...

Kaka

  • Gość
Zamiana Mandrivę na Ubuntu
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-29, 21:55:33 »
Co za problem GRUBa zainstalować? http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=693