Nowe posty

Autor Wątek: Kilka pytań  (Przeczytany 2188 razy)

invader4

  • Gość
Kilka pytań
« dnia: 2007-01-24, 18:54:46 »
Przede wszytkim jestem nowy więc wypadało by się przywitać. Witam i pozdrawiam. Postanowiłem, że "pobawie się linuxem". Nie sądziłem, że jest to taka fajna zabawa, więc postanowiłem, że powiększę wiedzęna ten temat. A więc, jestem początkującym użytkownikiem linuxa. Na swoim kompie (słabym) mam 2 systemy Win i Ubuntu (Xfce). Prawdę mówiąc to częściej siedzę na linuxie mimo tego, że mam pod nim tylko XMMS, Openoffice, K3b, internet i kilka podstawowych programów. Brak gier wcale mi nie przeszkadza, kestem u mnie w "szkole" jedynym 14latkiem który nie jest zapalonym graczem. Uważam, że linux może być czymś dla mnie - stabilność, WOLNOŚĆ.

To było tak na marginesie. Teraz kilka pytań. Postanowiłem, że na czas wyboru zmienię dystrybucję. Próbowałem Fedroa 4, Debian(spoko), mam zamiar wypróbować SUSE 9.3 (ze względu na sprzęt 9.3). Czytałem coś, ale nie wyczytałem i tu moje 1 pytanie: Czy suse 9.3 jest darmowe? I czy konfihuracja internetu jest trudna gdy mam dane tylko IP (mój, bramka,maska) DNS'y i dane pppoe (pppoeconf).

Ah zapomnialem: jeszcze pytanie: czy programy z KDE i Gnome działają mniej wydajnie (gorzej) na XFCE.

Pozdrawiam.

xavery

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-24, 19:19:02 »
> Brak gier wcale mi nie przeszkadza, kestem u mnie w "szkole" jedynym 14latkiem który
 > nie jest zapalonym graczem. Uważam, że linux może być czymś dla mnie - stabilność, WOLNOŚĆ.

Jestem pod wrażeniem:) Jak najbardziej szczerze. Myślałem, że w wieku 14 lat komputer uznaje się za trudniejszą w używaniu konsolę do gier:) Życzę powodzenia i wytrwałości.

 > sprzęt 9.3). Czytałem coś, ale nie wyczytałem i tu moje 1 pytanie: Czy suse 9.3 jest darmowe? I

Suse jest jednym z raczej niewielu popularnych Linuksów z którym nie miałem do czynienia, ale o ile wiem, to starsze wersje Suse były w pełni darmowe a obecnie darmową wersją jest OpenSuse 10.2 i tę wersję jako najnowszą polecam.

 > czy konfihuracja internetu jest trudna gdy mam dane tylko IP (mój, bramka,maska) DNS'y i dane
 > pppoe (pppoeconf).

Połączenia typu ppp są (jak dla mnie) upierdliwe. A bardziej upierdliwą wersją jest właśnie pppoe:) Ale oczywiście wszystko jest do zrobienia.


chmooreck

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-24, 19:46:22 »
2007-01-24 18:54:46 invader4 napisał:

 > Ah zapomnialem: jeszcze pytanie: czy programy z KDE i Gnome działają mniej wydajnie (gorzej) na
 > XFCE.

Chodzą co najmniej tak dobrze, jak pod środowiskami, dla których 'są stworzone'.

P.S. Przeczytaj http://rtfm.killfile.pl, na prawdę warto...

invader4

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-24, 20:25:07 »
2007-01-24 19:19:02 xavery napisał:

 > Jestem pod wrażeniem:) Jak najbardziej szczerze. Myślałem, że w wieku 14 lat komputer uznaje
 > się za trudniejszą w używaniu konsolę do gier:) Życzę powodzenia i wytrwałości.

Eh dzięki, ale nie wiem czy jest się czym chwalić. Ok dzięki wam. Problem rozwiązany

Zbooj

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-24, 21:28:38 »
2007-01-24 20:25:07 invader4 napisał:

> 2007-01-24 19:19:02 xavery napisał:
 >
 >  > Jestem pod wrażeniem:) Jak najbardziej szczerze. Myślałem, że w wieku 14 lat komputer
 > uznaje
 >  > się za trudniejszą w używaniu konsolę do gier:) Życzę powodzenia i wytrwałości.
 >
 > Eh dzięki, ale nie wiem czy jest się czym chwalić. Ok dzięki wam. Problem rozwiązany
 >

Taaaa SUSE wolny jak w pysk strzelił. OpenSuse to jak Fedorka, Suse ma Novell a Fedorke Red Hat i trzepią na tym kase.

To pisałem ja, zapalony debianowiec :P