Nowe posty

Autor Wątek: Duży problem z logowaniem  (Przeczytany 1365 razy)

MB600

  • Gość
Duży problem z logowaniem
« dnia: 2007-01-20, 17:32:15 »
Witam!
 Mam problem. Jestem szczęśliwym (mimo normalnych problemów początkującego) użytkownikiem Mandrivy 2007.Oczywiście szukałem rozwiązania ale niestety nie znalazłem. Wyłączyłem logowanie użytkownika przy uruchamianiu systemu. Jest łatwiej ale teraz myślę, że źle zrobiłem! Zaciekawił mnie pulpit 3D więc  wylogowałem się; zaznaczyłem opcję (jestem nowy i chyba to było) K3D; no i teraz przy włączeniu komputera ciągle pojawia się monit: polecenie, które chcesz uruchomić wymaga hasła roota. Wpisuję je i dostaję informację: pulpit 3D nie może zostać uruchomiony... . Klikam: Anuluj i NIC! Po prostu nie mogę uruchomić systemu! Troszeczkę kombinowałem z logowaniem w konsoli (komb. klaw. Alt Ctrl F4) i nic. Czy można jakoś zalogować się np.: za pomocą konsoli i przejść na tryb graficzny [su;telinit 3;4;5 i nic(metoda prób i błędów)] po czym odznaczyć ten feralny wybór i zaznaczyć np.: KDE? Albo włączyć logowanie podczas uruchamiania systemu? Bardzo proszę o Pomoc!
PS Jeśli nie będzie rozwiązania to czy ponowna instalacja systemu skasuje pliki znajdujące się na /home?

oldgoj

  • Gość
Duży problem z logowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-20, 20:27:31 »
2007-01-20 17:32:15 MB600 napisał:

> Witam!
 >  Mam problem. Jestem szczęśliwym (mimo normalnych problemów początkującego) użytkownikiem
 > Mandrivy 2007.Oczywiście szukałem rozwiązania ale niestety nie znalazłem. Wyłączyłem logowanie
 > użytkownika przy uruchamianiu systemu. Jest łatwiej ale teraz myślę, że źle zrobiłem!
 > Zaciekawił mnie pulpit 3D więc  wylogowałem się; zaznaczyłem opcję (jestem nowy i chyba to
 > było) K3D; no i teraz przy włączeniu komputera ciągle pojawia się monit: polecenie, które
 > chcesz uruchomić wymaga hasła roota. Wpisuję je i dostaję informację: pulpit 3D nie może zostać
 > uruchomiony... . Klikam: Anuluj i NIC! Po prostu nie mogę uruchomić systemu! Troszeczkę
 > kombinowałem z logowaniem w konsoli (komb. klaw. Alt Ctrl F4) i nic. Czy można jakoś zalogować
 > się np.: za pomocą konsoli i przejść na tryb graficzny [su;telinit 3;4;5 i nic(metoda prób i
 > błędów)] po czym odznaczyć ten feralny wybór i zaznaczyć np.: KDE? Albo włączyć logowanie
 > podczas uruchamiania systemu? Bardzo proszę o Pomoc!
 > PS Jeśli nie będzie rozwiązania to czy ponowna instalacja systemu skasuje pliki znajdujące się
 > na /home?
Ctra + Alt + F1, zaloguj się jako root i uruchom mcc i wyłącz pulpit 3d.

MB600

  • Gość
Duży problem z logowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-21, 19:17:49 »
2007-01-20 17:32:15 MB600 napisał:

> Witam!
 >  Mam problem. Jestem szczęśliwym (mimo normalnych problemów początkującego) użytkownikiem
 > Mandrivy 2007.Oczywiście szukałem rozwiązania ale niestety nie znalazłem. Wyłączyłem logowanie
 > użytkownika przy uruchamianiu systemu. Jest łatwiej ale teraz myślę, że źle zrobiłem!
 > Zaciekawił mnie pulpit 3D więc  wylogowałem się; zaznaczyłem opcję (jestem nowy i chyba to
 > było) K3D; no i teraz przy włączeniu komputera ciągle pojawia się monit: polecenie, które
 > chcesz uruchomić wymaga hasła roota. Wpisuję je i dostaję informację: pulpit 3D nie może zostać
 > uruchomiony... . Klikam: Anuluj i NIC! Po prostu nie mogę uruchomić systemu! Troszeczkę
 > kombinowałem z logowaniem w konsoli (komb. klaw. Alt Ctrl F4) i nic. Czy można jakoś zalogować
 > się np.: za pomocą konsoli i przejść na tryb graficzny [su;telinit 3;4;5 i nic(metoda prób i
 > błędów)] po czym odznaczyć ten feralny wybór i zaznaczyć np.: KDE? Albo włączyć logowanie
 > podczas uruchamiania systemu? Bardzo proszę o Pomoc!
 > PS Jeśli nie będzie rozwiązania to czy ponowna instalacja systemu skasuje pliki znajdujące się
 > na /home?