Nowe posty

Autor Wątek: Edimax USB EW-7318 nie działa w moim Linuxie  (Przeczytany 3775 razy)

Palio75

  • Gość
Edimax USB EW-7318 nie działa w moim Linuxie
« dnia: 2007-01-13, 21:24:57 »
Witam
Mam problem kupiłem mojej córeczce okazyjnie komputer z jabłuszkiem, musiałem zainstalować inny system niż windows i wypadło na linuxa 2.6.18.2-34 z systemem: openSUSE 10.2, przyznam że jestem zielony w tej kwestii bo dotychczas pracowałem tylko na winowsie.
Mój problem: internet działa mi jak podłączę kabel jednak nie potrafię połączyć sie z siecią przez kartę sieciowa USB Edimax EW-7318Ug. Przyznam że nic nie instalowałem bo nie mogę sobie z tym poradzić, jednak jak klikam w Centrum sterowania YaST2/Urządzenia sieciowe/Karta sieciowa to komputer wykrywa kartę sieciową USB. Jak klikam na dolnym pasku KnetworkMenager zakładkę „opcje”/„włącz bezprzewodowe” nic się nie dzieje i sieć nie działa
wiem że jestem zielony w tych sprawach, ale może uda się komuś mi pomóc i jakoś naprowadzić.
Na płytce instalacyjnej do karty w katalogu SuSE są pliki: iwpriv_usage.txt,  load, redme, rt73.bin, rt73.ko, rt73sta.dat i unload. Przestudiowałem dokładnie ten pliki tekstowe ale nic nie wyczytałem:((
bardzo proszę o pomoc o ile to możliwe
pozdrawiam

xavery

  • Gość
Edimax USB EW-7318 nie działa w moim Linuxie
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-13, 21:45:38 »
> Na płytce instalacyjnej do karty w katalogu SuSE są pliki: iwpriv_usage.txt,  load, redme,
 > rt73.bin, rt73.ko, rt73sta.dat i unload. Przestudiowałem dokładnie ten pliki tekstowe ale nic
 > nie wyczytałem:((

Przewaznie w plikach typu README jest wystarczajaca ilosc informacji, wiec lepiej sie jednak wczytaj w te pliki:)
Edimax robi swoje urzadzenia na chipsetach Ralinka ktrory to producent dobrze wspiera uzytkownikow Linuksa. Nie mialem do czynienia z tym akurat urzadzniem ale moim zdaniem to bedzie jakos tak:
- rt73.bin to pewnie jakis firmware, wiec trzeba by go bylo wrzucic gdzies do /lib/firmware
- rt73.ko to modul jadra, wiec trzeba to wrzucic gdzies do /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/net/wireless
- rt73sta.dat to pewnie konfiguracja i mozna ja wrzucic np do /etc/Wireless/Ralink (byc moze trzeba na tym pliku najpierw wykonac dos2unix rt73sta.dat)

Nastepnie zaladowac modul: modprobe rt73 i skonfigurowac urzadznie (ESSID, WEP, IP, etc). Moze pomoze Ci nieco opis instalacji urzadzen opartych na rt61 znajdujacy sie w tym serwisie w dziale Artykuly.

Palio75

  • Gość
Edimax USB EW-7318 nie działa w moim Linuxie
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-13, 22:33:34 »
2007-01-13 21:45:38 xavery napisał:

>  > Na płytce instalacyjnej do karty w katalogu SuSE są pliki: iwpriv_usage.txt,  load,
 > redme,
 >  > rt73.bin, rt73.ko, rt73sta.dat i unload. Przestudiowałem dokładnie ten pliki tekstowe ale
 > nic
 >  > nie wyczytałem:((
 >
 > Przewaznie w plikach typu README jest wystarczajaca ilosc informacji, wiec lepiej sie jednak
 > wczytaj w te pliki:)
 > Edimax robi swoje urzadzenia na chipsetach Ralinka ktrory to producent dobrze wspiera
 > uzytkownikow Linuksa. Nie mialem do czynienia z tym akurat urzadzniem ale moim zdaniem to
 > bedzie jakos tak:
 > - rt73.bin to pewnie jakis firmware, wiec trzeba by go bylo wrzucic gdzies do /lib/firmware
 > - rt73.ko to modul jadra, wiec trzeba to wrzucic gdzies do /lib/modules/`uname
 > -r`/kernel/drivers/net/wireless
 > - rt73sta.dat to pewnie konfiguracja i mozna ja wrzucic np do /etc/Wireless/Ralink (byc moze
 > trzeba na tym pliku najpierw wykonac dos2unix rt73sta.dat)

ok w README było napsane  mam skopiować ten plik dat do /ect/wireless/rt73sta/rt73sta.dat - ale ja nie mam katalogu wireless może czegoś nie zainstalowałem ???? o pozostałych plikach nic nie ma w tym README

 >
 > Nastepnie zaladowac modul: modprobe rt73 i skonfigurowac urzadznie (ESSID, WEP, IP, etc). Moze
 > pomoze Ci nieco opis instalacji urzadzen opartych na rt61 znajdujacy sie w tym serwisie w
 > dziale Artykuly.
 >

xavery

  • Gość
Edimax USB EW-7318 nie działa w moim Linuxie
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-14, 15:12:06 »
> ok w README było napsane  mam skopiować ten plik dat do /ect/wireless/rt73sta/rt73sta.dat - ale
 > ja nie mam katalogu wireless może czegoś nie zainstalowałem ???? o pozostałych plikach nic nie
 > ma w tym README

Jesli nie masz katalogu to trzeba go utworzyc: mkdir -p /etc/Wireless/rt73sta Korzystaj z juz istniejacych rozwiazan opisanych w Sieci (np. arytul o ktorym mowilem: http://newbie.linux.pl/?id=article&show=315)