Nowe posty

Autor Wątek: phlak  (Przeczytany 1236 razy)

rebus

  • Gość
phlak
« dnia: 2007-01-14, 02:59:41 »
Hej,mam problem z wypełnieniem pól do konfiguracji sieci.Gdy chce wypełnic pola z numerami ip,dns itp to klikam apple i nic sie nie dzieje procz znikniecia okienka.Po czy gdy ponownie tam wchodze sa tam spowrotem oryginalne ustawienia sieci i tak jest zawsze.Do tego nie wiem co mam wpisac w puste pola na dole na jakis napis,to samo jest na samej gorze tylko nie reaguje.Sciagałem juz trzeci raz z innego zrodła a nawet wersje little boy i jest tak samo jak w wersji 0.3.Nie wiem czy jest to wina sprzetu,mam plyte głowna gigabyte ga-945gm-s2 i mandriva chodzi bez problemu a phlak nie widzi sieci..A moze to ja w ogole nie wiem gdzie te dane wpisywac? nic juz ......nie wiem

rysban

  • Gość
phlak
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-14, 08:33:47 »
2007-01-14 02:59:41 rebus napisał:

> Hej,mam problem z wypełnieniem pól do konfiguracji sieci.Gdy chce wypełnic pola z numerami
 > ip,dns itp to klikam apple i nic sie nie dzieje procz znikniecia okienka.Po czy gdy ponownie
 > tam wchodze sa tam spowrotem oryginalne ustawienia sieci i tak jest zawsze.Do tego nie wiem co
 > mam wpisac w puste pola na dole na jakis napis,to samo jest na samej gorze tylko nie
 > reaguje.Sciagałem juz trzeci raz z innego zrodła a nawet wersje little boy i jest tak samo jak
 > w wersji 0.3.Nie wiem czy jest to wina sprzetu,mam plyte głowna gigabyte ga-945gm-s2 i mandriva
 > chodzi bez problemu a phlak nie widzi sieci..A moze to ja w ogole nie wiem gdzie te dane
 > wpisywac? nic juz ......nie wiem
Ustawienia sieci wykonujesz jako administrator ? (root) ? Jeżeli sztywno musisz podać  swoje IP oraz pozostałe parametry to wyłącz DHCP - powinieneś ustawić te parametry przy instalacji na zakończenie jak wyświetla konfigurację sprzętu to i jest tam konfiguracja sieci . Możesz teraz wejść w ustawienia ale tylko jako root zmienisz ustawienia sieci . W ustawienia powinieneś wpisać wszystkie dane podane przez administratora sieci na umowie zależnie od tego czego żąda administrator . Podejrzewam że pierwsze pole to jest nazwa komputera w sieci np numer PC34 a na końcu może być domena (strona lub serwer administratora) . Podałeś zbyt mało danych . Nie wiem czego Ci brakuje może bramy lub DNS .

donigla

  • Gość
phlak
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-07, 20:52:56 »
no ja mam dokladnie to samo z phlakiem
widze ze to nie tylko moj problem z siecia


to jest tak iz phlak 'widzi' karte sieciowa  
ale jest ona nie aktywna
np  ifconfig -a     device not found
dhcpd                no such device
lspci                  ethernet controller Realtek
ifconfig eth0 up   ;nic sie nie pojawia (natomiast net zaczyna dzialac
ale z jakimi problemami)
nmap                 pracuje tak jak by chcial a nie mogl np. skan jednego konkretnego ip nie robi problemu  natomiast zeskanowanie calej okolicy juz jest niemozliwe np. nmap -sP 15.15.111.*

update oprogramowania tez nie dziala

i co ja mam z tym zrobic aby zaczelo normalnie pracowac ??

pomocy