Nowe posty

Autor Wątek: MPLAYER - fullscreen  (Przeczytany 3201 razy)

FeTi

  • Gość
MPLAYER - fullscreen
« dnia: 2007-01-11, 19:35:25 »
Skompilowałem najnowszego mplayera i gdy chce wziasc na pelen ekran to film pozostaje w tym samym prostokacie a po bokach jest czarne tło (kazdy film). Dzieje się tak na sterowniku X11, jak zmieniam na OpenGL to obraz powieksza sie na caly ekran ale chodzi kratkami i w konsoli wypisuje sie komunikat, że sprzęt jest za wolny ? Co poradzicie na to ?

chmooreck

  • Gość
MPLAYER - fullscreen
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-11, 21:30:06 »
xv

  • Gość
MPLAYER - fullscreen
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-13, 22:34:58 »
2007-01-11 21:30:06 chmooreck napisał:

> xv
 
Mam ten sam problem co kolega i przy zmianie na xv wyskakuje
error opening/initializing the selected video out (-vo) device
zresztą post niżej dot. mojego problemu a teraz mam następny bo tekst już czyta ale na małym ekranie:-)

rysban

  • Gość
MPLAYER - fullscreen
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-14, 08:43:38 »
2007-01-13 22:34:58 coligostro napisał:

> 2007-01-11 21:30:06 chmooreck napisał:
 >
 > > xv
 >  
 > Mam ten sam problem co kolega i przy zmianie na xv wyskakuje
 > error opening/initializing the selected video out (-vo) device
 > zresztą post niżej dot. mojego problemu a teraz mam następny bo tekst już czyta ale na małym
 > ekranie:-)
W Suse Yast powinien umożliwiać doinstalowywanie dodatkowego oprogramowania wraz z zależnościami . Jeżeli chodzi o video out to trzeba ustawić wyjście TV w sterowniku karty graficznej . Ale ten problem dodany który tu jest opisywany to wygląda na Auroksa 12 i brakujących elementów w mplayerze . A sprawa wyświetlania poklatkowego to brak akceleracji karty graficznej - sterownik .

invader4

  • Gość
MPLAYER - fullscreen
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-16, 09:03:58 »
z marginesu jeśli się nie mylęto X11 pokazuje obraz w swoich oryginalnych rozmiarach np. 300x600 nie rozciągnie sięna pełnu ekran ale i nie pomniejszy o połowę

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
MPLAYER - fullscreen
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-16, 10:14:42 »
2007-01-11 19:35:25 FeTi napisał:

> Skompilowałem najnowszego mplayera i gdy chce wziasc na pelen ekran to film pozostaje w tym
 > samym prostokacie a po bokach jest czarne tło (kazdy film). Dzieje się tak na sterowniku X11,
 > jak zmieniam na OpenGL to obraz powieksza sie na caly ekran ale chodzi kratkami i w konsoli
 > wypisuje sie komunikat, że sprzęt jest za wolny ? Co poradzicie na to ?

Witam!

Widze, ze korzystasz z mandrivy 2007 i tak sie zastanawiam po co kompilowales mplayera, poniewaz on sie instaluje razem z cala mandriva. Jest on dostepny jedynie z konsoli, dlatego musisz wejsc w menedzera pakietow i z repozytoriow "wideo" doinstalowac takie cos jak "mplayer-gui", abys mial wersje graficzna tego programu. Proponuje odinstalowac kompilowanego mplayera i doinstalowac gui z repozytoriów mandrivy. Poza tym problem moze byc spowodowany tym, ze instalowales drugi raz ten sam program juz zainstalowany z systemem!

Pozdrawiam!