Nowe posty

Autor Wątek: GG - widoczność niewidocznych  (Przeczytany 13231 razy)

Earth

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« dnia: 2007-01-15, 21:09:45 »
Na windowsie do gg była taka wtyczka, która pozwalała podejrzeć czy naprawdę ktoś jest ukryty.

Czy jest jakaś możliwość takiego sprawdzania na linuxie?

Kaka

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-15, 21:21:45 »
Skoro Ty chcesz widzieć innych statusy, no to ja chcę podsłuchiwać Twoje rozmowy? No co? Zdziwiony? Zastanów się nad tym co piszesz!




Earth

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-15, 21:38:42 »
Pisze o tym co jest na windowsie możliwie.

Najpierw sprawdza sie ostatnie ip użytkownika, a po tem ping. Na takiej zasadzie to działa.

gelon

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-15, 22:04:18 »
2007-01-15 21:09:45 Earth napisał:

> Na windowsie do gg była taka wtyczka, która pozwalała podejrzeć czy naprawdę ktoś jest ukryty.
 >
 > Czy jest jakaś możliwość takiego sprawdzania na linuxie?


kadu spy, ale uważaj jak tego używasz, bo dostaniesz bana, ewentualnie  kopete

Kaka

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-15, 22:08:51 »
To jest "niemoralne" według mnie. A chciałbyś żeby ktoś sprawdzał Ciebie?

Earth

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-15, 22:14:03 »
Mi to obojętne i tak zawsze mam dostępny.

Moi koledzy głównie mają niewidoczny,ponieważ nie chcą żeby rodzice widzieli, że siedzą na gg zamiast się uczyć.

Trivelt

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-08-04, 11:47:11 »
Jeżeli ktoś chce rozmawiać ma status dostępny, jeśli zaś siedzi na niewidocznym to raczej po to żeby do niego nie pisać. A Twoi koledzy nie powinni oszukiwać rodziców tylko się uczyć.

alexs2

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-08-04, 13:41:57 »
2007-01-15 21:38:42 Earth napisał:

> Pisze o tym co jest na windowsie możliwie.
 >
 > Najpierw sprawdza sie ostatnie ip użytkownika, a po tem ping. Na takiej zasadzie to działa.

A jeżeli ten adres IP to jest adres połowy osiedla, bo to jest adres rutera providera? ;D
Większość ludzi nie ma adresów publicznych.

Lubie Linuxa

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-11-04, 13:50:21 »
Witam :) mam inny pomysł zrob se nowe konto obraź (najlepsze rozwiązanie) tych ktorych chcesz  aż będziesz zablokowany u nich.Jak sprawdzać?Jeżeli będziesz miał na nowym koncie "do obrażania" znak że jesteś zablokowany to znaczy że ten ktoś ma włączony niewidoczny  (jak narazie mam winde)

xis

  • Gość
GG - widoczność niewidocznych
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-11-04, 20:20:34 »
Można sprawdzać statusy osób, które się ukrywają na GG za pomocą wtyczki Kadu o nazwie 'Kadu szpieg' - wspomnianej tu zresztą.
Działa ona inaczej niz piszesz (zdaje się, że ta z windowsa też nie działa jak to opisałeś), a mianowicie wykorzystuje ona pewną 'lukę' w protokole GG polegającą na tym, że kiedy wysyła się obrazek do osoby dostępnej dostaje się komunikat zwrotny opisujący czy operacja transferu plików się udała. Gdy rozmówca jest nieobecny, wiadomości do niego są buforowane na serwerach GG, ale obrazki już nie - transfer obrazka wymaga fizycznego kontaktu dwóch rozmawiających. Dlatego nawet jeśli ktos się na GG ukrywa, to serwer 'zdradzi' jego stan po tym, że odbierze do niego obrazek. Tak to mniej więcej chyba działa, że Kadu wysyła obrazek wielkości 1x1 pikseli i już wszystko wiadomo.
Pamiętaj jednak, że jeśli ktoś używa innego klienta GG niż ten 'firmowy' to operacja się nie powiedzie, a rozmówcy będą dostawać 'puste wiadomości' od Ciebie.

PS. Nie wiem co niemoralnego jest w sprawdzaniu statusu ukrytych. Wg mnie ukrywanie się jest mniej moralne ;) (zresztą w Kadu dzięki tej wtyczce można się zabezpieczyć przed sprawdzaniem statusu)