Nowe posty

Autor Wątek: Niechciane moduły w Debianie etch  (Przeczytany 1622 razy)

arctgx

  • Gość
Niechciane moduły w Debianie etch
« dnia: 2007-01-15, 15:49:04 »
Dopóki miałem Sarge, wiedziałem, z których plików usunąć wpisy ładujące niepotrzebne moduły.

Np. taki pcspkr ładował się za sprawą wpisu w /etc/modules i po zakomentowaniu wszystko było ok. Teraz mam udev, hald i ivmana i być może one robią swoje, w każdym razie nie wiem jak nie ładować niechcianych modułów. Nie biorę pod uwagę skryptu z modprobe -r, chciałbym by niektóre moduły po prostu się od razu nie ładowały (swoją drogą może to skrócić czas uruchamiania).

Prócz tego na starcie dostaję jeszcze jeden komunikat o zignorowaniu próby załadowania modułu już załadowanego wcześniej, np. snd-emu10k1.

Jednym słowem, panuje mały chaos, z którego nie wiem jak wybrnąć.

arctgx

  • Gość
Niechciane moduły w Debianie etch
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-17, 14:08:08 »
Kawałek odpowiedzi znalazłem sam, przeszukując /etc/rcS.d. Za próbę ponownego ładowania sterów dźwięku odpowiadał link do skryptu discover, więc pierwszą literę linku z S podmieniłem na K. Zdaje się, że discover próbuje konfigurować nowy sprzęt, więc wystarczy go odpalać tylko w razie potrzeby.

Ale nie doszukałem się do teraz, co ładuje mi pcspkr czyli sterownik głośniczka na obudowie. Polecenie "grep -R pcspkr /etc 2>/dev/null" znalazło mi wpisy w udev.d, i jeszcze gdzieś, które zakomentowałem, oraz w pliku w  /etc/hotplug/blacklist.d, zrobiony przeze mnie, który miał, o ile dobrze wiem, ma wykluczać ten moduł.

Co jeszcze mogłem pominąć?