Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu  (Przeczytany 20704 razy)

bjulek

  • Gość
Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu
« dnia: 2007-01-23, 01:25:13 »
Mam oryginalne plytki, wersja 6.06 (na pc, mac-a i pc-64-bit) i 5.10 jakby ktos chcial. na terenie Lublina

ASOT

  • Gość
Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-18, 08:18:48 »
2007-01-23 01:25:13 bjulek napisał:

> Mam oryginalne plytki, wersja 6.06 (na pc, mac-a i pc-64-bit) i 5.10 jakby ktos chcial. na
 > terenie Lublina

Witam,
Jestem początkujący jeśli chodzi o Linux, nigdy nie miałem z nim styczności. Jaka jest róznica między tymi wersjami ubuntu,kubuntu,diabian,mandrivia.Czy to wszystko sa jakies odmiany linuxa czy o co tu chodzi?
Na tym screenie widac ze rózne windowsowkie aplikacje działaja, typu gg,skype,nero,firefox tylko nie wiem jak z grami. http://www.linux.pl/?id=foto

Aha mam dobra maszynę nie wiem czy ja jakies ograniczenia co do sprzętu i zainstalowania Linuxa(mam AMD Athlon X2 64)
Jesli mozesz mi powiedziec pare słow o Linuxie,bede wdzieczny za pomoc,pozdrawiam

bjulek

  • Gość
Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-10, 20:24:56 »
Ubuntu, kubuntu, xubuntu roznia sie srodowiskami graficznymi generalnie wszystkie sa proste w obsludze i wszystkie beda dobrze chodzic na twoim komputerze. Kde, ktore jest w kubuntu jest najbardziej rozbudowane. Edubuntu to ubuntu z aplikacjami do nauki, ale raczej takimi na poziomie podstawowki a nie studiow:P. Jesli naprawde nie miales nigdy stycznosci z linuxem to polecilbym ci suse, tam wszystko mozna sobie wyklikac i masz do niego ogromna ilosc programow dostepna juz w czasie instalacji (np. firefox), a ponadto masz w internecie sporo pakietow dla niego, ktore mozesz zainstalowac dwuklikiem. Skype jest dostepny dla linuxa, a zamiast gg mozesz sobie uzywac kadu - klienta protokolu gg dla linuxa, ktory w niczym nie ustepuje gg, o ile nie jest lepszy:P, a nie ma denerwujacych reklam:). Zamiast nero masz dobry program k3b, ktory wcale nie jest od nero gorszy. jest wersja nero na linuxa, ale to straszna lipa:). Jesli chodzi o programy windowsowe to jest Wine - pozwala ono uruchamiac programy windowsowe (tylko po co?). przez wine uruchamialem windowsowego unreala tournamenta, wiec windowsowe aplikacje moga dzialac tez pod linuxem. Gry takie jak np. Unreal tournament 2004, Sim City 3000, quake3, enemy teritory, america's army itd. sa tez dostepne dla linuxa.  Poza tym do linuxa w zasadzie nie ma wirusow, nie zawiesza sie, jest darmowy, srodowiska graficzne sa proste w obsludze i ladnie wygladaja (linux od paru ladnych lat nie straszy juz konsolą). Często wychodzą aktualizacje (nie jak w windows: pomimo znanych bledow czekasz 2 lata na service packa, ktory zwykle wprowadza nowe bledy:), zazwyczaj wszystkie sterowniki instaluja sie same, nie musisz defragmentowac dysku itd.

bjulek

  • Gość
Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-04-10, 20:35:09 »
jesli masz jakies pytania dotyczace wyboru dystrybucji, albo dotyczace ogolnie linuxa to pisz na mejla

dodzia125

  • Gość
Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-04-13, 10:07:03 »
2007-01-23 01:25:13 bjulek napisał:

> Mam oryginalne plytki, wersja 6.06 (na pc, mac-a i pc-64-bit) i 5.10 jakby ktos chcial. na
 > terenie Lublina

dodzia125

  • Gość
Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-04-13, 10:10:43 »
:
hej mam pytanko dostalam wlasnie orginalne płytki ubuntu kubuntu edubuntu i własciwie to nie mam pojecia z jakiej racji bo ja tego nigdy u nikogo nie zamawialam nie wiem czy one sa platne.wysłała mi je jakas firma z holandii.
> Ubuntu, kubuntu, xubuntu roznia sie srodowiskami graficznymi generalnie wszystkie sa proste w
 > obsludze i wszystkie beda dobrze chodzic na twoim komputerze. Kde, ktore jest w kubuntu jest
 > najbardziej rozbudowane. Edubuntu to ubuntu z aplikacjami do nauki, ale raczej takimi na
 > poziomie podstawowki a nie studiow:P. Jesli naprawde nie miales nigdy stycznosci z linuxem to
 > polecilbym ci suse, tam wszystko mozna sobie wyklikac i masz do niego ogromna ilosc programow
 > dostepna juz w czasie instalacji (np. firefox), a ponadto masz w internecie sporo pakietow dla
 > niego, ktore mozesz zainstalowac dwuklikiem. Skype jest dostepny dla linuxa, a zamiast gg mozesz
 > sobie uzywac kadu - klienta protokolu gg dla linuxa, ktory w niczym nie ustepuje gg, o ile nie
 > jest lepszy:P, a nie ma denerwujacych reklam:). Zamiast nero masz dobry program k3b, ktory wcale
 > nie jest od nero gorszy. jest wersja nero na linuxa, ale to straszna lipa:). Jesli chodzi o
 > programy windowsowe to jest Wine - pozwala ono uruchamiac programy windowsowe (tylko po co?).
 > przez wine uruchamialem windowsowego unreala tournamenta, wiec windowsowe aplikacje moga dzialac
 > tez pod linuxem. Gry takie jak np. Unreal tournament 2004, Sim City 3000, quake3, enemy
 > teritory, america's army itd. sa tez dostepne dla linuxa.  Poza tym do linuxa w zasadzie nie ma
 > wirusow, nie zawiesza sie, jest darmowy, srodowiska graficzne sa proste w obsludze i ladnie
 > wygladaja (linux od paru ladnych lat nie straszy juz konsolą). Często wychodzą aktualizacje (nie
 > jak w windows: pomimo znanych bledow czekasz 2 lata na service packa, ktory zwykle wprowadza
 > nowe bledy:), zazwyczaj wszystkie sterowniki instaluja sie same, nie musisz defragmentowac dysku
 > itd.

bjulek

  • Gość
Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-04-14, 20:04:01 »
sa darmowe. Moze zamowil twoj brat, ojciec, matka, babcia, pies...:P. Kazdy sobie moze zamowic:)

xxxxxxxxxx

  • Gość
Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-09-20, 19:16:56 »
Witam.
Jaką dystrybucję wybrać na kompa z procesorem P3 500 MHz, płyta główna Apollo Pro Plus na chipsecie VIA, karta graficzna NVidia GForce 2. Czy Kubuntu będzie działać na czymś takim? Ostatnio instalowałem debiana i wystąpił jakiś problem z X'ami.
Pozdrawiam.

araseklbn

  • Gość
Lublin - ubuntu, kubuntu, edubuntu
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-11-11, 00:57:37 »
Siemanko bjulek masz może najnowszą wersję KUBUNTU ? Jak tak to odezwij się 2913514. Dzięki