Nowe posty

Autor Wątek: logowanie do kadu  (Przeczytany 3957 razy)

jaceksz2

  • Gość
logowanie do kadu
« dnia: 2007-01-23, 12:29:31 »
potrzebuje pomocy jak w kadu mozna zalozyc nowego uzytkownika nie tracac obecnego bo zauwazylem ze nie dziala wylogowywanie urzytkownika tak jak w gadu dzialalo a nie chce tracic kontaktow zony i miec swoj numer

zebra

  • Gość
logowanie do kadu
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-23, 13:19:11 »
Po pierwsze załóż "lubej" nowego użytkownika w systemie, uruchom kadu i zaloguj -nie jest dobrze, jak dwie lub wiecej osób pracuje na tym samym logowaniu, bo ktoś ci wczesniej lub później namiesza albo skasuje, albo przeczyta to, czego bys nie chciał żeby ktos przeczytał.
Jak koniecznie chcesz żeby kadu drugiej osoby było na twoim logowaniu, to po prostu w konsoli zaloguj te druga osobe i odpal kadu. Nie jest to zbyt eleganckie i robisz na własne ryzyko, ale u mnie swego czasu to działało.

Drugi znany mi sposób: cału profil gadu (logowanie, historia, ustawienia itd) jest w katalogu domowym użytkownika w ukrytym .gg a od wersji kadu5 w .kadu. Można się więc bawić podmieniając te foldery (uwaga! róbimy to przy zamknietym programie, bo mozna stacić jakieś dane).

Jak ktos ma inne to niech sie podzieli, przyda się.

gomath

  • Gość
logowanie do kadu
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-23, 13:58:19 »
"Moduł Profiles dodaje obsługę profili w Kadu. Moduł nie umożliwia wyboru profilu na starcie programu ale odpalenie kolejnych profili w trakcie działania programu, czy autostart wybranych profili podczas uruchomienia (Kadu z linii 0.5). "

http://www.kadu.net/w/Profiles

Więcej modułów: http://www.kadu.net/w/Moduły

Jest też inny sposób dobry, jeśli dwie instancje kadu mają być uruchomione jednocześnie dla różnych użytkowników. Można drugie kadu uruchomić jako inny użytkownik (oczywiście trzeba podać jego hasło):

su stanislaw -c 'kadu' &

dzordz

  • Gość
logowanie do kadu
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-23, 18:54:38 »
2007-01-23 12:29:31 jaceksz2 napisał:

> potrzebuje pomocy jak w kadu mozna zalozyc nowego uzytkownika nie tracac obecnego bo zauwazylem
 > ze nie dziala wylogowywanie urzytkownika tak jak w gadu dzialalo a nie chce tracic kontaktow
 > zony i miec swoj numer


moja żona odpala kadu , a ja uzywam koperte
pozdr
dzordz