Inne > Inne

GNU/GPL - pytanie

(1/3) > >>

bryla:
Witam
To pewnie jakis banal ale ja mam problem.
Jak moge usunac z pliku tekstowego kolumne np 4 i 7 ale tak zeby zostaly kolumny 1,2,3,5,6,8. Znam metode separatora ale ona usuwa wszystko:( Chodzi mi np o cos takiego:
Jeden       Dwa       trzy      cztery
12312       345        345      3456
42344       456        456      45645
I zeby zostalo np 1 i 4 czyli
Jeden   cztery
12312   3456
42344   45645
Z gory wielkie dzieki

bryla:
JUZ SOBIE PORADZILEM:)

bryla:
Dla potomnych jak by ktos szukal to jest odpowiedz:) awk \\' {print $1 \\" |   \\" $2 \\" |   \\" $4}\\'

arti040:
Witam,
mam pytanie do osob orientujacych sie w kwestii licencji GPL i jej warunkow:

Czy, jesli rozwijam jakis projekt GNU, ktorego nie jestem glownym autorem (jedynie pomagam), to moge sobie zastrzec prawo do wersji binarnej tego programu i rozprowadzac go za oplata? (Oczywiscie zrodla udostepniajac za darmo)

wojt_ass:
za:
http://www.gnu.org.pl/text/licencja-gnu.html

"Niniejsze wymogi odnoszą się do zmodyfikowanej pracy jako całości. Jeśli dające się ustalić sekcje danej pracy nie pochodzą od Programu i mogą być racjonalnie uważane za samodzielne i odrębne same w sobie, to niniejsza Licencja i jej warunki nie mają zastosowania do takich sekcji przy rozprowadzaniu ich przez ciebie jako odrębne prace. Jeśli jednak rozprowadzasz je jako część całości, będącej pracą opartą na Programie, rozpowszechnianie tej całości musi być dokonywane na warunkach niniejszej Licencji, której zezwolenia dla innych licencjobiorców rozciągają się w  całej szerokości na tę całość, a tym samym i na każdą indywidualną jej część, niezależnie od jej autorstwa."

Wszystko zależy od interpretacji tego pkt licencji i odniesieniu go do:

"Możesz modyfikować swoją kopię czy kopie Programu oraz dowolne jego części, tworząc przez to pracę opartą na Programie, jak również kopiować i rozprowadzać takie modyfikacje i pracę na warunkach podanych w pkt.1 powyżej - pod warunkiem przestrzegania całości poniższych wymogów:"

"Jeśli dające się ustalić sekcje danej pracy nie pochodzą od Programu i mogą być racjonalnie uważane za samodzielne i odrębne same w sobie, to niniejsza Licencja i jej warunki nie mają zastosowania do takich sekcji przy rozprowadzaniu ich przez ciebie jako odrębne prace."

Wydaje mi się, ze musiałbyś się bardzo wysilić, sama zmiana tekstu w menu nie wystarczy... Konieczne było by przepisanie dużej części gry, zupełna zmiana kształtu menu, zasad jego funkcjonowania itp. , a nie zwykłe przetłumaczenie treści ;-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej