Nowe posty

Autor Wątek: Menu w xfce4  (Przeczytany 2436 razy)

matulik

  • Gość
Menu w xfce4
« dnia: 2007-01-13, 19:24:52 »
Witam, mam debiana etch z xfce4. I mam takie pytanie: od czego zalezy kolor, ksztalt menu np. w Kadu, Operze etc. Pytam sie, powniewaz umnie kadu ma strasznie wielkie, brzydkie, szare menu (cos ala windows 9x), opera to samo. Od czego to zalezy? Od menadzera plikow, czy moze jakies specjalne pluginy sa do tego? Dziekuje, pozdrawiam.

xis

  • Gość
Menu w xfce4
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-13, 19:39:14 »
2007-01-13 19:24:52 matulik napisał:

> Witam, mam debiana etch z xfce4. I mam takie pytanie: od czego zalezy kolor, ksztalt menu np. w
 > Kadu, Operze etc. Pytam sie, powniewaz umnie kadu ma strasznie wielkie, brzydkie, szare menu
 > (cos ala windows 9x), opera to samo. Od czego to zalezy? Od menadzera plikow, czy moze jakies
 > specjalne pluginy sa do tego? Dziekuje, pozdrawiam.

Opera i Kadu to aplikacjie wykorzystujące bibliotekę Qt. O ile mi wiadomo XFCE korzysta z dobrodziejstw biblioteki Gtk, a zatem tematy graficzne tych bibliotek nie idą ze sobą w parze.
Aby zmienić domyślne ustawienia biblioteki Qt użyj narzędzia qtconfig uruchamiając komendę... qtconfig.
Pamiętaj jednak, że mimo wszystko trudno będzie Ci dopasować wyglądy obu bibliotek tak, żeby wyglądały identycznie. Rozwiązaniem dla Ciebie może być np. QtCurve (http://www.kde-look.org/content/show.php?content=40492) - motyw działający pod Qt i Gtk tak samo.

52aqir

  • Gość
Menu w xfce4
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-13, 19:42:21 »
2007-01-13 19:24:52 matulik napisał:

> Witam, mam debiana etch z xfce4. I mam takie pytanie: od czego zalezy kolor, ksztalt menu np. w
 > Kadu, Operze etc. Pytam sie, powniewaz umnie kadu ma strasznie wielkie, brzydkie, szare menu
 > (cos ala windows 9x), opera to samo. Od czego to zalezy? Od menadzera plikow, czy moze jakies
 > specjalne pluginy sa do tego? Dziekuje, pozdrawiam.


o ile sie nie myle to kadu jak rowniez opera sa na QT wiec zaleza od wygladu wlasnie QT ;) Do kolorkow kiedys uzywalem qtconfig, a do wygladu to schematy qt, themsy czy inne pieronstwo

Pozdrawiam

matulik

  • Gość
Menu w xfce4
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-13, 21:00:47 »
a jak w debianie rekonfigurowac qt, bo qtconfig cos nie goli....

matulik

  • Gość
Menu w xfce4
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-13, 21:14:32 »
2007-01-13 21:00:47 matulik napisał:

> a jak w debianie rekonfigurowac qt, bo qtconfig cos nie goli....
 >
ok juz poradzilem sobie, niemialem zainstalowane qtconfig i wszystkiego co z nim zwiazne ;] dziekuje i pozdrawiam