Nowe posty

Autor Wątek: Konsola xterm  (Przeczytany 7679 razy)

Zagiewa

  • Gość
Konsola xterm
« dnia: 2006-12-15, 20:42:17 »
Witam. Chciałbym ściągnąć konsolę xterm i zainstalować ja na moim red hacie 9 i choć szukam już od dłuższego czasu to nie mogę znaleźć :( I teraz takie pytanie. Czy da się ściągnąć tą konsolę i czy będę mógł ją zainstalować? Z góry dzięki. Pozdrawiam.

jk33

  • Gość
Konsola xterm
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-15, 21:58:22 »
Hmm... xterm powinien być standardowo w pakietach
x.org/xfree86, a jeśli nie, to na pewno na płytce jest
pakiet z nim.. jesteś pewien, że nie jest już zainstalowany?

W ogóle jak szukałeś, skoro mnie po wpisaniu
xterm w wyszukiwarkę rpmów wyskoczyło
kilkanaście stron wyników?

PS Przyjrzyj się innym emulatorom terminala,
zazwyczaj posiadają więcej praktycznych
(i nie tylko) funkcji, może któryś przypadnie Ci do gustu.

Zagiewa

  • Gość
Konsola xterm
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-23, 19:07:24 »
To znowu ja. Mam, znalazłem ją ale spodziewałem się czegoś innego. Po wpisaniu w konsoli xterm uruchamia mi się malutka konsola. Sądziłem że odpali się nowa konsola podobna do standardowej z gnoma a w niej nie bylo nawet paska narzedzi u gory gdzie moglbym ustawic czcionki itp. Naj ogolniej mowiac chce przesnies sie na konsole xterm ktora bedzie dzialala i wygladac tak jak w mandrive 10.1 gdzie jest ona przezrioczysta lub mozna wstawic w nia jakis obrazek itp. jezeli mozna takie zmiany wprowadzic w standardowej konsoli gnom to prosil bym o info gdzie i jak to mozna zrobic ewentualnie jak przerobic konsole xterm. Z gory dziękuje i pozdrawiam.

Kaka

  • Gość
Konsola xterm
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-23, 19:57:34 »
Możesz spróbować gnome terminal. Przez długi okras właśnie go używałem i nie mogę powiedzieć o nim nic złego. Ale teraz używam yakuake. Szczerze polecam! Bardzo wygodne jest i w pewnych rzeczach przewyższa gnome terminal, no a w pewnych nie...


Pozdrawiam!

jk33

  • Gość
Konsola xterm
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-23, 20:01:18 »
Prawdopodobnie pomyliłeś xterma i aterma. :)
Xterm jest najbardziej prymitywnym emulatorem terminala,
nie ma do niego żadnych graficznych narzędzi do konfiguracji,
nie obsługuje bajerów, tylko zmiany kolorów i czcionek.
--
Zależy jaki gnome. W nowych wersjach bez problemu
można robić takie rzeczy, ale RH 9 jest już stary,
więc może nie mieć takiej możliwości.

Zagiewa

  • Gość
Konsola xterm
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-30, 18:59:00 »
Juz mam :) poprostu popełniłem błąd szukając efektów (edycji profilu) w gnome terminal. Chciałem chociażby przezroczyste tło a gnome terminal to posiada. Niepotrzebnie szukałem innych terminali skoro wszystko czego chciałem jest tutaj. Wystarczy wybrać edycja profil i wszystko jest ale i tak dzięki za pomoc.

Pozdrawiam